Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Продава се автомобил, ама без прехвърляне - къде е уловката?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Продава се автомобил, ама без прехвърляне - къде е уловката?

    Здравейте Колеги,
    От няколко дни следя обяви в сайтове за автомобили втора употреба и попадам на много интересни обяви от типа:
    - Колата е само с голям талон, без прехвърляне. Цената е крайна - не може ли да се извади малък талон?????
    -
    Перфектно техническо състояние, обслужена, външни забележки газ-бензин много икономична с 6-скорости ДВА талона Без Прехвърляне - уж всичко наред, ама не може да се прехвърли.

    Явно има нещо гнило в цялата работа и ми е интересно на какво разчита продавача.
    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
    Opel Campo 3,1 TD '99
    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

  • #2
    От: Продава се автомобил, ама без прехвърляне - къде е уловката?

    Продавача със сигурност разчита на балъци. Един познат казваше " Всяка сутрин се събужда по един балък. Много е важно да е твоят." Е аз не споделям мнението де. Това, ако има значение. Иначе за да не може да се изкара малък талон може автомобилът да е на починал. Може просто да е сменил няколко балъка, дето са платили купчина желязо без да имат права върху купчината желязо. Ма така или иначе за подобно нещо да даваш пари, значи, че все едно ги хвърляш в кофата.

    п.п. Между другото, ако е на починал, може просто да няма връзка с наследниците. А без тях нищо не може да се направи.
    п.п.п. С голям талон не е редно да се кара, а и ГТП не може да се мине. Автомобилът може да е спрян от движение. Разбирай спрян от КАТ. И си до там.
    Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 11-08-17, 16:49.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Продава се автомобил, ама без прехвърляне - къде е уловката?

      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
      голям талон не е редно да се кара, а и ГТП не може да се мине. Автомобилът може да е спрян от движение. Разбирай спрян от КАТ. И си до там.
      Не разбрах,казваш че с голям талон, не можеш да минеш гтп?
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Продава се автомобил, ама без прехвърляне - къде е уловката?

        Само с голям не можеш!
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          От: Продава се автомобил, ама без прехвърляне - къде е уловката?

          Със сигурност без голям не можеш,за малкия потвърждаваш ли ?
          Все си мисля че малкия носи дребна част от големия,незнах че са неразделна част,знам и че ако изгубиш малкия вадиш дубликат,ако изгубиш големия няма начин,сменяш регистрацията,прав ли съм?
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Продава се автомобил, ама без прехвърляне - къде е уловката?

            Само с голям талон (без малък) няма минаване на ГТП (питай най-близкото). Загубен или откраднат малък талон=дубликат (без идентификация). Загубен или откраднат голям талон=дубликат с идентификация (без смяна на табели). Загубени или откраднати двата талона=нова регистрация.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #7
              От: Продава се автомобил, ама без прехвърляне - къде е уловката?

              Изгубен голям талон - пререгистрация с нови номера и нов комплект талони. Личен опит. А защо някой ще "продава без прехвърляне" - нямам идея. Аз така бих се съгласил само ако плащам всеки месец по малко.

              Коментар


              • #8
                От: Продава се автомобил, ама без прехвърляне - къде е уловката?

                Или виси някъде за пари на някого/нещо.Някоя банка,заложна къща/лихвар и т.н

                Коментар


                • #9
                  От: Продава се автомобил, ама без прехвърляне - къде е уловката?

                  Дубликат на никакъв талон не можеш да извадиш, ако не си собственик или нотариално упълномощен.
                  Аз също напоследък виждам много такива обяви и им се чудя...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Продава се автомобил, ама без прехвърляне - къде е уловката?

                    Измама се казва.Прехвърлят проблема.Утре като писнат че е открадната колата ....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Продава се автомобил, ама без прехвърляне - къде е уловката?

                      Като писнат-ще го отнесат само те.
                      Това сме го приказвали вече в някоя друга тема.
                      Оказа се, че това с писването, че колата е открадната не важи. Важи за час-два, докато ясно дадеш да се разбере, че си платил колата, но не сте я прехвърлили. Вина за това имат и двамата ю(купувач и продавач), но в този случай е по-добре да си понесеш вината(глобата май не беше нещо съществено), отколкото да те обвинят в кражба.
                      И след като си доказал, че не си откраднал колата, а онзи напразно реве-ще си го отнесе яко.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Продава се автомобил, ама без прехвърляне - къде е уловката?

                        Случай от преди няколко месеца - тъкмо бях регистрирал Патрола и при маневра назад в сервиза , счупих с резервната гума стопа на един Фиат Браво , който беше се наврял зад мен . Никога не съм бил "тарикат" (можех да си тръгна без проблем защото по Патрола никакви следи ) , намерих водача и му казвам че има щета по автомобила и искам да му напиша двустранен протокол . обаче "юнака" взе да го усуква - да съм му бил дал пари на ръка , да не сме занимавали полицаите и други такива ... Попитах го дали колата има някакви документи и той ми показа че се води на някаква девойка от Габрово , а той само я управлявал . Написах му протокол в който посочих него за водач на пострадалия автомобил , обадих се на 112 , регистрирах ПТП-то и се разделихме . Какво беше учудването ми другият ден като го видях да ме чака пред сервиза ... отишъл с протокола при застрахователя , завели му щетата и поискали банкова сметка на собственика на автомобила . Оказа се че той купил колата без прехвърляне с голям и малък талон от трети човек , и идея си няма кой е собственика по документи ... Обясних че това е негов проблем и сега си носи последствията , но той явно не ме разбра и упорито настояваше да му дам пари на ръка ...Наложи се да му обясня с малко по друг тон , че пари няма да види и си го изпратих ... Това е един от проблемите да притежаваш автомобил , който не е твоя собственост ...
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • #13
                          От: Продава се автомобил, ама без прехвърляне - къде е уловката?

                          Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                          Изгубен голям талон - пререгистрация с нови номера и нов комплект талони. Личен опит. А защо някой ще "продава без прехвърляне" - нямам идея. Аз така бих се съгласил само ако плащам всеки месец по малко.
                          Няма никакъв начин в КАТ София да те накарат да смениш рег. табели (нова регистрация) при липса на САМО голям талон и наличие на малък.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Продава се автомобил, ама без прехвърляне - къде е уловката?

                            Може да не са плащани данъците много години и за това да пише без прехвърляне с генерално пълномощно. При прехвърляне искат документ за платен данък.

                            Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • #15
                              От: Продава се автомобил, ама без прехвърляне - къде е уловката?

                              Напоследък засичам няколко автомобила с български регистрации, но без преден номер. Нова мода?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X