Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бар "НАЗДРАВЕ" 3

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

    Миниатюрни са адаш, ама дали са силни?
    Италианците пият кафе за тонизиране и за храносмилане, веднага след ядене. Едно кафе там е като един шоколадов бонбон.
    Съвсен различни са табиетите. Тук пиенето на кафе си е цял ритуал, с цигарка, вестник, половин час моабет, та и се допива напълно изстинало.
    Там се пие на крак на две глътки в бара. Цялата процедура влизане, пиене на кафе и излизане е 2-3 минути.

    Ама, айде наздраве!
    Всяка нация си има табиетите. Ние си имаме комшийските.
    Последно редактирано от TigerHunter; 13-11-13, 20:32.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

      Наздраве кафеджии
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Другата истина Коле, е че на едно и също количество кафе, колкото повече вода слагаш, толкова повече кофеин се разтваря и става по-силно, а не обратното, както мнозинството си мислят.
        Айде, наздраве!
        Саше, и си прав и не си....Аз като стара кафеджиика ще ти кажа че, хубаво кафе се прави с достатъчно кафе.....иначе си е прани чорапи.
        Наздраве Саше!
        Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

        Коментар


        • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          Другата истина Коле, е че на едно и също количество кафе, колкото повече вода слагаш, толкова повече кофеин се разтваря и става по-силно, а не обратното, както мнозинството си мислят.
          За да стане караницата(за сведение-"караница" не я използвам в лош смисъл, а на майтап. В смисъл "спор")-дефинирай "силно" кафе.
          Щото аз не искам да пия дъъълго-дълго кафе, с все гадния му вкус, макар, че ще има много кофеин.
          Това което обичам да пия е нещо междинно сред късо и нормално. С лек превес към късото. Плътен вкус, ароматът е какъвто си го представяме-не на изгоряло, а на печено, аз го предпочитам с малко повечко захар, но напълно разбирам тези които го пият без, и даже леко им завиждам.
          В една книжка за кафето четох, че някъде по Африка пиели кафе приготвено с европейското количество мляно кафе-6-8 грама, но с много малко вода-нещо като едва 15-20 грама. Дето се вика първите няколко капки...
          Та който иска да пие дълги чорби, аз съм привърженик на силните усещания, и много повече ме кефи късо кафе, с як вкус и плътен аромат.

          Да, ама това за сутринта...
          Сега съм на винце с кифтаци, и съвсем естествено казвам наздраве.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Цялата процедура влизане, пиене на кафе и излизане е 2-3 минути.

            Ама, айде наздраве!
            Всяка нация си има табиетите. Ние си имаме комшийските.
            Абе няма лошо. Комшиите ни са автори на израза "Яваш-яваш"... Демек-да не си даваме много зор. И да си даваме, и да не си даваме-все по 60-70 години ще живеем. Някои по 80, дай Боже 100.
            Докато сме живи-ако се трепем ще имаме повече пари, но не и по-добър живот. По-охолен да, но аз лично не мисля, че това е по-добрия начин да си изживееш живота. Много по-добре е да си в мир със съзнанието си. Лично за мен е по-добре да си пия ракията след тежък ден, в който съм прибрал люцерната с която ще храня животинките през зимата, макар да съм се скапал от физическия труд, отколкото да съм направил сделка за 2 000 000, но да не съм сигурен дали утре няма да ми гръмнат колата като завъртя ключа.
            Двата примера са в двете крайности, обичаен способ да се придобие представа как би се променила дадена система спрямо въздействие в едната или другата посока.

            Добре,че гоблина не чете тук, че пак щеше да ме обаня задето си налагам мнението.

            Наздраве с последните глътки от полагащото ми се за вечерта.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

              Късичкото кафенце, Коле и Доби, е силно откъм аромат, каймак и вкус. Силно като кофеин е дългото.
              Коле, грешно си ме разбрал. Пия само късо кафе. Сигурно съм се научил там.
              ...и го пия на две-три глътки, докато е горещо.
              Така ми харесва.
              Сутрин, а понякога и след обяд.

              Наздраве с биричка!
              Живи и здрави!
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
                Цяла вечер за кафета си говорим...

                Наздраве!
                Направу са обърках

                а наздраве с маврудова!
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                  Вече го казах, ама айде пак- и аз съм любител на късите, ароматни кафета. Сутрин пия чаена чаша, но в нея две-три "нормални" кафета. Зависи от деня, понякога изпивам по още 5-6 къси, понякога оставам само със сутрешното. Според зависи.
                  Но ако искам да почувствам действието на кофеина-предпочитам гадно на вкус, но варено в джезве.

