Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спас Панчев: Забраната за пушенето - влошава здравето на пушачите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Спас Панчев: Забраната за пушенето - влошава здравето на пушачите.

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    ...не разбирам и не мога да приема желанието на тия хора (пушачите) да убиват и увреждат колкото се може повече други хора около тях.....
    Упорито се твърди, че това желание го има у всеки от нас в някаква степен. Четейки тая тема у мен то рязко се засилва.
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • #17
      От: Спас Панчев: Забраната за пушенето - влошава здравето на пушачите.

      Щом не пушачите не могат да "отучат" пушачите,то решението е всеки пушач да "обучи", 2-3 ма не пушачи в занаята, и всички проблеми "отпадат"!!!

      Коментар


      • #18
        От: Спас Панчев: Забраната за пушенето - влошава здравето на пушачите.

        Сух режим за непушачите ! Това е решението. Пълна забрана за сервиране на алкохол в заведенията. Така де, отиваш на сладкарница и там - оп, кафенце с коняче ?! Къде го има това ? Отиваш на дискотека и вместо да сА изпОтиш едно така убаво като във фитнес, ша ми са наливаш са алкохол да си разваляш здравето, да си натоварваш сърцето и да притесняваш околните ? Бах ти тъпнята, а ? Я-а-а-а - там здравословно и по комсомолски - само на сок от моркови и целина в кръчмите и по дискотеките ! Ша ми се напиват някакви нагли пияници и ще ми развалят настроението.
        Толкова ли не можете да схванете аналогията ? Откакто пушенето се е появило именно кръчмите са мястото за пушене и употреба на алкохол. Доста хора не пушат вкъщи, но пушат в кръчма, в бар. Който иска да дегустира разни кулинарни чудесии - да си ходи на гастрономически изложби или специални партита за целта. В една стандартна кръчма няма нищо такова, което да не можеш да си сготвиш вкъщи, че и по-хубаво да го направиш. Хората се събираха там, за да пият и пушат. Който не иска да му пушат, просто не влиза в такива гадни и отвратителни, видиш ли, места. Кеф му "Макдоналдс", кеф му "КФЦ", кеф му сладкарница "Ну, погоди !", не на последно място - студентския или ведомствен СТОЛ (ако има още такива, щото не знам).
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: Спас Панчев: Забраната за пушенето - влошава здравето на пушачите.

          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
          Упорито се твърди, че това желание го има у всеки от нас в някаква степен. Четейки тая тема у мен то рязко се засилва.
          Да, така е, има го но обикновенно не се толерира и поощрява, а пък когато рязко се засили над определено ниво човечеството е измислило едни добре охранявани местенца където да изолира тези индивиди събирайки ги със себеподобни та да не останат самотни! Та в тоя дух на мисли, държава, която премахва забрани ограничаващи възможностите на вредящите да вредят, защо направо да не се самоизключи от цивилизования свят и да премахне и останалите забрани предпазващи ни един от друг (примерно разните глупости за законна самоотбрана, разрешителни за притежаване на оръжие и др.). Поне ще можем сами да се пазим и да налагаме правото си кой колкото може, а аз вярвам в собственните си възможности!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #20
            От: Спас Панчев: Забраната за пушенето - влошава здравето на пушачите.

            Оф, кажи честно че пак тая тема...
            Какво толкова я обсъждаме като няма заведения в които да не се пуши. В началото се спазваше първите няколко месеца, и то защото беше лято и всички сядаха навън. Сега не знам да има кръчма където да не разнасят кафени чашки, купички със салфетки или направо пепелници. Така че на практика дали тази забрана ще пдане или не - няма никакво значение тъй като така или иначе не се спазва.

