Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Продавам УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Продавам УАЗ

    От тук:
    Продавам УАЗ

    Първоначално публикуван от rosslan
    Сигурно ли е че няма да има проблем да се регистрира?
    И на мен ми предстои закупуване на УАЗ,въпроса ми е как стоят нещата с регистрацията с тези фактури. Някой знае ли колко време и пари би струвало?
    Последно редактирано от Peppy; 12-12-07, 19:16.
    Стефан 0878655377

  • #2
    До: Продавам УАЗ

    До колкото знам, на чието име е написана фактурата, същото лице трябва да регистрира автомобила. Тоест, ако фактурата е на човека който продава УАЗа, той трябва да го регистрира в местния КАТ и после да го прехвърли нотариално на купувача.

    В горното не съм напълно сигурен
    VARADERO SD2

    Коментар


    • #3
      До: Продавам УАЗ

      Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
      До колкото знам, на чието име е написана фактурата, същото лице трябва да регистрира автомобила. Тоест, ако фактурата е на човека който продава УАЗа, той трябва да го регистрира в местния КАТ и после да го прехвърли нотариално на купувача.

      В горното не съм напълно сигурен
      Ако документа е фактура, трябва да е придружен и с договор за покупко-продажба, заверен пред нотариус.

      Коментар


      • #4
        До: Продавам УАЗ

        май трябва тези дни да отида до кат и да попитам как стоят нещата
        Стефан 0878655377

        Коментар


        • #5
          До: Продавам УАЗ

          Първоначално публикуван от St-T Преглед на мнение
          май трябва тези дни да отида до кат и да попитам как стоят нещата
          Наистина ще бъде много полезна актуална информация от кат, не само за мен щото съм на същото дередже, но и на други колеги от форума
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • #6
            До: Продавам УАЗ

            Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
            Ако документа е фактура, трябва да е придружен и с договор за покупко-продажба, заверен пред нотариус.

            Това което казва Иванов е вярно.
            Преди месец си оправях моя джип. Имах фактура за покупко-продажба от частна фирма. Но само с фактура нещата не се оправиха. От КАТ ми поискаха и нотариален договор м/у купувача и продавача и чак тогава, заедно с фактурата, нещата се падредиха.
            С армията нямам опит и незнам дали не минават по някоя друга точка от норматива.

            Още един случай...
            Мой познат си купи Виетнамка. Продавача я е бил купил от някакво държавно предприятие с фактура преди много години, но без да сключат договор за сделката и така си я е карал без прехвърляния и др.подробности, но беше със старите номера. Сега моя човек като я купи трябваше да смени номерата и съответно искаше да си оправи цялата каша с документите. Обаче от КАТ освен фактурата му поискаха и договор за покупко-продажба изповядван от нотариус. Да, ама неможе, защото въпросната фирма, продала камиона преди много години, вече беше отдавна ликвидирана....Е сега ми кажете що за нормативи са това...Камион на 15000 км, изряден, перфектен от всякъде, неможеш да го прехвърлиш....Вариантите бяха два: друга регистрация(ама защо като този си има всичко и всичко си му отговаря, зорлем да се правят глупости с пренабивания и т.н.) и втори вариант нотариален договор м/у ликвидираната фирма и купувача(сещате се как се прави такъв договор), който вариант се оказа по-добър от към финансова и практична гледна точка...и той беше осъществен.

            Коментар


            • #7
              До: Продавам УАЗ

              да така е както казва Жоро но ако фактурата е на физическо лице,той първо трябва да я регистрира и тогава да се продаде, но ако е фирма -става само с договор минал през нотариус
              Стефан 0878655377

              Коментар


              • #8
                До: Продавам УАЗ

                Първоначално публикуван от St-T Преглед на мнение
                да така е както казва Жоро но ако фактурата е на физическо лице,той първо трябва да я регистрира и тогава да се продаде, но ако е фирма -става само с договор минал през нотариус

                Не разбрах какво се има предвид в случая. За купувача ли иде реч дали е Ф.Л. или Ю.Л. ?

                Коментар


                • #9
                  До: Продавам УАЗ

                  Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                  Това което казва Иванов е вярно.
                  Преди месец си оправях моя джип. Имах фактура за покупко-продажба от частна фирма. Но само с фактура нещата не се оправиха. От КАТ ми поискаха и нотариален договор м/у купувача и продавача и чак тогава, заедно с фактурата, нещата се падредиха.
                  С армията нямам опит и незнам дали не минават по някоя друга точка от норматива.

                  Още един случай...
                  Мой познат си купи Виетнамка. Продавача я е бил купил от някакво държавно предприятие с фактура преди много години, но без да сключат договор за сделката и така си я е карал без прехвърляния и др.подробности, но беше със старите номера. Сега моя човек като я купи трябваше да смени номерата и съответно искаше да си оправи цялата каша с документите. Обаче от КАТ освен фактурата му поискаха и договор за покупко-продажба изповядван от нотариус. Да, ама неможе, защото въпросната фирма, продала камиона преди много години, вече беше отдавна ликвидирана....Е сега ми кажете що за нормативи са това...Камион на 15000 км, изряден, перфектен от всякъде, неможеш да го прехвърлиш....Вариантите бяха два: друга регистрация(ама защо като този си има всичко и всичко си му отговаря, зорлем да се правят глупости с пренабивания и т.н.) и втори вариант нотариален договор м/у ликвидираната фирма и купувача(сещате се как се прави такъв договор), който вариант се оказа по-добър от към финансова и практична гледна точка...и той беше осъществен.
                  и аз имам един джип на същото дередже и си го карам само по гората.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Продавам УАЗ

                    какво стана тука, имали номера , джипката
                    sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X