Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бар Наздраве 5

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бар Наздраве 5

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Опа, честито на вечната 30 годишна.

    - Муцка, на колко си години?
    - На 25!
    - Е, как така, нали синът ти е на 30!
    - Ми растат си децата, какво се чудиш!

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    ... аз съм вовеки на 22, поне по липсата на акъл.
    Бе то и аз на акъл тамън навършвам тЛи, ама ....

    Наздраве!
    В миналото ще остане, каквито сме били...

    Коментар


    • От: Бар Наздраве 5

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Всяка централа си ги съхранява по няколко години - поне докато излъчваната топлина намалее и позволи да бъдат оставени без активно и непрекъсваемо охлаждане.

      После се преместват на място за по-дългосрочно съхранение (каквото нямаме) докато съвсем се укротят (десетилетия) и чак тогава евентуална (и силно пожелателна засега) преработка. Вместо или след преработката има вариант за "геологично" съхранение (в дебела и плътна скала) ама това пък е нерешен в световен мащаб въпрос.
      Прочети ми предния пост. Имаме ХОГ, ама колко му е капацитета не е моя работа и в сайта на ДП РАО информацията е разхвърляна. А самите РАО мисля, че на 100% си ги съхраняваме и в момента се строи ново хранилище в което да се премести и каквото може от Нови хан, че там част от нещата са погребани и не могат да се местят.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • От: Бар Наздраве 5

        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
        Отработеното гориво стои 4 години в басейна до реактора. След това отива в хранилищито за отработено гориво което мисля, че беше до старата част(1-4 блок). До колкото знам за Русия се връщат само касетите(празни), макар, че сега като търся информация излиза, че част се връща в Русия. С моя английски доколкото разгледах водолазите влизат само при много специални случаи и изключително в специален случай близо до горивото.
        Наздраве!
        В Русия се връща всичкото гориво (понякога се събира повечко за връщане докато се уредят разни въпроси ама все пак всичкото).

        Охладеното отработено гориво е източник на материали за ядрено оръжие. Ние нито можем достатъчно добре ги да опазим от всякаквите мераклии, нито пък на нас ни трябват за нещо, та да се напрягаме. Затова сме обещали на целия свят че няма да ги държим при нас.

        Е, сведенията са ми с няколко години давност. Може да сме се излицензирали за по-дългосрочно съхранение. Напъваха се нещо да строят ама не знам докъде са стигнали.

        Основният "актив" на РАО са спрените реактори. Все трябва да се водят някъде и докато са към централата все някой подозираше че ще ги пуснем да работят. Другите дейности са по съвместителство и много не им се напрягат.
        Последно редактирано от Ясен; 09-05-19, 21:16.

        Коментар


        • От: Бар Наздраве 5

          Айде наздраве, че започвам да се ядосвам накъде е тръгнал света.
          Намери и ти за какво да се ядосваш.Други ядове нямаш ли,че тръгна и света да оправяш?
          Пий си бирата,и по спокойно.
          Наздраве!
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: Бар Наздраве 5

            Наздраве!
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Бар Наздраве 5

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              @ набора-пчеларите са глезените деца на съвременното общество. Щото нали сме супер еко, а меда се води за върха на върховете на най-големите върхове на здравословното хранене.
              Та тези се научиха да извиват ръцете на обществото, и да налагат техните си мечти като реалност. Еби ги в гъза, и тяхното ще мине.
              Измежду многото показване, показаха и един, дето тая година вече е пуснал 4583 жалби, сигнали, сведения, молби и прочее. Показваха го, позиращ с пълни шепи умрели пчели в двете му ръце. Същият този, всяка година пускал 5107 жалби, сигнали, сведения, молби и прочее. В същото време, в същото село, имало още 8947 пчелари, които никакви 5396 жалби, сигнали, сведения, молби и прочее не са пускали, защото и тази, и всичките останали години, всичките им пчели са си в цветущо здраве...
              Наздраве.
              Последно редактирано от davc; 09-05-19, 21:26.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Бар Наздраве 5

                Воооодкен със сужукен и от време на време ... ми пак водка
                Ае наздраве!
                RAV 4
                F650GS

                Коментар


                • От: Бар Наздраве 5

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Вместо или след преработката има вариант за "геологично" съхранение (в дебела и плътна скала) ама това пък е нерешен в световен мащаб въпрос.
                  И на тази мода се чудя. Каквои е на планетата, ако заровим надълбоко радиоактивните остатъци? Остатъци, а не отпадъци-това заради психологията.
                  Нито пчеличките, нито птичките, а още по-малко пичките ще пострадат от това.
                  Ама нали ядреното се води за супер адски гадно-трябва да пазим планетата от такива гадости. И да завещаем на децата си чиста планета.
                  Няма ли кой да ги спре тези празнодумци?

                  @ бат'Гошо-нха много хора не им пука накъде е тръгнал света, но аз не съм от тях.
                  Да, знам, че не мога нищо да направя, но поне мога да пискам колкото мога. Пък може пискането ми да допринесе с 0,000034712 процента за премахването на тези глупости.

                  Кухо.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Бар Наздраве 5

                    От 5 години насам няма такова нещо като пчели в цветущо здраве. Ноооо както всяка друга дейност, и тази изисква да си относително грамотен и да реагираш на външните фактори.

                    Ама все едно де.

                    Наздраве за сложния свят.

                    Коментар


                    • От: Бар Наздраве 5

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      В Русия се връща всичкото гориво (понякога се събира повечко за връщане докато се уредят разни въпроси ама все пак всичкото).

                      Охладеното отработено гориво е източник на материали за ядрено оръжие. Ние нито можем достатъчно добре ги да опазим от всякаквите мераклии, нито пък на нас ни трябват за нещо, та да се напрягаме. Затова сме обещали на целия свят че няма да ги държим при нас.

                      Е, сведенията са ми с няколко години давност. Може да сме се излицензирали за по-дългосрочно съхранение. Напъваха се нещо да строят ама не знам докъде са стигнали.

                      Основният "актив" на РАО са спрените реактори. Все трябва да се водят някъде и докато са към централата все някой подозираше че ще ги пуснем да работят. Другите дейности са по съвместителство и много не им се напрягат.
                      Няма да споря. С едно бързо търсене в гугъл излизат едни хиляди касети от блокове 1-4 в ХОГ, а тях ги затвориха доста отдавна.
                      http://dprao.bg/images/%D0%A1%D1%82%...0%90%D0%9E.pdf
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • От: Бар Наздраве 5

                        Това го бях гледал преди време, но бях забравил.
                        Енджой:

                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Бар Наздраве 5

                          Късно е,ама да кажа наздраве.
                          Нищо не мога,и нищо не знам...

                          Коментар


                          • От: Бар Наздраве 5

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            От 5 години насам няма такова нещо като пчели в цветущо здраве.
                            Ми то явно ще е до дефиниция, но в конкретния случай можем да я формулираме като: "Нито една умряла" (в останалите 6394 пчелина, на същото село).
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Бар Наздраве 5

                              Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
                              Късно е,ама да кажа наздраве.
                              Митре ле, никогиш не е късно/рано за едно пиенье
                              Наздраве!
                              RAV 4
                              F650GS

                              Коментар


                              • От: Бар Наздраве 5

                                Играем продължения, па дали ще има дузпи - ще видим.
                                Наздраве!
                                RAV 4
                                F650GS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 11 потребители онлайн. 0 потребители и 11 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X