            Иначе лично за мен пушенето по заведенията има положителен финансов ефект. Обяснявам веднага:
            Лятото от 7 дни в седмицата на заведение ходех поне 5, обикновенно в едно и също. Да кажем че съм оставял средно по 10 лева (2 -3 бири и нещо за мезе). Но тогава сядахме от вън и пушещите по никакъв начин не ми пречеха. Сега след като застудя и не мога да сядам на терасата, рязко редуцирах посещенията в заведение, да кажем до веднъж седмично. Просто трябва да съм много мотивиран за да дишам пушеци цяла вечер. Иначе не съм намалил излизанята - събираме се или в домашната механа на един приятел, или пък у нас да гледаме някой филм докато си пием биричката, или някъде пак домашно.
            Само дето сега яденето и пиенето са от магазина на два пъти по ниска цена. Дали така е по добре за собственика на заведението което посещаваме - не знам. От мене лично ще загуби едни 200 лева оборот на месеца. Дали пушачите ще ги компенсират - сигурно, ама покрай мене губи оборот и от още 5 - 6 човека от компанията щото като се разбираме къде ще излизаме аз казвам "Е, аз там няма да идвам щото много се пуши", и обикновенно другите се съгласяват с мен.

            Коментар


            • #21
              От: Спас Панчев: Забраната за пушенето - влошава здравето на пушачите.

              Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
              Иначе лично за мен пушенето по заведенията има положителен финансов ефект. Обяснявам веднага:
              Лятото от 7 дни в седмицата на заведение ходех поне 5, обикновенно в едно и също. Да кажем че съм оставял средно по 10 лева (2 -3 бири и нещо за мезе). Но тогава сядахме от вън и пушещите по никакъв начин не ми пречеха. Сега след като застудя и не мога да сядам на терасата, рязко редуцирах посещенията в заведение, да кажем до веднъж седмично. Просто трябва да съм много мотивиран за да дишам пушеци цяла вечер. Иначе не съм намалил излизанята - събираме се или в домашната механа на един приятел, или пък у нас да гледаме някой филм докато си пием биричката, или някъде пак домашно.
              Само дето сега яденето и пиенето са от магазина на два пъти по ниска цена. Дали така е по добре за собственика на заведението което посещаваме - не знам. От мене лично ще загуби едни 200 лева оборот на месеца. Дали пушачите ще ги компенсират - сигурно, ама покрай мене губи оборот и от още 5 - 6 човека от компанията щото като се разбираме къде ще излизаме аз казвам "Е, аз там няма да идвам щото много се пуши", и обикновенно другите се съгласяват с мен.
              Чакай сега, ти твърдиш, че в някакво заведение се пуши в момента, при действаща забрана и затова не ходиш там през зимата ? Аз пък наблюдавам точно обратното - хората почнаха да си правят събиранията, празнуванията и купоните по домовете или в специално наети за един ден къщи, апартаменти, именно за да могат да пушат, защото в кръчмите е забранено. Затова и кръчмарите почнаха да нарушават забраната, защото за тях е въпрос на оцеляване.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: Спас Панчев: Забраната за пушенето - влошава здравето на пушачите.

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                комунистите и пушачите = супер нагли хора...
                Обобщенията са много готино нещо.
                Преди години един търговец на електронни компоненти ме излъга. Значи всички са измамници.
                Последно редактирано от ittso; 04-12-13, 11:03. Причина: грешен цитат
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #23
                  От: Спас Панчев: Забраната за пушенето - влошава здравето на пушачите.

                  Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                  Само дето сега яденето и пиенето са от магазина на два пъти по ниска цена. Дали така е по добре за собственика на заведението което посещаваме - не знам. От мене лично ще загуби едни 200 лева оборот на месеца. Дали пушачите ще ги компенсират - сигурно, ама покрай мене губи оборот и от още 5 - 6 човека от компанията щото като се разбираме къде ще излизаме аз казвам "Е, аз там няма да идвам щото много се пуши", и обикновенно другите се съгласяват с мен.
                  Точно тъка нека управителите на заведения сами решат какъв тип ще им са заведенията защото те са инвестирали едни пари който по някакъв начин трябва да си ги изкарат или да си обслужват кредити.
                  Стефан 0878655377

                  Коментар


                  • #24
                    От: Спас Панчев: Забраната за пушенето - влошава здравето на пушачите.

