Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Марсоходът на НАСА "Кюриосити"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Марсоходът на НАСА "Кюриосити"

    Чета в пресата че марсоходът на американците е кацнал. Гледах различни материали и много съм впечатлен от снимките на работещите в центъра за управление.
    Човърка ме нещо друго - става ли марсоходът за Offroad машина.
    Тук е мястото за една хубава снимка обаче не искам да правя реклама на НАСА
    Опитвах се да разглеждам подробности от снимките обаче самите снимки са много постни.
    Впечатлението ми е че не става за Offroad.
    Прекалено малки са му колелата.
    Позволяват затъване в пясъка.
    Как тези колела ще успеят да възстановят машината при едно преобръщане например.
    Много механизми не са защитени - изнесени извън основните габарити.
    Интересно е как е защитена оптиката на камерите от замърсяване, надраскване, нагряване и охлаждане и др.
    Дали има някакви смазващи течности или всички елементи са направени на сухо триене.
    На какво налягане и температура е предвидена механиката и електрониката на апарата.
    На какъв пробег е предвидена.
    Как се държи машината при буксуване.
    В състояние ли е да избере обиколен маршрут и по какви критерии.
    Доколко компютърът е в състояние да взема сам решения за оцеляване на машината.
    Ако можете да си позволите бихте ли си купили такава машина за Offroad.
    С какво е по-лоша и по-добра от най-разпространените Offroad машини.
    Честно казано тоя марсоход ми прилича на нещо конструирано в кръжока по автомоделизъм.
    По снимките които разглеждах.
    Сигурен съм че електрониката е направена от най-чистия силиций, механиката - от най-съвършените материали обаче конструкцията нещо не ми лови окото.
    Още серия въпроси които са ми интересни обаче ще стане много дълъг списъкът.
    Споделете какво бихте променили по външния вид на марсохода им на американците.

  • #2
    От: Марсоходът на НАСА "Кюриосити"

    Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
    ...обаче конструкцията нещо не ми лови окото...
    И аз така. До колкото разбрах в НАСА в момента си скубят косите, понеже вече цял ден е там а още не са успели да го продадат. Марсианците не го харесват, питат за роллбари и пепелници, и основно протестират че от Земята все грозотии им пращат.

    PS: По непроверени данни днес около Горубляне е забелязан дискретен екип на НАСА - първи ешелон. Спрягат се някакви сълзи, молба за специалисти, сополи и обещания за пари.
    PS: От Горубляне мълчат. Явно вдигат мизата.
    PSS: Аз лично бих му сложил газова бутилка. И врата със свален прозорец, да мога да си слагам лакътя на нея.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Марсоходът на НАСА "Кюриосити"

      Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
      Как тези колела ще успеят да възстановят машината при едно преобръщане например.
      В колелата живеят малки диспечери, които при нужда звънят на пътна помощ.


      Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
      Интересно е как е защитена оптиката на камерите от замърсяване, надраскване, нагряване и охлаждане и др.
      При неблагоприятни условия върху оптиката се поставят найлонови торбички.


      Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
      Дали има някакви смазващи течности или всички елементи са направени на сухо триене.
      Нито едно от двете. Робота е напълно неподвижен. Тътрузят го двама от диспечерите в колелата през свободното си време.


      Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
      На какво налягане и температура е предвидена механиката и електрониката на апарата.
      На най-обикновено атмосферно. Температурата трябва да е стайна за да се избегне конденза.

      Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
      На какъв пробег е предвидена.
      Диспечерите в колелата твърдят, че няма да изкара дълго.

      Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
      Как се държи машината при буксуване.
      Държи се на място.

      Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
      В състояние ли е да избере обиколен маршрут и по какви критерии.
      Без съмнение. Играе на ''камък, ножица, хартия'' с диспечерите. Който спечели хвърля дюля по посока на вятъра. Ако дюлята попадне в дупка, тръгват на югозапад. При всички останали варианти хвърлят круша.

      Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
      Доколко компютърът е в състояние да взема сам решения за оцеляване на машината.
      До три пъти.

      Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
      Ако можете да си позволите бихте ли си купили такава машина за Offroad.
      Не и докато не направят пикап.

      Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
      С какво е по-лоша и по-добра от най-разпространените Offroad машини.
      Трудно се намират резервни части. По-добра е по душа макар, че ледчетата, които прави са с формата на малки пишки.

      Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
      Споделете какво бихте променили по външния вид на марсохода им на американците.
      И така си е шукар ама една емблема на баварка мноо ше го отвори.
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • #4
        От: Марсоходът на НАСА "Кюриосити"

        Момчета, разгледах го.
        Тва нема ни лебедка ни джек ни нищо. Нема един цел мост. И блокажи нема. Окачването му е нещо сбъркано. Обаче има някаква радиостанция, маи любителска. И булсатком има. Оборудвано е откъм техника до някъде. Въпреки, че радиото май е от голф 1.

        Коментар


        • #5
          От: Марсоходът на НАСА "Кюриосити"

          Първоначално публикуван от Ц. Кръстев Преглед на мнение
          Въпреки, че радиото май е от голф 1.
          Тия да не са му пазарувли частите в Перник бе?!?!
          Нищо не мога,и нищо не знам...

          Коментар


          • #6
            От: Марсоходът на НАСА "Кюриосити"

            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение


            При неблагоприятни условия върху оптиката се поставят найлонови торбички.


