Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ринг свободен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Целта беше (или аз така я сжващам) да се отдели техниката от философията. В техниката нещата са логически последователни и свързани с проблема. Сиреч, има смисъл по един проблем да се навържат коментари, свързани с него, без значение на час, два, пет дни или половин година. В Политика, Икономика, Хумор и Словоблудство нещата са малко по- други, а и междуличностните отношения са малко по- сложни. Там трябва да има ясна хронология, за да не стават обърквания.
    Абе, Наздраве!
    ...офффф, то па, тва беше в друга тема...
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • Да уточня за целите. Хитове тези форуми генерират примерно 95% от темите в миналото. Също така основно от посетители намерили нещо през google... С други думи, ако просто забраним влизането на хора, резултата като такъв почти няма да е особено различен... Когато офнюз стартираше, тези форуми бяха колосални като обем в сравнение с него, сега заедно с историческата си база (основното) са малка, даже пренебрежима част... Защо още ги има? По носталгични причини, поради това, че няколко човека убеждаваме Владо, че е добре да ги поддържа защото мисля, всъщност съм дълбоко убеден, че са полезни...

      Може ли това положение да се промени към генерация на повече хитове насам? Да може! Впрочем знам и добре как. Но няма... защото не съм съгласен...
      И още една малка добавка, сигурен метод да се направи едно място "уютно" е да се даде възможност на всеки потребител да "банва" само за него други хора от неговите теми... Ако не сте обръщали внимание, погледнете как работи фейбук... ;-)

      Но понеже на мен така не ми е интересно, а и въобще мисля, че метода е силно деконструктивен в дългосрочен аспект, той не се прилага тук...

      Колко време ще продължи всичко това нямам идея, колкото толкова...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • Тропчо
        Тропчо коментира
        Редактиране на коментар
        Радвам се, че се отби насам.
        Да припомня само, че това е тема в спама и сериозните дискусии са за друго място. Тук сме двайсетина човека, които са си позволили лукса да не се взимат на сериозно.

      • Венцислав Петров
        Венцислав Петров коментира
        Редактиране на коментар
        Адаш нали знаеш навремето много отдавна когато е нямало фейбук, горе долу малко след динозаврите, само шутовете са смеели да казват истината... Сега вече иди се ориентирай кой шут, кой крал... :-)

      • Kirilpm
        Kirilpm коментира
        Редактиране на коментар
        "Хитове тези форуми генерират примерно 95% от темите в миналото."

        Може би защото темите в миналото бяха стойностни като за технически форум?Силно ме съмнява някой да отваря през гугъл сегашните теми с безкрайните лигавщини, още по-малко да ги отвори след пет или десет години.

    • Значи съм познал за годините
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • Венцислав Петров
        Венцислав Петров коментира
        Редактиране на коментар
        Горе долу да! В голямата си част хората предпочитат да си комуникират със "себеподобни" и в комфортна среда... И двете липсват обикновено тук... :-) Затова има социални мрежи... ;-)

    • Това също е вярно
      Както и че има и други фактори. Сигурен съм че знаеш по добре от мен.
      ))

      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • Тропчо
        Тропчо коментира
        Редактиране на коментар
        Това трябваше да го пуснеш като коментар на коментара на Венцислав Петров. Не като отделно мнение. Е-е-е-е-ей, не се научихте....

    • Маамудеба, явно прос ше си умра
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • Тропчо
        Тропчо коментира
        Редактиране на коментар
        Mi... ot tebe zavisi, mayna!

      • Тропчо
        Тропчо коментира
        Редактиране на коментар
        Дай един линк към другия форум, че съм си наумил да пусна нещо, ама тъпия комп го е забравил къде е.

    • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Влатко е нарицателното за всякакви тролове, флейм мейкъри и подобна паплач.
      Я, я, я, че ми стана интересно. Кой го наложи тоя стандарт, Владо Йончев, Владо ТС или друг незнаен герой?
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Имаше един Владко, дето има УАЗ, и иска да го направи да товари по 5 тона.
        Неграмотен технически, но с голямо самочувствие на топ меринджей, мастит бизнесмен, пита нещо и като не му хареса отговора обявява събеседника за идиот.
        Има тема някаква за Супер УАЗ, там бая се вихрихме, учудвам се, че си я пропуснал. Като напишеш "суперУАЗ" в гугъл трябва да излезе.

