Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бар Наздраве 5

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бар Наздраве 5

    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
    А аз си помислих, че е нещо ново в репертоара.
    Няма ново...
    Цирка е същият,само.....
    Наздраве!
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • От: Бар Наздраве 5

      Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
      Да ти кажа под секрет, ситуацията е отигравана доста пъти...
      Писах ти ЛС.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: Бар Наздраве 5

        Първоначално публикуван от mirko1 Преглед на мнение
        В Джърмани-я с естествен тор всичко, включително ливади, цвекла и др..
        Работил съм в едно село в провинцията- разреждат л.йната с вода и ги пръскат навсякъде с тракторите,
        значи не помага вдигането на стъклата. Един дърт немец ме светна, че това било мириса на живота.
        Здрасти. Интересен подход - регистрация и право в бара.
        Наздраве.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Бар Наздраве 5


          Едно наздраве докато е студена бирата.
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • От: Бар Наздраве 5

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Малей-й, много са ми криви понятията за тор и торене. Това 50 тона ми звучи като бомбастично количество, затова и предположих, че е оборска.

            Наздраве.
            Е, наистина си е много. Макар, че хората говорят и за по 1000 тона.
            Утре ще снимам двора, да придобиеш представа.
            А сметката е доста елементарна-2000 декара, по 20 кила на декар средно-40 тона. Отделно дето на половинатъа не са 20 ами 30 килата.
            Отделно и дето вече съм хвърлил по 20 кила, на същите тези половин декари(на есенниците-рапица и пшеница), а още по-отделно, че за подхранване на пролетниците(слънчоглед и царевица) ще трябват още 20-на тона.

            Първоначално публикуван от mirko1 Преглед на мнение
            В Джърмани-я с естествен тор всичко, включително ливади, цвекла и др..
            Работил съм в едно село в провинцията- разреждат л.йната с вода и ги пръскат навсякъде с тракторите,
            значи не помага вдигането на стъклата. Един дърт немец ме светна, че това било мириса на живота.
            Я, нов колега във форума, и първия му пост в бара.
            Това е знамение, да знаете.
            Добре дошъл колега, радвам се,ч е нашата кръчма ти е харесала като за дебют във форума.

            А немците, и изобщо разглезените западняци са луди по темата еко и био. Глупости на квадратчета, ама нали е модно...
            И да, наистина миризмата на оборски тор си е миризмата на живота, аз също споделям това мнение.
            Ся, че не мирише добре-не мирише, ама това не променя форния факт.

            Наздраве.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Бар Наздраве 5

              Първоначално публикуван от mirko1
              В Джърмани-я с естествен тор всичко, включително ливади, цвекла и др..
              Работил съм в едно село в провинцията- разреждат л.йната с вода и ги пръскат навсякъде с тракторите,
              значи не помага вдигането на стъклата. Един дърт немец ме светна, че това било мириса на живота.
              Тази процедура се шербетуване. Дядо го правеше с кокоши тор като го оставяше да ферментира и след това поливаше асмите и дръвчетата.

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              Няма ново...
              Цирка е същият,само.....
              Наздраве!
              А бе имам чувство, че някои номера са им заложени генетично
              Наздраве!
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • От: Бар Наздраве 5

                Първоначално публикуван от mirko1 Преглед на мнение
                В Джърмани-я с естествен тор всичко, включително ливади, цвекла и др..
                Работил съм в едно село в провинцията- разреждат л.йната с вода и ги пръскат навсякъде с тракторите,
                значи не помага вдигането на стъклата. Един дърт немец ме светна, че това било мириса на живота.
                Нека аз да съм лошият.
                Това е БАР НАЗДРАВЕ,кажи добър вечер,от къде си,какво пиеш?
                След това пишеш,и си с нас.
                Накрая се пише ,Наздраве!
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • От: Бар Наздраве 5

                  Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                  Докато си помисля какво може да иска и .... пералнята била изгоряла, да съм я
                  ремонтирал с нова....
                  Емо, малко закъснях с този пост, но да ти кажа рецептата за добър семеен живот. Не съм я формулирал аз, четох я някъде, но съм я изпитвал много пъти, и винаги се убеждавам, че работи.
                  А рецептата е много проста:

                  Да скъпа.

