Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как стои въпроса с акциза,още ли е актуален

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как стои въпроса с акциза,още ли е актуален

    Аз четох по темата доста и много хора ме успокояват,че нямало страшно в акциза,но аз пак да Ви попитам.Харесал съм си бензинова ТЛК80,4.5 кубика с фабричен газов инжекцион,но се оказва,че по документи е 203 конски сили.Колко според Вас,колеги ще заплатя освен покупката на колата.

  • #2
    До: Как стои въпроса с акциза,още ли е актуален

    Да!!!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      До: Как стои въпроса с акциза,още ли е актуален

      с едно малко уточнение, което повечето знаят - акциз ще платиш ако я купуваш с чужда регистрация. Ако е с български номера, акцизът не те вълнува.....

      Коментар


      • #4
        До: Как стои въпроса с акциза,още ли е актуален

        Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
        Аз четох по темата доста и много хора ме успокояват,че нямало страшно в акциза,но аз пак да Ви попитам.Харесал съм си бензинова ТЛК80,4.5 кубика с фабричен газов инжекцион,но се оказва,че по документи е 203 конски сили.Колко според Вас,колеги ще заплатя освен покупката на колата.
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...3&postcount=49

        Коментар


        • #5
          До: Как стои въпроса с акциза,още ли е актуален

          Чл. 40. (В сила от 1.07.2006 г.) (1) Акцизната ставка за употребяваните автомобили е,
          както следва:
          1. за автомобили с мощност на двигателя над 120 kW до 150 kW по системата DIN -
          35 лв. за 1 kW;

          2. за автомобили с мощност на двигателя над 150 kW по системата DIN - 60 лв. за 1
          kW;
          3. за автомобили с мощност на двигателя над 126 kW до 157,5 kW по системата SAE
          - 33,33 лв. за 1 kW;
          4. за автомобили с мощност на двигателя над 157,5 kW по системата SAE - 57,14 лв.
          за 1 kW.
          (2) Акцизната ставка за новите автомобили е:
          1. седемстотин лева + 90 лв. за 1 kW за разликата над 120 kW по системата DIN;
          2. седемстотин лева + 85,71 лв. за 1 kW за разликата над 126 kW по системата SAE.

          Като минеш границата плащаш за всички киловати, не само тези над.
          Едни познати внесоха 1996г кола 220 кс. Колата - 10000лв, мито 9000лв

          Важи за всички коли, които не са нови, независим откъде ги внасяш.
          Последно редактирано от Георги-trimata; 23-01-08, 16:15. Причина: допълнение
          Георги Гатев

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X