            Ц! Тука не позна.Слага се презерватив,оребрен или ароматизиран-според бюджета....
            "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
            Mark Twain
            СтоЕнчA

            Коментар


            • #7
              От: Марсоходът на НАСА "Кюриосити"

              Първоначално публикуван от митре Преглед на мнение
              Тия да не са му пазарували частите в Перник бе?!?!
              В първия момент и аз си помисУих като тебе , ама не - не са от Пернишки гоУф. Нема бас-туба .

              Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
              ....
              На какъв пробег е предвидена.
              .......
              Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
              .....

              Диспечерите в колелата твърдят, че няма да изкара дълго.

              .....
              Изкефи ме точния ти анализ ,ама само за пробега не си прав . Сигурно щот нямаш достатъчна информация
              ... та да ви светна : Говорих с НАСА по телефона . За пробега хората са намерили просто и същевременно оригинално решение : Когато на диспечерите им привършат силиците ( а същевременно за маунстера требе допълнителна тяга ) , тогава тези в колелетата се свързват по радиостанцията с колегите от марсианския офроуд форум . В разстояние на 15 мин. ония реагират и доставят на всеки диспечер по 4 кебапчета , 2 бири и по една люта чушка . Пресметнато е че това върши повече работа от тунингован двигател .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                От: Марсоходът на НАСА "Кюриосити"

                Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                ...........И така си е шукар ...........
                Дробе, изхилих си дробовете, не мога повече )))))
                Що ли не се преместя за постоянно под масата!

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                ....Говорих с НАСА по телефона.....
                NASA имат телефон??!! Не мое да бъде!

                Коментар


                • #9
                  От: Марсоходът на НАСА "Кюриосити"

                  Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
                  Ако можете да си позволите бихте ли си купили такава машина за Offroad.
                  Аз вече съм си поръчал.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Марсоходът на НАСА "Кюриосити"

                    Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
                    Чета в пресата че марсоходът на американците е кацнал.
                    Гледах различни материали и много съм впечатлен от снимките на работещите в центъра за управление.
                    Човърка ме нещо друго - става ли марсоходът за Offroad машина.
                    Тук е мястото за една хубава снимка обаче не искам да правя реклама на НАСА
                    Опитвах се да разглеждам подробности от снимките обаче самите снимки са много постни.
                    Впечатлението ми е че не става за Offroad.
                    Прекалено малки са му колелата.
                    Позволяват затъване в пясъка.
                    Как тези колела ще успеят да възстановят машината при едно преобръщане например.
                    Много механизми не са защитени - изнесени извън основните габарити.
                    Интересно е как е защитена оптиката на камерите от замърсяване, надраскване, нагряване и охлаждане и др.
                    ..............................- от най-съвършените материали обаче конструкцията нещо не ми лови окото.
                    Още серия въпроси които са ми интересни обаче ще стане много дълъг списъкът.
                    Споделете какво бихте променили по външния вид на марсохода им на американците.
                    Колега, нали вече разбра отговорите.
                    Аз само да вметна - в конструирането на този апарат участват българи (това сериозно).
                    Само дето са сменили кебапчетата с хотдози и хамбургери.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Марсоходът на НАСА "Кюриосити"

                      Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                      Дробе, изхилих си дробовете, не мога повече
                      И аз щото


                      Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                      NASA имат телефон??!! Не мое да бъде!
                      имат си амам му казват НАСОФОН, да не ги разберат от НЛО-то.

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Аз само да вметна - в конструирането на този апарат участват българи (това сериозно).
                      Само дето са сменили кебапчетата с хотдози и хамбургери.
                      Значи, половината части са сменени -с китайски ментета от Илиенци.
                      Разликата в парите-поделена, pardon, изпита.
                      Последно редактирано от dedoKoko; 07-08-12, 08:53.
                      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                      Коментар


                      • #12
                        От: Марсоходът на НАСА "Кюриосити"

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        .. в конструирането на този апарат участват българи (това сериозно).
                        Само дето са сменили кебапчетата с хотдози и хамбургери.
                        Ето го ключа от палатката - ако си бяха останали на кебапчета, дизайнерската линия щеше да е много по-изчистена, със съответните ролбари и сума ти и ламБи по тях, а и музиката щеше да е само от Пайнер ( Димитровградския визирам ) .
                        А така, с тия хот доци, са се извратили разбиранията им за естетика и красота.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Марсоходът на НАСА "Кюриосити"

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          ...колегите от марсианския офроуд форум...
                          Повече информация за колегите на offroad-mars.mr

                          Коментар


                          • #14
                            От: Марсоходът на НАСА "Кюриосити"

                            Ауу ма те са забравили да сложат секретни болтове на джантите

                            Коментар


                            • #15
                              От: Марсоходът на НАСА "Кюриосити"

                              Смеете се вие , ама колегата излезе прав :

                              Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
                              ....
                              Впечатлението ми е че не става за Offroad.
                              Прекалено малки са му колелата.
                              Позволяват затъване в пясъка.
                              ....
                              Голата истина лъсна . Колегите от НАСА си признаха . Изобщо не са имали намерение да създават офроуд машина ! Техния марсоход си е обикновен SUV , паркетник Ще се движи само по асфалтираните пътища на прословутите канали . То и без друго там офроуда е забранен , та ефект ще има евентуално само от гъзарията пред местните чалгаджийки в кафенетата .

                              Нема вече истински джипове , ей ! И на Марс даже нема
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X