Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кога колата тегли повече...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кога колата тегли повече...?

    Заради навалелият повечко сняг,ставаме свидетели на закъсали коли,и тяхното изтегляне разбира се,затова реших да попитам,кога повече тегли колата,когато тегли назад или напред?по пътя на логиката трябва когато тегли напред заради грайфера,НО по дискавъри в предаването на разбивачите на митове друго показа ,техният тест беше върху лед,колата теглеше доста повече когато беше на задна и дърпаше
    Интересно ми е и вашето мнение и опит?


    Поздрави

  • #2
    До: Кога колата тегли повече...?

    Когато са по-добре натоварени водещите колела. Ако е кола с предно - назад ще тегли по-добре, ако е с задно - обратното. Тук не слагаме в сметка предавателното число - приемаме че е еднакво.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      До: Кога колата тегли повече...?

      Е то това е горе-долу като въпроса кой джип е по-проходим ..... Едни теглят напред по-добре, други-назад. Зависи дали е със предно, задно, 4х4, разпределение на теглото в/у осите и сигурно още 100 неща, дето не се сещам в момента ...
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        До: Кога колата тегли повече...?

        Да приемем че колата е джип,с включено там каквото има?как ли ще стоят нещата?без значение марката,темата я пуснах заради това предаване по дискавъри

        Коментар


        • #5
          До: Кога колата тегли повече...?

          Не се занимавай с глупави телевизии.
          Обикновено задната скорост е по-яка от първа. На всички видове коли и всички производители. Нататък - както ти казаха - ще гледаш по-натоварената ос да е задна за посоката на движение на буксирът. Ако си 4х4 и междуосовият диф е заключен - задна.

          Коментар


          • #6
            До: Кога колата тегли повече...?

            Що бре Стефане така с задна? На много машини първа е много къса... То затова се тръгва от втора при тях
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              До: Кога колата тегли повече...?

              например по-големите камиони или тракторите,при тях 1 почти не се ползва

              Коментар


              • #8
                До: Кога колата тегли повече...?

                Забелязал съм, че когато дърпам някого на задна на мек терен, предните колела се окопават по-лесно заради въртенето на волана, май...

                Коментар


                • #9
                  До: Кога колата тегли повече...?

                  А задна е по-къса и от първа. Исторически, от Форд-Т. Първа му е била слабо място, и често не са ги оправяли. Като стигали до стръмен баир, просто обръщали, качвали го на задна и така си живеели.
                  Що, вече да не ги правят между първа и втора като на най-фини гламурници? Нищо свято не остана.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кога колата тегли повече...?

                    Веднага отговарям за Фронтерата къса база,защото съм я пробвал и на път и на пясък.Ненатоварена тегли по-добре на пред при включено 4х4.
                    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кога колата тегли повече...?

                      Снощи едни полицай до нашият блок дърпаха едно венто с новите ниви дълга база,нивата дърпаше назад и не можа да го извади?а колата не беше заседнала,или легнала по корем,беше само забуксувала,като не можаха да я изтеглят,запонаха да мъчат нивата в преспите,чак ми стана жал за джипа,такъв тормоз не бях виждал,ама нали е държавно


                      Поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кога колата тегли повече...?

                        когато грайфера на гумата е на подходящата страна.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кога колата тегли повече...?

                          Куздов е прав зависи от 100 неща. Аз изтеглям от и разбивам преспи назад, задният ми мост е по натоварен. Прилагам борба в 65см. сняг с пряспа 115см
                          Последно редактирано от kinex; 22-01-08, 09:33. Причина: пг

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X