Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МНЕНИЕТО ВИ ЗА CHRYSLER VOYAGER -МОДЕЛ 1996

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • МНЕНИЕТО ВИ ЗА CHRYSLER VOYAGER -МОДЕЛ 1996

    Колеги,правя запитване за CHRYSLER VOYAGER -МОДЕЛ 1996, дайте мнение за него.Специало за дизеловия агрегат чух лоши работи.Коя скоростна кутия е хубава и здрава-ръчни или автоматични предавки? Вероятно ще се спра на 2.5 petrol.Частите поносими ли са и поръчката лесна ли е? Знам,че го правят в Грац,Австрия.Въобще всичко за него ще ми е полезно! Лутам се с тези ванове и не мога да реша...
    От KIA CARNIVAL обаче още не съм се отказал.Хайде благодаря ви предварително колеги
    Последно редактирано от ninja_1; 17-02-08, 21:44.

  • #2
    До: МНЕНИЕТО ВИ ЗА CHRYSLER VOYAGER -МОДЕЛ 1996

    Имам приятел с такъв ама дизел,сменя главата,чувал съм че била проблемна,сега е доста шумен, не знам защо обаче....
    SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

    Коментар


    • #3
      До: МНЕНИЕТО ВИ ЗА CHRYSLER VOYAGER -МОДЕЛ 1996

      Ако става въпрос за този вид Вояджъри http://en.wikipedia.org/wiki/Chrysle...ntry#1996-2000 мога да кажа само добри думи (като изключим разходи по поддръжката, маневреност и пригодност за тесен европейски град). Баща ми си купи един такъв втора употреба преди около 7-8 години и го кара 6-7 години, като даде съвсем малко проблеми - някакъв датчик и скоростна кутия (спукала се беше някаква обшивка от някаква отломка на магистрала Тракия и й изтече маслото на метри от вкъщи, като последните метри беше без масло)... Беше с 3.3 В6 двигателя, а не с дизел, но беше много здрава и удобна кола...
      "That is not dead which can eternal lie,
      And with strange aeons even death may die."
      ~H. P. Lovecraft

      Коментар


      • #4
        До: МНЕНИЕТО ВИ ЗА CHRYSLER VOYAGER -МОДЕЛ 1996

        Питай за дизела...нищо хубаво няма да чуеш
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          До: МНЕНИЕТО ВИ ЗА CHRYSLER VOYAGER -МОДЕЛ 1996

          Дърво е.

          Коментар


          • #6
            До: МНЕНИЕТО ВИ ЗА CHRYSLER VOYAGER -МОДЕЛ 1996

            Ок, благодаря ви за споделените впечатления! След много разговори с десетки хора и такива койтo са карали и в момента карат Crysler, aз се спрях на
            'Crysler Grand Voyager' 2.0 - модел 1998. Вече е поръчан от Германия и скоро се надявам да постна снимките във форума.
            Ако има колеги, който карат този модел - ще се радвам да споделим удоволствието...но това - след 10 дни

            Коментар


            • #7
              До: МНЕНИЕТО ВИ ЗА CHRYSLER VOYAGER -МОДЕЛ 1996

              Здравей късно видях поста ти ,но все пак -близо две години и половина карах Гранд Вояджър 2.5 ТД.Сглобяват се в Австрия и най-големия двигател е този дизелов.Двигателя е от Алфа-Ромео.След ЛР-Диско това е автомобил който отново бих искал да притежавам.Поддръжката е сравнително скъпа ,но не е кой знае колко.Все пак въпрос на късмет и отново на поддръжка.Ако си държиш на автомобила и си му правиш всичко навреме със съответната профилактика,мисля че няма кой знае какъв проблем.
              Не знам дали този двигател няма да ти идва малко слаб.Купето е близо 2.5 т.Моя беше с ръчни скорости,автомобила е много пъргав за такова голямо купе.Возията е комфортна и при голяма скорост автомобила се държи чудесно на пътя.
              Това обаче е семеен автомобил,изключитлно нисък и това беше основната причина да го сменим.Това е най-широкия ван в света.Освен това при Гранда ,като махнеш задните седалки става камион.Багаж,багаж колкото искаш.За извън града само до някой хижа или язовир с нормален черен път без големи коловози.Двигателя не лапа много така ,че и от тази страна е поносимо.Според мен автомобила е маневрен просто трябва да свикнеш с габаритите,но това е с всеки по-голям автомобил.Сега продават и камери така ,че проблема е решим с паркирането.Ако имаш нещо конкретно пиши.
              Поздрави.
              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

              Коментар


              • #8
                До: МНЕНИЕТО ВИ ЗА CHRYSLER VOYAGER -МОДЕЛ 1996

                Благодаря за отговора! Много бе изчерпателен, имаш ли e-mail за да ти пиша лично? Ako искаш пиши на techdive@abv.bg - ще се радвам да направим контакт!

