Обява

Свий
Няма добавени обяви.

“Боклуци гратисчии" - това ли сме пътниците?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • “Боклуци гратисчии" - това ли сме пътниците?

    Toва имам предвид, като отворя приказка за царя и пъдаря. По-ниско ниво държавен контрол - не се сещам да има. Аз лично потвърждавам, че не съм видял да направят проблем на клошар или (политкоректно) "ром". Като правило като ги видят помрънкат, па ги подминават.
    http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1723381
    ПРЕДИ 2 седмици пътувах с метрото към редакцията - обичаен маршрут с прекачване на станция "Сердика". Взела съм си електронна карта, която зареждам за 10,20 или 30 пътувания. Във влака винаги слагам слушалки в ушите, времето минава по-приятно.
    Въпросния ден на станция "Лъвов мост" дойде да ме провери контрольор. Подадох му картата си, без да свалям слушалките дори - случва се често да ти поискат билетче в метрото. Господинът обаче доближи картата до апарата си и седна до мен, усмихвайки ми се иронично. Спрях музиката и попитах какво има. Беше ми отговорено, цитирам: "Боклуци гратисчии! Слизай от влака, не си си чекирала картата." Онемях, неразбирайки на мен ли говори, аз ли не чувам добре... Пътниците се вторачиха в нас, все едно току-що съм отмъкнала чантата на някого от тях. Помолих контрольора да провери електронния ми билет отново. Той или не ме разбра, или искаше да ми покаже кой е шефът.Държейки картата ми в ръка, ме хвана за ръкава и ме измъкна от влака на станция "Сердика".

    Слизайки от влака, любопитни пътници ни следваха плътно - вероятно за да видят какво ще стане с "боклука гратисчия". Наложи ми се да последвам контрольора по ескалатора, обяснявайки му, че съм се качила на станция "Хан Крум" и че НИКОГА не пропускам чекиране. Попитах го дали ще ми плати билета, ако е сбъркал в твърдението си, че пътувам гратис. Унизителна ситуация. Контрольор в метрото те обижда, дърпа за ръкава и принуждава да го следваш, защото държи билета ти в ръцете си и ти, ако си тръгнеш, значи се признаваш за виновен... Човекът продължи да ме обижда с епитети, които ми е неудобно да споделя с вас. Мисля, че лицето ми е било или чисто бяло, или кървавочервено, защото ми прималя от срам и обида.

    Още докато се качвахме по ескалатора, проверих дали имам сигнал на телефона и набрах номер 112. Извиках полиция с причината "тормоз от контрольор", не знаех какво друго да направя срещу този груб човек, с когото нямах възможност да се справя сама. Излизайки на станция "Сердика" на изхода откъм ул. "Пиротска", към нас се присъединиха двама от охраната на метрото. Присъединявайки се към неговите нападки към мен, тримата не ми дадоха никаква възможност да поискам дори нова проверка на електронния ми билет. След минути към нашата групичка се приближи полицай. Подадох му ръка, за да се представя, и започнах да обяснявам ситуацията. За моя изненада той отвърна "Не ми обяснявай бе, знам ви аз гратисчиите скандалджии, млъквай". Е, вече си мислех, че сънувам - полицай да ми говори така... невъзможно... Такова се и оказа.

    Непредставилият се униформен господин се оказа от метрополицията, бил повикан от контрольора, явно за да ме постави набързо на мястото ми - при боклуците гратисчии. Не знам каква нужда от помощ имаше контрольорът, тъй като вече бяха трима срещу мен. Няма да ви описвам с подробности как ме бяха наобиколили и ме обиждаха, само ще кажа, че отново набрах номер 112, за да дам описание на хората и да помоля полицаите да побързат. Дамата, която продава билети на въпросния вход на метрото, се опита на няколко пъти да вземе моята страна, но не се получи сред виковете и смеховете на четиримата господа. Дори когато все пак контрольорът провери картата ми отново и за трети път на нейния апарат и тя се оказа съвсем редовна, не само не получих извинение, а точно обратното - заплахи да престана да си търся правата (разбирайте "Извинете ми се веднага и ми платете билета за метрото, за да стигна до работното си място!").
    ...
    Последно редактирано от Rabin; 19-01-13, 09:49.

  • #2
    От: “Боклуци гратисчии" - това ли сме пътниците?

    Аз не ползвам градски транспорт. но още преди да им дадат униформите, на контрольорите, ги познавах, минавайки покрай спирките. Едни такива смачкани от живота нещастници.......
    Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
    -----------------------------------------------
    Питието определя съзнанието....
    -----------------------------------------------
    0887770735

    Коментар


    • #3
      От: “Боклуци гратисчии" - това ли сме пътниците?

      Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
      Аз не ползвам градски транспорт. но още преди да им дадат униформите, на контрольорите, ги познавах, минавайки покрай спирките. Едни такива смачкани от живота нещастници.......
      Странно - същата реакция като на контрольора от пост #1.

      Коментар


      • #4
        От: “Боклуци гратисчии" - това ли сме пътниците?

        Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
        Странно - същата реакция като на контрольора от пост #1.
        Не разбрах точно. Но мнението ми е, че за да работи някой такава работа, трябва нищо друго да не става от него.
        П.П. На 50г. станах, ама мнението ми за всякакви видове "контрольори" е меко казано отвратително.
        П.П.П. Пак казвам: през последните 30г. съм ползвал градски транспорт 4 /четири/ пъти.
        П.П.П.П. Последния път /беше ми свършил бензина в 22ч. вечерта/ ме заплашиха с побой, ако не им дам 10лв.
        Резултатът 2:0 за мен. Чудно, що не се обадиха на полицията....
        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
        -----------------------------------------------
        Питието определя съзнанието....
        -----------------------------------------------
        0887770735

        Коментар


        • #5
          От: “Боклуци гратисчии" - това ли сме пътниците?

          Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
          трябва нищо друго да не става от него.
          Това е само работа. Като озвучител примерно.
          Наздраве!
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #6
            От: “Боклуци гратисчии" - това ли сме пътниците?

            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
            Това е само работа. Като озвучител примерно.
            Наздраве!
            Нямам против. Но озвучителите не се заяждат с хората. Бил съм "Инвеститорски контрол". Трябваше да проверявам някви хора как са си свършили работата. Напуснах. Не мога да бъда заядлив нещастник.
            Лично мнение. Има хора, които могат.
            Ми, нека си избиват комплексите.....
            Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
            -----------------------------------------------
            Питието определя съзнанието....
            -----------------------------------------------
            0887770735

            Коментар


            • #7
              От: “Боклуци гратисчии" - това ли сме пътниците?

              Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
              Нямам против. Но озвучителите не се заяждат с хората. Бил съм "Инвеститорски контрол". Трябваше да проверявам някви хора как са си свършили работата. .
              Малко по на запад тази длъжност се казва супервайзер . Работата му е да следи дали човека който плаща получава това за което е платил . Работил съм със супервайзер немец с физика и поглед на SSовец и проблеми нямахме просто си вършехме съвестно и качествено работа . Накрая получихме титлата най добър фирмен сервиз извън Германия. Като изключим конкретния случай как очакваме нещо да се промени в тоя градски транспорт като и хората за които цената на билета не е проблем гледат да минат метър . Рядко ползвам услугите му но нямам спомен някога да не съм си купил предварително билет .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: “Боклуци гратисчии" - това ли сме пътниците?

                Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                Нямам против. Но озвучителите не се заяждат с хората. Бил съм "Инвеститорски контрол". Трябваше да проверявам някви хора как са си свършили работата. Напуснах. Не мога да бъда заядлив нещастник.
                Лично мнение. Има хора, които могат.
                Ми, нека си избиват комплексите.....
                Жоре, немой с рогите. Човек ако си е заядлив нещастник, си е такъв и като контрольор и като супервайзор, озвучител, учител или министър председател...
                Иначе донякъде си прав, че в някои професии преобладават, но проблема е повече в създадените условия.

                Коментар


                • #9
                  От: “Боклуци гратисчии" - това ли сме пътниците?

                  Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                  Жоре, немой с рогите. Човек ако си е заядлив нещастник, си е такъв и като контрольор и като супервайзор, озвучител, учител или министър председател...
                  Иначе донякъде си прав, че в някои професии преобладават, но проблема е повече в създадените условия.
                  Всъщност си напълно прав. До човека си е.
                  Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                  -----------------------------------------------
                  Питието определя съзнанието....
                  -----------------------------------------------
                  0887770735

                  Коментар


                  • #10
                    От: “Боклуци гратисчии" - това ли сме пътниците?

                    Maй спамърската тема са я изключили от списъка с новите теми. Сума постове, а не съм разбрал.
                    Та, колкото по-овчедушно го караме - толкова по-големи (политкоректно) непрофесионалисти ще дерибействат. Постоянно пътувам с градския транспорт. Досега за толкова години не съм видял и един път да предприемат адекватно действие към (политкоректно) "ром". Мен тоя двоен аршин особено ме демотивира да съм съвестен.
                    Последно редактирано от Rabin; 20-01-13, 13:06.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X