Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парада за Гергьовден

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Парада за Гергьовден

    Май това е раздела за моя въпрос. От колко часа утре започва въпросният парад? Навсякъде се говори/пише за това, че била сменена посоката на движението му, кой играел президента на репетициите и пр. и пр. - бла-бла - и никъде за началният час.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

  • #2
    От: Парада за Гергьовден

    Днес гледах тренировки на хеликоптери над околовръстното, доста добре изглеждаше Но нямам идея от колко часа ще бъде утре, предполагам 9-10.00
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #3
      От: Парада за Гергьовден

      Бях там, но... парад не видях. В столовата се събирахме повече войска, когато служех. Една УАЗ-ка да бяха пуснали... И най-софтаджийската разходка е в пъти по-голямо зрелище!
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #4
        От: Парада за Гергьовден

        И аз бях там. Началният час, така и не разбрах, но живея на 10мин пеша и тръгнахме след като чухме суматохата - хванахме всичко.
        Парад си имаше! Парада не е солдафонска демонстрация на инфантилна грандомания. Парада е символ.
        Аз лично, оттадох чест на едни намалко поколения мъже от рода си и това дали са дефилирали някави напудрени барутници, ми е последното от значение.
        От друга страна едната ми щерка е Гергана, от трета - Гергьовден се е празнувал дори и от еничарите на военна служба...
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #5
          От: Парада за Гергьовден

          Да ти е жива и здрава щерката, но не виждам какво общо има това с парада. Аз израснах до поделение и всеки път, когато видех войници да маршируват, някакси ми се приискваше и аз да съм войник. А днес моите деца не почувстваха същото. Предпочитам напудрени барутници, вместо напудрени гейове на един друг парад.
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #6
            От: Парада за Гергьовден

            Ми като не ги харесваш гейовете - не ходи не парадите им, аз така правя.
            За пустата му "техника", дето я нямало, пък така, пък иначе. Като се позамислиш - на бръмчането на разни трактори наблягат на места като Африка, Северна Корея и под. (и Кадафито много се кефеше). Никъде, в обикновено възприемания за нормален, цивилизован свят, не прекарват ракетоносачи и камиони, дори в Русия на последният деветомайски парад нямаше такива работи.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #7
              От: Парада за Гергьовден

              И аз бях на парада. Дето се вика видях 100-на маршируващи и нищо друго. Най-интересно ми беше е те това
              .
              Някой знае ли що е то? И аз очаквах някаква техника все пак. Особено като знам едно време как се правеше парада. Сега рекоха буквално:-Който иска да гледа танкове да отиде във военния музей. Е ние с детето отидохме, поне той отблизо да види. Между другото беше интересно, щото повечето от експонатите можеше да ги видиш и съвсем отблизо (включително и да влезеш в тях). Супер много му хареса на човека, за което и аз се чувствам удовлетворен.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                От: Парада за Гергьовден

                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                И аз бях на парада. Дето се вика видях 100-на маршируващи и нищо друго. Най-интересно ми беше е те това
                .
                Някой знае ли що е то? И аз очаквах някаква техника все пак. Особено като знам едно време как се правеше парада. Сега рекоха буквално:-Който иска да гледа танкове да отиде във военния музей. Е ние с детето отидохме, поне той отблизо да види. Между другото беше интересно, щото повечето от експонатите можеше да ги видиш и съвсем отблизо (включително и да влезеш в тях). Супер много му хареса на човека, за което и аз се чувствам удовлетворен.
                За това нещо директно можеш да питаш колегата War Dog... Надали в България има човек по запознат с това "чудо" на изреалската техническа мисъл!

                Коментар


                • #9
                  От: Парада за Гергьовден

                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                  ...Най-интересно ми беше е те това... ...Някой знае ли що е то...?

                  Това е леко брониран боен автомобил Ошкош. Най-близък аналог от досега бивалите на въоръжение му е БРДМ (това, разбира се, най-общо). На военна полиция са. Ошкош е американски производител на специализирана транспортна техника, във форума има няколко теми със обширно представяне и снимки (най-вероятно са във рубриката: "Систематизирана информация" от раздел: "Тежки машини и пр..."). Не знам какво общо има с Израел, може би да имат там някакво изнесено производство, или пък да сме ги купили от там втора употреба.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X