                Коментар


                • #9
                  До: МНЕНИЕТО ВИ ЗА CHRYSLER VOYAGER -МОДЕЛ 1996

                  Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
                  Сглобяват се в Австрия и най-големия двигател е този дизелов.Двигателя е от Алфа-Ромео.
                  Първо къде е сглобяван може да се разбере само по VIN-а, даже в повечето случаи въпреки надписите "Мейд ин Австрия" след проверка излиза САЩ или Мексико. Второ този двигател НЕ Е Алфа Ромео а VМ - италианското подразделение на Детройт Дизел. И не е най-големия, най-големия всъщност е V6 бензин 3.0. А дизела е една голяма беля... Или както казват някои - също като "Он клиник" само че всеки ден...
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    До: МНЕНИЕТО ВИ ЗА CHRYSLER VOYAGER -МОДЕЛ 1996

                    Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                    Първо къде е сглобяван може да се разбере само по VIN-а, даже в повечето случаи въпреки надписите "Мейд ин Австрия" след проверка излиза САЩ или Мексико. Второ този двигател НЕ Е Алфа Ромео а VМ - италианското подразделение на Детройт Дизел. И не е най-големия, най-големия всъщност е V6 бензин 3.0. А дизела е една голяма беля... Или както казват някои - също като "Он клиник" само че всеки ден...
                    Срещнах и варианти с 3.3 и 3.8 бензинови мотори - последния е 131 кW/178PS
                    Имам приятел в Торонто,който кара лимо с 3.3 двигателя, много е доволен от колата и разхода и от 18л/100км...но там горивото не е проблем.

                    Коментар


                    • #11
                      До: МНЕНИЕТО ВИ ЗА CHRYSLER VOYAGER -МОДЕЛ 1996

                      Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                      Първо къде е сглобяван може да се разбере само по VIN-а, даже в повечето случаи въпреки надписите "Мейд ин Австрия" след проверка излиза САЩ или Мексико. Второ този двигател НЕ Е Алфа Ромео а VМ - италианското подразделение на Детройт Дизел. И не е най-големия, най-големия всъщност е V6 бензин 3.0. А дизела е една голяма беля... Или както казват някои - също като "Он клиник" само че всеки ден...
                      Кой е най-големия дизелов двигател с който Крайслер се прави в Европа за пазара тук.Не е проблем ,преди да го купя в Мобиле .бг имаше от старите модели и с 5.6 и 7.2 дизели ,но мисля че си бяха американско изпълнение.
                      Не знам за клиничното състояние на двигателя,аз го карах 2.5 години.Човека пита за впечатления.
                      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                      Коментар


                      • #12
                        До: МНЕНИЕТО ВИ ЗА CHRYSLER VOYAGER -МОДЕЛ 1996

                        Дай ги тия 7.2 дизели бре колега, баси откога търся такова нещо.
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          До: МНЕНИЕТО ВИ ЗА CHRYSLER VOYAGER -МОДЕЛ 1996

                          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                          Дай ги тия 7.2 дизели бре колега, баси откога търся такова нещо.
                          камазите са с по-големи

                          Коментар


                          • #14
                            До: МНЕНИЕТО ВИ ЗА CHRYSLER VOYAGER -МОДЕЛ 1996

                            миналия четвъртак купих един такъв 2,5 тд 1997г.От двигатели много не разбирам но за сега всичко е наред.Засякох го и ми даде 6.5 л/100км возията е доста комфортна,но за съжаление е доста ниска кола.Цените на консумативите са поносими(масло филтри,горивен,маслен и въздушен+4 нови свещи) ми струваха 240лв.За сега пове4е не мога да ти кажа 4е и аз от 5 дена я карам само

                            Коментар


                            • #15
                              Аз успях да поръчам Chrysler Voager -
                              пройзводство 1998 - made in USA. Това, което мога да кажа, е че консумативите за обичайната замяна след смяна на собственника не са скъпи. Филтри,ремъци+ролка,свещи, масло и т.н е около 300лв максимум. Препоръчвам да закупувате части от Vest Auto,много коректни и внимателни са. Двигателя е най-малкия монтиран на Vouager - 2000cm2 16V SOHC,98Kw/132kc. Ползва се още на Chrysler Neon и експортния вариант на PT Cruiser; за малко е монтиран на Breeze и Stratus и някой модели на HONDA. В началото на 90-те години от BMW са проявявали голям интерес към двигателите като са смятали да ги поставят на 3-та серия BMW.
                              Когато управлявате Vouager, чувството е, че управлявате луксозната ви холна гарнитура,малко е тромав, но все пак това е камион, не лек автомобил

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X