Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изравнителни сметки за парно в гр.София-няколко въпроса?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изравнителни сметки за парно в гр.София-няколко въпроса?

    Имам няколко въпроса към хората тук които са по запознати:
    -Как се формират сметките за плащане към топлофикация София?
    -Защо идват хора от топлофикация да отчитат топломерите(аз такива за три години още не съм засякъл в блока),после и от фирмата Brunata която пак ги отчита?
    -Защо когато Април свършва отоплителния сезон получавам и Юни месец изравнителни сметки,при условие че още през март парното е спряно от централните щтрангове в апартамента?
    -Май и Юни идват две фактури които са с основанив изравнителни сметки?
    -Отоплителният сезон 2014/2015 беше значително по топъл от 2013/2014 въпреки това сумарно сметките са 30% нагоре,при условие че суровините са значително по-евтини спрямо 2013/2014?
    -Отоплителия сезон 2014/2015 не ползвах лирата в банята защото беше топла зима(т.е от 4 радиатора работиха само 3 през цялата зима),но сметките са 30% нагоре?
    -Какви са тези прогнозни дялове на които начисляват сметките,после при изравнителните пак имаш да плащаш?

    Как мога да ползвам услугите на Топлофикация,но да плащам реално това което изразходвам?

  • #2
    От: Изравнителни сметки за парно в гр.София-няколко въпроса?

    Добавям още един въпрос. Вальо Топлото крадеше на поразия. Защо, след като вече не се краде, сметките за топло растат в прогресия?
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #3
      От: Изравнителни сметки за парно в гр.София-няколко въпроса?

      Поне до колкото съм запознат - изравнителните сметки се формират по следния начин, първо през отоплителния сезон ти плащаш на база потребление от същия месец миналата година, освен ако не ви отчитат топломерите и водомерите всеки месец. Във фактурата от топлофикация освен парно имаш и топла вода (поне би трябвало) После при отчитане на топломерите и водомерите (в случаите когато не се отчитат всеки месец) ти пускат изравнителна сметка на база платеното до сега и уж реално изразходеното. След това явно решават да проверят и централните топломер и водомер (тези които отчитат реално постъпилото топло в блока) От техните показания вадят сумата от показанията на всички потребители и разликата (макар че на теория разлика не би трябвало да има) та тая разлика я разпределят отново между живущите във входа.
      Или иначе казано изразходвал си по- малко от миналия отоплителен сезон, обаче тази година повече комшии са сменяли радиатори и пипали топлите водомери и на края плащаш по- висока сметка.


      Кой е казал или доказал, че вече не се краде? вече не краде Вальо, крадат други хора и явно крадат не по- малко.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #4
        От: Изравнителни сметки за парно в гр.София-няколко въпроса?

        Ами не,комшиите и радиаторите са едни и същи,хора са едни и същи.Никой не е сменявал радиатори,дори добавял.
        Но всяла седмица правиха ремонти по трасето и 1 ден няма -5 има,горе долу така протече зимата.
        Идвал някакъв от Топлофикация,пипал нещо в абонатната станция в блока,и сметките тръгнаха нагоре прогресивно.
        Късно го усетихме.
        Дали това потребление може да се отчита всеки месец?

        Коментар


        • #5
          От: Изравнителни сметки за парно в гр.София-няколко въпроса?

          При дистанционно отчитане не трябва да е проблем. На кооперацията има табела: "Вече реални сметки" Да, ама не! За м. май не съм ползвал нито парно, нито вода. Дойде сметка 240 лева!
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #6
            От: Изравнителни сметки за парно в гр.София-няколко въпроса?

            Днес пристигна и разпечатка за целия отминал отоплителен период.
            Изразходен 4.05 начислени 9.08.Изравнителната сума е повече от това което съм платил за целия период.
            Какво става с изравнителната сума?
            Какво става ако не желая тази сума да се прехвърли за следващия период?Могат ли да ми въстановят кеш,на ръка?
            Защо минават по три пъти на проверки и отчитане на топломерите и топлата вода,като накря пак са се омазали,и то здравата?

            Коментар


            • #7
              От: Изравнителни сметки за парно в гр.София-няколко въпроса?

              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
              Днес пристигна и разпечатка за целия отминал отоплителен период.
              Изразходен 4.05 начислени 9.08.Изравнителната сума е повече от това което съм платил за целия период.
              Какво става с изравнителната сума?
              Какво става ако не желая тази сума да се прехвърли за следващия период?Могат ли да ми въстановят кеш,на ръка?
              Защо минават по три пъти на проверки и отчитане на топломерите и топлата вода,като накря пак са се омазали,и то здравата?
              Може на ръка, но само на каса в "централата" и само след предварителна заявка.
              Мисля, че имаха и някакъв период след получването на изравнителната сметка в който да решиш,
              иначе веднага ти ги прехвърлят към такса "сградна инсталация и отопление общи части".
              Минават 3-пъти, защото за всяко минаване има такса - кой я плаща всички знаем - а дали правилно е отчетено,
              дали правилно е прехвърлена информацията и за още многото други "дали"-та,
              отговорът е ясен - трябва да има контрол, а това е нещо много относително в "няма такава държава"...
              При мен забавлението бе на малко по-друго ниво - 3 години изравнителни сметки от топлинния счетоводител с отрицателни знаци до -5лв,
              а фактури от самата топлофикация не получавах.
              Справки на каса - няма задължения и изведнъж се оказа, че на любезната топлофикация съм длъжник с малко повече от 800лв с лихвите за 3 години...
              След срещи в правният им отдел ми обясниха, че не е техен проблем, че аз съм получавал такива изравнителни сметки и
              че тях въобще не ги е*е какво ми е давал като информация топлинният счетоводител - аз им дължа пари.
              Та колега, не се уповавай какво точно ти е написал топлинния в изравнителната бланка, а си изчакай фактурата от топлофикация.
              Успех
              "Bis dat qui cito dat"

              Коментар


              • #8
                От: Изравнителни сметки за парно в гр.София-няколко въпроса?

                Няма как да ги прехвърлят към сградната инсталация,защото за нея също са ми одържани пари.В цялата сметка имам и за сградна инсталация,подгряване вода и др.
                Към хората които отчитат топломерите или към Теца трябва да си поискам парите обратно?

                Коментар


                • #9
                  От: Изравнителни сметки за парно в гр.София-няколко въпроса?

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  Няма как да ги прехвърлят към сградната инсталация,защото за нея също са ми одържани пари.В цялата сметка имам и за сградна инсталация,подгряване вода и др.
                  Към хората които отчитат топломерите или към Теца трябва да си поискам парите обратно?
                  Към ТЕЦ-а.
                  "Bis dat qui cito dat"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изравнителни сметки за парно в гр.София-няколко въпроса?

                    Днес и звънях,след 15 другия месец ще има разнесени справките.
                    Вариантите са два:
                    -Оставят за следващия отоплителен период
                    -Връщат на каса срещу лична карта
                    Ясно е кое избрах
                    Защо след като отоплителния сезон е приключил преди 2 месеца,и трябват минимум 3 месеца да разнесат всички сметки и плащания?
                    Тия при една нормална конкурентна среда са се прибрали у тях на втория ден.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X