Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правен съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Правен съвет

    Не намерих друг подходящ раздел за въпроса си.
    Ако модераторите преценят да преместят темата.

    Трябва ми правен съвет относно регистрация в Бюрото по труда.
    Предложиха ми работа,която не е по вкуса ми,за да отчитат действие.
    Мога ли да откажа и с какви доводи.Според чл.20,ал.4т.4, имат право при отказ да ми спрат обезщетението.
    Те ли са институцията,която преценява дали работата според този член е подходяща или не за мен.
    Grand Cherokee WJ
    Dodge Caliber
    E 430 4-matic-T(S210)
    GLK

  • #2
    От: Правен съвет

    Аз съм си патил от БТ, преди 10 години.
    С работодателя ми решихме да ме "съкрати" вместо да е по взаимно съгласие. както си беше. "Съкращениет" беше именно за да мога да се регистрирам в БТ, и да вземам някакви пари. Зер, тогава това си беше практика.
    Аз макар да не харесвам такива неща се съгласих, няма само мангалите да вземат пари за безработица я...

    регистрирах се, и още с регистрацията едната женичка там ми вика:
    -С тази богата трудова книжка(вече бях уволнил 5-6 директора), и да не можеш да си намериш работа???
    -Ми не мога-поддържам легендата аз.

    След седмица ми се обадиха за някаква работа, и аз отказах, зер-не съм там за да започвам работа(мога да си я намеря и сам, че ще е и по-добре заплатена от тези които те ми предлагат), а за да вземам пари от държавата, та поне малко да си върна вноските дето ги давахме за безработица. 2 % ли бяха...
    Втори път ми се обадиха за среща с човек който търси тракторист. В трудовата книжка пише, че съм бил тракторист...
    Срещнахме се с човека, той май ме хареса, но когато попита имам ли документ за тракторист-нямам, и той се отказа, че не отговарям на изискванията му. Не му трябва нелегален тракторист...
    Обаче женицата казва, че това е второто ми повикване за работа, и при трети отказ-ще спрат обезщетението.
    Последва разправия от моя страна, че това предложение не може да се брои за това, защото не отговарям на изискванията. Иначе аз исках да започна като тракторист, ама...
    На което женичката нищо не отговори, само каза, че си записва, че са ми предложили работа... Питах-ако ми предложат работа за ядрен инжинер в Козлодуй дали и тогава ще го броят, че съм отказал, ама тази явно не разбра какво я питам... Или поне се направи, че не разбира.

    Та в БТ гледат да си отметнат задачите, и хич не ги вълнува дали отговаряшна изискванията за работата която ти предлагат. Предложилили са ти работа-предложили са. Тяхната работа е свършена.
    Ако не можеш да управляваш ядрен реактор-духай...

    kleta majka balgariq... По Гагич.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Правен съвет

      Демек,всички предложени работи са подходящи.
      Grand Cherokee WJ
      Dodge Caliber
      E 430 4-matic-T(S210)
      GLK

      Коментар


      • #4
        От: Правен съвет

        А какво мисли правният граждански съд за това?
        Grand Cherokee WJ
        Dodge Caliber
        E 430 4-matic-T(S210)
        GLK

        Коментар


        • #5
          От: Правен съвет

          С висше техническо образование (степен Магистър), АВС-категории и сносни два езика в БТ ме питаха първо дали ми се работи, като шофьор (забележи НЕ водач на МПС). После ми предложиха да се обадя на охранителна фирма, че набирали охранители. Когато им казах, че работата е за невъоръжена охрана на заплата около 350лв. най нагло ми казаха следнито:
          -Ама Вие по-високо заплащане ли търсите?
          А не бе!
          Та такива калъфи са там. След приключване на времето, през което се заплаща ме питаха дали още ще имам взаимоотношения с тях да ми търсели работа. Само им пожелах лек ден и, че повече подигравки не желая.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: Правен съвет

            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
            С висше техническо образование (степен Магистър), АВС-категории и сносни два езика в БТ ме питаха първо дали ми се работи, като шофьор (забележи НЕ водач на МПС). После ми предложиха да се обадя на охранителна фирма, че набирали охранители. Когато им казах, че работата е за невъоръжена охрана на заплата около 350лв. най нагло ми казаха следнито:
            -Ама Вие по-високо заплащане ли търсите?
            А не бе!
            Та такива калъфи са там. След приключване на времето, през което се заплаща ме питаха дали още ще имам взаимоотношения с тях да ми търсели работа. Само им пожелах лек ден и, че повече подигравки не желая.
            Как се измъкна да не ти създават проблеми и да не ти спрат обезщетението?
            Grand Cherokee WJ
            Dodge Caliber
            E 430 4-matic-T(S210)
            GLK

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X