    • Тоя Влатко с ужаската са минимум двама души, пък нека да беше един профил.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


        • #6374.1
          NovemberCharlie коментира
          Днес, 20:47
          Ваксинираните предават по-малко вирусен товар върху околните, което дава шанс на имунната им система да се справи по-добре.
          • Уведоми
        • #6374.2
          Тропчо коментира
          Днес, 21:15
          Сиреч, ваксинираните предават на околните омаломощени вируси, с които организмът на приемника има по- голям шанс да се пребори? Или, предават по- малко количество вируси, щото организмът на ваксинирания е унищожил повечето? Откога са тези наблюдения и къде са публикувани?
          • Редактирай
          • Уведоми
        • #6374.3
          muvo коментира
          Днес, 21:26
          Освен по-малкия вирусен товар и самият период на "излъчването" му е доста по-кратък.

          Studies in the US and the UK have indicated that Delta cases are typically milder in vaccinated people. This means they're likely to be infectious for a shorter period of time, narrowing the transmission window, Lee said.

          Additionally, studies from Israel have confirmed that people who get COVID-19 despite being fully vaccinated typically have much less virus in their systems.

          https://www.theguardian.com/science/...srael-suggests

          https://www.nejm.org/doi/full/10.105...=featured_home

        Ся, понеже достатъчно оцапах(ме) оная тема, а тя е сериозна... То-о-о-о-о във вестник "Строго секретно", не знам дали ви е попадал, пише че сичките тия вируси-мируси са ни ги вкарали американците и англичаните (по- точно, еврейските общности в тях) за да ни държат под контрол.
        Аз все още съм на кантар, Джи Пи-то ми е твърдо против ваксинирането към настоящия момент, а политиката на НАЛАГАНЕ да се ваксинирам, нещо не ме кефи. Да не говорим за препоръките на "трета доза", а може и четвърта... ама всяка година или през две? Имам чувството, че се създават правила на принципа на паниката. Важното е да правим нещо, не знаем какво, ама да го направим, щото ако не направим нещото, каквото и да е, ще ни обвинят, че не сме направили нищо.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Короната е преди всичко паника. Създадена от мисирките и поддържана от тях.
          Иначе-болест като болест. Малко по-смъртоносна за някои групи, но като цяло нищо особено.
          Обаче като започнат всеки ден по всичките мисиркаджийници да броят новозаразени и умрели, че и снимки на тривиално копаене на гробове, ама от багер-и народа решава, че този вирус е края на света.
          А политиците понеже са зависими от настроенията на народите си-не може да не уважат страховете, и вземат мерки след мерки.

          А то-нищо и половина, както казах-болест като всички други.

        • Emilppp
          Emilppp коментира
          Редактиране на коментар
          Най-конкретната заповед, давана по телефона:
          - Някой някъде да направи нещо някак си!

          В решенията и последователността на мерките откривам много опити да се изпълни тази заповед.

        • veskov
          veskov коментира
          Редактиране на коментар
          Поне третото боцкане с наличните твърдо се отрича от специалистите.

      • Само нещо относно евреите.
        чумата, както и испанския грип всъщност идват от Китай. За ковида е ясно.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • Абе, верно имаше и такава тема...
          • Самодържец коментира
            06-08-21, 19:53
            П.п. Не агитирам за ваксиниране (заради личния си неприятен опит, явно си има своите нюанси тая работа), нито агитирам против. Но и в случая мисля, че никой не знае дали ще се проявят, и какви, странични ефекти след 25 години.
            • Уведоми
          • #6,453.2
            BENZBOSS коментира
            06-08-21, 20:24
            Еееее най-после не агитираш,сети се и ти,че не е нормално да мрънкаш за нещо пък да не ти стиска сам да го направиш или да си се пробвал,да не се е получило ма да твърдиш,че е правилно.

            Много олекна,щях да те питам дали знаеш на кое му се вика МУХЛЬО ма си трая,да не подскачаш за няма нищо
            • Уведоми
          • #6,453.3
            Самодържец коментира
            06-08-21, 21:11
            Трай си цървулане, ти за олекване да говориш е трагично. Дуй се гольо по форумите да се правиш на голям, че нали си си дребосък. Помпай си топките и не давай на хората това къде го нямаш. Тъп си на галош не можеш две изречения да вържеш и едно да разбереш, а само се напъваш колко да си утепаш времето, като ти е скучно. Така че каквото и да кажеш все е ветър.
            • Уведоми
          • #6,453.4
            BENZBOSS коментира
            Вчера, 03:07
            Не се нервирай,да не лепнеш Коронка


            Пънеш се година и горница какво трябвало да се направи,колко било добро,как нямало опасност и как всички ше минем под ваксинация………а ти самия си треснал първата,поне си кекав не ти е понесло,хванало те шубето за втората и опааааааа,няма пък,стига толкова……….няма да те питам какво е Мухльо,че ни се различават вижданията,за теб това е нормално, прави каквото казвам,а не каквото правя……..Мухльо с яко виждане кое е правилно и кое не ма не ти стиска да го довършиш / е имаш оправдание малко,кекав си все пак /.

