Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми след продажба на автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми след продажба на автомобил

    Здравейте,

    Преди 2 дни си продадох автомобила който карам от 7г и не съм имал кой знае какви проблеми с джипа.
    Не се продаде с обявата от този фоум но я имаше и тук:
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=190711

    Бях абсолютно коректен към продавача, показахму всички забележки, той я покара доста време, дадох му сервизни документи, казах му че е подържан в Балканстар и му препоръчах сервиза.
    Днес човека закарал автомобила в този сервиз и му казали че двигателя бил в много лошо състояние изписали му 2 листа с проблеми. За по нататъчна диагностика му казали че ще му струва 1000лв и той се видял в чудо.

    В крайна сметка искаше да ми връща колата, аз му отказах за защото от моя гледна точка нищо не нередно не съм направил и не се смятам за отговорен. Разговорът завърши с това че ще се видим в съда.
    Поприницп в договора има клауза че автомобилът се продава в състоянието което е в момвнта и аз ненося отговорност за възникнали проблеми.

    Какво мислите за случея.
    Според вас как е редно да постъпя в този казус.
    И има ли основание да бъда съден.

    П.П. ако знаех че така ще се стекат нешата направо щях да го бракувам, нервите са ми по важни от някакви 4000лв.

  • #2
    От: Проблеми след продажба на автомобил

    И този за 4000 лева се прави на ученичка?
    Какво чака от джип за толкова пари? Да му прави свирка?..

    А и преди да плати е имал право на оглед, надявам се и на пробно каране, та да е гледал тогава.
    Има едно елементарно правило-дадени пари-назад не се връщат. Не е писано никъде, но истинските мъже постъпват така. Или гледат много внимателно преди да дадат парите, или не ги дават. Щото знаят, че няма "назад".

    Та, ако документите за продажбата са в ред, можеш да му покажеш среден пръст на тоя, и да му обещаеш, че ще му дадеш координатите на чешмата с най-студена вода в района.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Проблеми след продажба на автомобил

      Първоначално публикуван от javor.enchev Преглед на мнение
      ... автомобилът се продава в състоянието което е в момента .....
      Пожелай му успех в съда. Кольо е прав, че за тия пари няма как и масаж на "оная работа" да получи. Не зная в кой сервиз си го пратил, ама явно трябва да отиде и в друг. Може да се окаже, че тия в сервиза ги е хванала рЕзко кризата и искат от един автомобил да изкарат като за половин месец примерно!?
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        От: Проблеми след продажба на автомобил

        Ами закарал го е в Е.@нстар, нали се вижда от първия пост, колко да му вземат, те за "добър ден" издават касов бон за поне 300.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Проблеми след продажба на автомобил

          Отидох вчера да видя за какво става въпрос и се оказа че нещата не са съвсем така както ги представи купувача.
          Първо документ със 2 страници проблеми не видях, на са му дали от сервиза, затова отидохме до сервиза да ми кажат какви са проблемите.
          Оказа се че само са закачили колата и са искарали грешките от разни датчици.
          Интересно че са го направили безплатно и черно на бяло нищо не видях, аз откакто посещавам този сервиз безплатно нищо не съм получил, явно са се надявали на печалба в по късен етап.
          И така купувача ми беше казал че турбото неработи, имало проблем със скоростната кутия и двигателят за нищо неставал и течал отвсякъде и колата била опасна за каране и най-добре било да не я кара изобщо.
          Като отидохме в сервиза чух съвсем различни неща - турбото работи но имало някакви отклонения т нормалната работа при висока скорост(това как са го разбрали незнам), скорностната кутия е наред но някакъв датчик за скорост бил записал грешка която реално немогат да кажат дали значи нещо. Относно течът на масо номогат да кажат дали тече от друго място освен от гарнитурата, който теч беше известен, очевиден и бях показал на купувача.
          И поради някаква причина от сервиза искали да отварят двигателя защото можело да има някакъв друг дребен проблем но незнаели дали има такъв, аз просто неразбирам как може да искат да отварят 15г двигател на 200000км който никога не е отварян, само за да проверят дали има друг проблем.

          След всико това на мене ми писна и реших да си взема колата обратно ако нямам фунансови загуби и разправии, но при нотариоса се оказа че не е толкова лесно и ще има ходения по кат и данъчното и за двама ни, при което вече вдихмах ръце и си тръгнах.

          В крайна сметка колата си остава при новия собственик и доколкото се рабрахме ще си я прави и подържа както иска.

          Коментар


          • #6
            От: Проблеми след продажба на автомобил

            Дано наистина всичко да е свършило окончателно и безвъзвратно за тебе !
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Проблеми след продажба на автомобил

              Не го взимай толкова присърце. Принципно ненавиждам търгашеските маниери да се омаловажават и крият проблеми от неразбиращи купувачи, но като чета постингите ти мисля, че случая не е такъв. В общия случай, всеки обича да купува евтино и да продава скъпо. Ма като купи евтино и се окаже дърво, почва да реве колко е скапан светът. В кола Х-та употреба може да се очаква всичко и да си готов да се разделиш със значителна сума, ако искаш да я правиш "перфектна". Аз в момента се боря с един Голф и съм набутал близо 500 лв. в части и още има какво да се пипне по него. Хем аз съм го купувал от човек, дето нищо не е замаскирал и 2 години съм го поддържал, докато го караше сестра ми. Та ако купувача много се тръшка, прати го в магазина. Там продават коли с гаранция (и пак дават дефекти).
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X