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Чакай сега, ти твърдиш, че в някакво заведение се пуши в момента, при действаща забрана и затова не ходиш там през зимата ? Аз пък наблюдавам точно обратното - хората почнаха да си правят събиранията, празнуванията и купоните по домовете или в специално наети за един ден къщи, апартаменти, именно за да могат да пушат, защото в кръчмите е забранено. Затова и кръчмарите почнаха да нарушават забраната, защото за тях е въпрос на оцеляване.
                    Не. Твърдя че в 95% от заведенията се пуши при "деистваща" забрана. Но това са си мой наблюденя де. Но нека и другите да кажат.
                    Иначе за наемане на вили и аз съм чувал но там в общя случай пушат неща различни от тютюн.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Спас Панчев: Забраната за пушенето - влошава здравето на пушачите.

                      И сега в повечето заведения поне в нашия край се пуши, но само вечер. Мен толкова не ми пречат пушачите. Поне сега заведенията включват вентилация и за мен няма проблем. Стана ми смешно от статията за рисковете, на които са изложени пушачите в студеното време.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Спас Панчев: Забраната за пушенето - влошава здравето на пушачите.

                        Тая тема е все едно да си правиш гаргара и да си плюваш в бурканче, та да може утре да си го ползваш пак

                        Коментар


                        • #27
                          От: Спас Панчев: Забраната за пушенето - влошава здравето на пушачите.

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Обобщенията са много готино нещо.
                          Преди години един търговец на електронни компоненти ме излъга. Значи всички са измамници.
                          да, 2-3 поста след това съм написал, че има и пушачи, които се съобразяват и не пушат ВЪТРЕ в заведенията...
                          Ако има застрашени заведения, то е защото се толерира нелоялната конкуренция като не се санкционират нарушаващите забраната.
                          ЗДвП също масово не се спазва и не разбирам, защо не го отменят.
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #28
                            От: Спас Панчев: Забраната за пушенето - влошава здравето на пушачите.

                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                            ЗДвП също масово не се спазва и не разбирам, защо не го отменят.
                            Алкохолът също е вреден и не разбирам, защо не го забранят и него в заведенията...
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #29
                              От: Спас Панчев: Забраната за пушенето - влошава здравето на пушачите.

                              Параноидно личностово разтройство

                              " Основните характерови особености при тези личности са извънмерна сензитивност, обидчивост, злопаметност, отмъстителност, мнителност до степен на изопачаване и тълкуване превратно действията и изказванията на околните, дори когато не са насочени пряко към тях.
                              Пациентите с параноидно личностово разстройство проявяват прекомерна чувствителност към унижение и отблъскване, склонност към погрешно тълкуване на неутрални или приятелски действия на околните като враждебни и презрителни. Наличие на особено борбено и упорито чувство за лични права. Проявления на склонности към патологична ревност или прекалено чувство за собствена значимост.
                              Лесно се изживяват като унижени и подтиснати. Мисленето им е твърде себеотнесено.
                              Параноидните личности масивно използват проекцията, като защитен механизъм. Хора с такъв вид особености могат да станат психотични, когато имат по-малко информация, когато каналите, по които могат да коригират фантазиите си относно реалността са малко (например в чужда страна, поради изолацията лесно се развиват налудностите, особено налудностите за отношение).
                              При работа с такива хора не трябва да се провокират параноидните симптоми - на пациента трябва подробно да се обясни какви лекарства му се предписват (защо точно тези, а не други), за да не реши той, че искат да го отровят. Всяка интервенция трябва да бъде внимателна.
                              Параноидните личности смятат себе си винаги за абсолютно прави, воюват активно, за да докажат правотата си, независимо от очевидните доказателства за противното. Обикновени събития в непосредствено обкръжение могат да приемат, като „конспиративни”, като предумишлени кроежи насочени спрямо тях.
                              Една част са склонни да водят нескончаеми дела за „възтържествуване на правдата”, пишат жалби, търсят доказателства в защита на своята кауза."
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Спас Панчев: Забраната за пушенето - влошава здравето на пушачите.

                                Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                                Параноидно личностово разтройство

                                Една част са склонни да водят нескончаеми дела за „възтържествуване на правдата”, пишат жалби, търсят доказателства в защита на своята кауза."
                                Стига бе, наш DBRS, форумния правозащитник, параноик го изкарваш ?! Това да не е от някоя съветска книга от времето на академик Сахаров и други "въдворени" с диагнози по разни психиатриЙ ?
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X