            Не се нервирай,трай си повечко обаче,че олекваш / ако има на къде повече /.
            Последно редактирано от BENZBOSS; Вчера, 06:46.
            • Уведоми
          • #6,453.5
            Самодържец коментира
            Вчера, 09:44
            Казах ти, че не ти се отдават манипулациите и демагогията. Или просто нема никой на втория етаж и толкова си разбираш кой какво пише тука, че се напъваш и да интерпретираш. На тия къде от година се пънат тука да пишат от камбуза мнението им не струва и един пробит долар. Вземи си голямото самочувствие и голяма пушка и си ги закарай с големия джип в пустинята да си напомпаш надуваемите големи топки. После се върни в камбуза да ни разкажеш как на километър си уцелил вируса в лявото око. Побързай, да не стане бай ви Байдън да ви ограничи да духате в платната, ако не сте си набили по 2-3 игли в задниците. Пък да те видим тогава дали ще клекнеш или ще излезеш в нелегалност.😄#6,453.6
            BENZBOSS коментира
            Вчера, 18:53
            Затвърждаваш значи
          • Дерзайте!
            • Уведоми
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • С риск да не бъда разбран правилно и по повод разразилата се дискусия в темата за 46-тия парламент.

            Аз не знам как си представяте разпръскване на масови безредици. Не знам и на какво учат сегашните джедаи, но има няколко простички правила, които бяха валидни “тогава”, валидни са и “сега”.

            Силите на реда са многократно по- малобройни от тълпата. Пожелателно е съотношение 1\10, но по- често е 1\20, 1\50 и по- малко.

            В тълпата има не повече от 4-5 % активни борци, а от тях двайсетина човека, които са най- надъхани, дават тон за песен и провокират сблъсък. Повечето са дошли за селфита, някаква принципна подкрепа на някаква кауза, случайно попаднали или заинтересувани “кво стаа тука, уе”, но в никакъв случай не са готови да скочат на бургия.

            Има една неопределена група, която е готова да скочи при отдала се възможност и те са най- опасни, защото нито ги знаеш колко са, нито каква им е мотивацията. Стигне ли се дотам, трябва да дойде Станко.

            Най- срещаният вариант е да отсееш особено активните и показно да ги ошамариш и нариташ, така че на останалите да не им мине и през ум да са на тяхно място. Раздаването на пропорционални тупалки на всички е крайно несправедливо към тия със селфитата и е опасно за крайния изход, защото мотивират ония, дето са “неизвестния процент”. От друга страна, активните за това са дошли и за това им се плаща.

            Въпрос на конкретна обстановка е кога ще дойдат ония с щитовете, кога тия с противогазите, каква моторизирана техника и кога ще се ползва.

            Та-а-а-а, не трябваше да ги крият зад колоната и рано им туриха белезниците. Дано не е имало случайно попаднали от тия със селфитата, но каката с бодито и клина 100% не беше такава.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • Именно де. Вързани не се бият. Там е драмата.

              Дори в уличния бой с пейки не биехме паднали.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                С риск да не бъда разбран правилно и по повод разразилата се дискусия в темата за 46-тия парламент.

                ...
                Класиката (ама трябва да имаш насреща наглосакси и техните гавази, а не кефещи се да бият Ганьовци:


                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Именно де. Вързани не се бият. Там е драмата.

                  Дори в уличния бой с пейки не биехме паднали.
                  Принципно- да! Има, обаче една друга постановка. Когато биеш вързан, го правиш по- айляк, щото нищо не може да ти направи. Шутовете в гъза и раменете може да изглеждат брутално, но тия "арестанти" са им свикнали. Биенето на невързан, обикновено, завършва с по- сериозни телесни повреди.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Може да е по-щадящо, но си е тъпотия да биеш вързан човек.

                    Обаче пък има доста по-сериозен психологически ефект, та се ползва, върши работа.

                • Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  ....
                  Има достатъчно начини да разпръснеш тълпата без да налагаш избрани по съвсем неясен принцип. Ошамарването пред публика или зад колоните е съвсем съветски патент, вЕрвай ми. Боли не боят, колкото и да е субективно това твърдение, а бъркането в джоба. Колкото е по-дълбок, толкова по-дълбоко следва да се бръкне. Ама ако има защо, не да прилапат изтиканите от "тълпата" и да ги омлатят без после и обвинения да им повдигнат. Че да не се изложат, ако и вече да са го направили.
                  Ония с щитовете могат да респектират, понасяйки канонадата върху си. То това е и целта, не да млатят по пътя си.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X