                  Ама това е дискусия за утре сутрин, сега е време да разискваме вкусовите качества на вината.
                  Моето е супер.
                  Ако се организираме на сбирка-ще го опитате.

                  Наздраве.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Късичкото кафенце, Коле и Доби, е силно откъм аромат, каймак и вкус. Силно като кофеин е дългото.
                    Коле, грешно си ме разбрал. Пия само късо кафе. Сигурно съм се научил там.
                    ...и го пия на две-три глътки, докато е горещо.
                    Така ми харесва.
                    Сутрин, а понякога и след обяд.

                    Наздраве с биричка!
                    Живи и здрави!
                    Саше, разбрахме те....аз вече го пия дълго и бавно и хладно....хладното е защото искам по бавно да остарявам....
                    Но все си мисля за онова старо турско кофе което пиеха моите дядо и баба, и майка ми с приятелките си.....Ах как ухаеше къщата, какъв каймак имаше, и от много години вече не съм пила такова кафе, даже и в Турция и Италия....
                    Наздраве ви!
                    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                    Коментар


                    • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                      Оооо, кърмачката. Аз продължавам сутрин на турско. Жината набара някаква бясна смес, ако искате да питам. Много готино мирише. Наздраве на всички.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        ..................... .........

                        Добре,че гоблина не чете тук, че пак щеше да ме обаня задето си налагам мнението.

                        ......... .............
                        Той може и да не чете, ама ..... има кой! .... ...

                        Ха, наздраве ... зелена салата и ракийка!
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                          Доби, едно време дядо ми , лека му пръст, слагаше и леблебия и ръж. Всичко смилаше с невероятно търпение на ръчна кафемелачка. Оттам и оня хубав аромат от детските спомени.
                          Коле, нашето още не е превряло, бре!
                          Ама е почти готово. Ти да не го налазваш още шира, та си го преполовил?

                          Наздраве, дружинка!
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                            Той може и да не чете, ама ..... има кой! .... ...
                            Ма ко 'найш колко ми дреме на дремалото... Ако ще да ме обаня за цял живот(то колко са 1200 години)-все тая. Този форум вече го имам за справочник за състезания, и някакви технически теми. За другите неща не виждам смисъл да пиша, щом не мога да си кажа какво мисля, без това да бъде санкционирано. Ако исках да живея в 70-те години на миналия век щях да членувам в БКП(обновени). Барът е друга бира, докато мога ще съм тук.
                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            Коле, нашето още не е превряло, бре!
                            Ама е почти готово. Ти да не го налазваш още шира, та си го преполовил?
                            Амиии... "Рано пиле-рано го изпиват". Бурето е 160 литра, напълни се нещо като 130. Лека изненада в неприятния смисъл, ама няма какво. Вече е под половината, смятай да има, да има-50-60 литра, с изкривяване на съвестта. А май и нощни помагачи има, та догодина ще го правя в града, а митрето ще си взема в бутилки. Сега е обратното.

                            Айде наздраве.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                              Тая година заложихме къмто 800кила грозгье. Орубено, без чепките. Не сме го отточвали още, та не знам колко ще излезе чисто, ама ще има. И едно бидонче около 50 кила бяло заложих, ама много бавно върви откъм втасване.
                              Тия дни като се прибера от панагюрско, ще трябва да прегледам как се движат нещата.
                              Аз лично не съм голям винар, ама реколтата трябва да се прибере.
                              У нас, само сестра ми пие по чашка вино вечер.

                              Айде, наздраве!
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • От: Бар "НАЗДРАВЕ" 3

                                И аз имам заложено 100 литра бяло. Онзи ден го опитах какво е станало.
                                Мътно като нбоза, Ако и да е ферментирало вече напълно. Но така е с белите вина-при тях всичко става бавно.
                                Лошото е гадния дъх който е придобило. Може би от сярната лента-запалих я, закачена на една тел, провесих я в бурето, и затиснах с торбичка с пясък. Всичкия продукт от горенето на сярата и хартията си остава вътре, ама кой да пробва виното на вкус...
                                Сега махнах торбичката с пясък-дано да изветрее миризмата, ама надаки. Ще отида на ракия ма.
                                Мамка му.

                                Наздраве на който има за пиене.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 21 потребители онлайн. 0 потребители и 21 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X