Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на битова техника и коли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Внос на битова техника и коли

    Здравейте и от мен.Вижда,че тук има доста компетентни хора.Родителите ми са в Италия и постоянно събират хладилници,телевизори и перални и ги пращат по приятели в бг.Става въпрос за изхвърлен но запазени и работещи уреди.Та идеята ми е следната,да купя товарен микробус и да ги прекарвам на сам.
    В последствие искам да закупя и пладформа и да прекарвам и по една кола.Само да вметна,че знам италиански и знам къде да търся коли.Целта ми е търговия.Към Италия обмислям да карам стока която е позволена да се изкарва,например вестници и дефицитни стоки там за българите с цел избиване на транспортни разходи.За начало разполагам с около 9000лв за микробус а платформа в последствие.Въпросите,които искам да задам са следните:

    1-Какъв микробус ми препоръчвате да си взема и как да съм законен,нужен ли ми е тахограф и професионална компетентност.Не съм запознат дали микробуса,който купя трябва да има тахограф или се инсталира допълнително.(дано този въпрос да не е смешен)..Имам "C"категория.
    2-Как стоят нещата със вкарването на тези електроуреди.
    3-Каква пладформа трябва да си взема.

    Като цяло ми харесват опел вавиано и рено трафик но са малки.

  • #2
    От: Внос на битова техника и коли

    Ако буса е до 3.5т и е регистриран 8 плюс 1 минава за лек автомобил без значение колко е голям, например ситроен джъмпер висок таван дълга база е подходящ, ако искаш да дърпаш платформа ще е добре да изкараш поне В+E ,за такава композиция тахографи и компетентност няма да трябва
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Внос на битова техника и коли

      Не разбирам ако е 8+1 трябва да е пътнически а на мен ми трябва товарен.

      Коментар


      • #4
        От: Внос на битова техника и коли

        И 2-та буса който си си харесал не стават за платформа а и са несигорни (поне за мен)Не ти търсят документи за тия железа дето искаш да ги носиш стига да минаваш само през държави от ЕС.Гледай да си обурудваш буса с печка , че ще ти е голям + и внимавай със стоките и количеството им (тези който искаш да носиш).
        Uaz 469 2.4 D MB
        KTM 600 ROTAX
        Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
        Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

        Коментар


        • #5
          От: Внос на битова техника и коли

          Имаш в предвид,че са с малки двигатели ли?А защо ми е печка,нужна ли е?

          Коментар


          • #6
            От: Внос на битова техника и коли

            Ще се радвам да давате мнение за модел на микробус,който според вас ще е актоален.А разтоянието не е много понеже през Гърция-ферибота-Италия.

            Коментар


            • #7
              От: Внос на битова техника и коли

              Renault Master 120dti 2500cm3 какво ще кажете за този модел?

              Коментар


              • #8
                От: Внос на битова техника и коли

                А защо си се вкопчил в тези модели бусове , който са близнаци по всичко освен емблемата ( рено,опел)?
                Uaz 469 2.4 D MB
                KTM 600 ROTAX
                Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                Коментар


                • #9
                  От: Внос на битова техника и коли

                  Ами да ти кажа честно единствено заради външния им вид.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Внос на битова техника и коли

                    Първоначално публикуван от petarr_85 Преглед на мнение
                    Не разбирам ако е 8+1 трябва да е пътнически а на мен ми трябва товарен.
                    Точно от това трябва да бягаш, ако се води товарен буса и закачиш платформа отиваш за тахограф
                    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                    Коментар


                    • #11
                      От: Внос на битова техника и коли

                      Искаш да кажеш да купя пътнически и да му сваля седалките ли?Дали е позволено на пътник да товаря хладилници и перални?И ако да,до какво количество?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Внос на битова техника и коли

                        Не колега, не да ги сваляш . Седалките си стоят на место защото демонтирането им е забранено, просто си товариш зад тях и върху тях , не е забранено това, седалките са 2 реда, ако погледнеш ситроена който ти посочих по горе за пример , зад седалките остават сигурно 2 метра което не е малко , друг вариант е мерцедес спринтер , за влекач е перфектен
                        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X