                  Наздраве ти.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Бар Наздраве 5

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Здрасти. Интересен подход - регистрация и право в бара.
                    Наздраве.
                    Пиша от Ниш. Църна мачка, бел мачор ми разправяше домакина. А... легам си после подробности.

                    Коментар


                    • От: Бар Наздраве 5

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      ...

                      Ясене, я кажи нещо повече за този процес с трудно име?
                      Не може ли човек да си произвежда тор в домашни условия?
                      Към 50 тона на година азотен тор ще ми стигне.
                      Процесът е един от важните фактори за възхода на Германия и в частност на BASF преди 100-ина години. Рекламата му била "brot aus luft", хляб от въздуха, защото предишният (потискащо скъп и с тенденция към изчерпване) източник на нитрати за земеделието бил от чилийските мини.
                      А по същество е производство на амоняк от водород и атмосферен азот. За целта водородът и азотът се смачкват до много високо налягане, нагряват се мощно - и пак не реагират напълно, заради което после се охлаждат, за да се втечни амоняка и да се върнат обратно в процеса неизползваните азот и водород. Катализаторът на тая мъчителна процедура е желязо, а докато намерят от какво да направят съдове, в които да държат водород при няколкостотин градуса и атмосфери, бая експлозии са се случили. Водородът прави повечето стомани на кашкавал.

                      После от амоняк елементарно се правят азотни окиси, азотна киселина и нитрати. Обаче амонякът бил голямата работа - никой преди това не успявал на смислена цена да свърже атмосферния азот в някакво съединение.

                      Първото приложение на тия нитрати не било в земеделието, а в производството на експлозиви. Въпросният Фриц Хабер, освен с тая работа, подпомогнал военното дело в родината си и с няколко други ценни неща като идеята за хлора като БОВ, измислянето на газа Циклон Б, теорията на употребата и защитата от БОВ, противогазите и подобни. Лично ръководил употребата на хлор и иприт през ПСВ. Дейно работил и по първите синтези на амфетамини. По някое време взел и Нобелова награда.

                      След като направил всичките тези неща, му се наложило по терлици да се изнесе от Германия, щото пък бил евреин, а там изведнъж се сговнили нещата за евреите (някои от роднините му били по-късно обезпаразитени - окончателно - със същия Циклон Б).

                      А в днешно време около половината азот в човешкото тяло се намира там благодарение на Хабер-Бош процеса. И, разбира се, на Кольовците по целия свят, дето торят нивите, защото от гладни растения продукция няма.

                      ---

                      Колчо, с 50 тона няма да стане, по-евтино е да го купиш. Ако беше за милион тона годишно, можеше да почнем приказка.Ама не в България, че тука газът (от който се прави водородът за тая схема) струва неуместни пари.


                      Наздравееее, стига ви толкова история на химията.

                      Коментар


                      • От: Бар Наздраве 5

                        Налях си едно бърбънче и срам несрам откраМнах едно нестле лайън от чаветата, че бърбънчето върви със сладичко
                        Наздраве!
                        RAV 4
                        F650GS

                        Коментар


                        • От: Бар Наздраве 5

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Колчо, с 50 тона няма да стане, по-евтино е да го купиш. Ако беше за милион тона годишно, можеше да почнем приказка.Ама не в България, че тука газът (от който се прави водородът за тая схема) струва неуместни пари.
                          Е, за милионата тона е ясно и на децата. Язък, а аз си мислех да си наоравя сам азотен тор за нивите, та да ми е по-евтинко...

                          Иначе благодаря за пространното и простичко(като за прости хора) обяснение.

                          Наздраве, макар и вече да е кухо.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Бар Наздраве 5

                            Язък, а аз си мислех да си наоравя сам азотен тор за нивите
                            Ко речи?
                            Наздраве!
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: Бар Наздраве 5

                              Първоначално публикуван от Кольо;3440434А рецептата е много проста:

                              [I
                              Да скъпа.

                              [/I]Наздраве ти.
                              Аз обикновено я удължавам:

                              Да скъпа, Права си скъпа, Съгласен съм скъпа... и т.н.

                              Зависи колко бързо искам да се оттърва
                              Наздраве!
                              В миналото ще остане, каквито сме били...

                              Коментар


                              • От: Бар Наздраве 5

                                Да ходим да спим, че се уморихме.
                                Наздраве и лека!
                                RAV 4
                                F650GS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X