Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ода за Супер Мод-а...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ода за Супер Мод-а...

    Оооо, ти - който си проводник на админската визия за виртуалния свят, който населяваме...
    Да се свети ника ти, аватара ти и могъщия ти супер модераторски панел...
    Смили се над нас - простосмъртните юзъри!
    Осветли ни с енциклопедичните си знания и ни предпазвай от изкушението на спам-а!
    Води ни сред мрачните дебри на собственото ни невежество и ни напътствай с твърда ръка, и саркастични забележки!
    Прости ни ако не разбираме думите ти...
    Прости ни, че не знаем кое е по-добре за нас и околните и, че подлагаме на съмнение предполагащата се твоя мъдрост...
    Заключи темите ни...
    Цитирай ни избирателно и ако се противим на волята ти - накажи ни с вечен БАН!
    Прости ни, че сме постигнали това, което сме постигнали когато сме били лишени от висшата милост на този форум...
    Прости ни за това, че отглеждаме и възпитаваме децата си без да сме те питали "кое, кога и как"....
    Посочи ни собствената ни незначителност, и ние ще си продадем джипките и ще си посипем главите с пепелта от изгорените им мокети!
    Предпази ни от собствения ни разум...
    Предпази ни от собствените ни заблуди...
    Предпази ни от самите нас и най-вече от жените ни...
    Води ни, където и както ти скимне и ние ще те последваме...
    Само не забравяй когато се събудиш със зачервени очи пред компютъра, да избършеш лигите си от клавиатурата...
    Да си спомниш кой си и защо си, а след това можеш да потърсиш и къде е чаршафа (провери от зад - под кръста)!

    Много по-здрави!

    П.П. Приликата с действителни лица и събития е напълно случайна, и е плод на авторска фантазия!

  • #2
    От: Ода за Супер Мод-а...

    Марто, и двамата сте ми приятели, и не искам да вземам страна, но си мисля, че в случая не си прав.

    Когато си говорим на няколко очи можем да говорим каквото си искаме, но тук четат много хора, включително и лапета мирогледа на които сега се оформя. И няма как тема в която се призовава към насилие спрямо някой друг(независимо дали има вина или не) да се остави на самотек.
    Като те четох преди малко си мислех,ч е донякъде имаш основания за поведението си, и аз бих постъпил така ако ми стиска, но разбери, че не може да се пише по този начин в един от най-четените форуми в българския нет.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Ода за Супер Мод-а...

      Кольо, дали съм прав или не няма никакво значение! Не съм призовавал никого към насилие, а съм изказал мнение... Каквото и да напишем, няма да помогне на приятеля ми, който лежи размазан в реанимацията на ВМА от три дни - помлян от един самозабравил се задник на бул. България...

      Коментар


      • #4
        От: Ода за Супер Мод-а...

        Съжалявам за приятеля ти. Наистина.

        Въпреки, че не си призовал директно към насилие, само това, че си описал такава случка тук действа на възможните читатели като оправдание за насилствени действия. Демек-щом някой уважаван батко в един от най-сериозните форуми прави така-значи е нормално. А не е!

        За да няма други случаи като с приятеля ти решението не е чрез саморазправа. Макар, че доста често и тя помага, но за малко, и не винаги. Друг е начина за противодействие, и съм сигурен, че го знаеш.

        Сигурен съм и друго-че знаеш, че проявата на физическо надмощие е по-присъща на животинското царство, хората сме надарени с ум, грехота е да не го използваме при тегави ситуации. Първосигналното реагиране почти винаги е по-лошият избор.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Ода за Супер Мод-а...

          Сега за закона ли ще си говорим..?!! Какво ги грее близките на моя човек, че този може да са го снимали 200 метра преди това и, че след месец може да получи акт по пощата..?!! Какво ги грее, че може да са го глобили с фиш или пък, че евентуално е "почерпил"..?!! Какво ги грее, че евентуално ще го осъдят..?!! Истината е, че системата не работи, че няма превантивен ефект и, че всеки тук прави каквото си иска... Когато държавата РЕАЛНО НЕ МОЖЕ да те защити, какво остава на нас простосмъртните..?!! В мнението си в онзи тема ясно съм написал: Стават грешки и се иска прошка, както и се дава такава, ако насреща си имаш ЧОВЕК... Не е ли лицемерно тук да има тема от типа "Най-добър анти-радар" и в същото време да пледираме за някакъв псевдо-морал и да поучаваме околните какво "Да" и какво "Не" на пътя..?!! Не е ли по-добре някой да отнесе два-три шамара, ако това ще ПОМОГНЕ РЕАЛНО някой да не лежи в болницата или не дай Боже в гробищата..?! Много е лесно да си "Господ" пред клавиатурата, ама там - отвън нещата стоят по друг начин! По-много по-друг начин... Какво ще рече "Едно е какво си говорим в тесен кръг и какво пишем тук"..?!! Не е ли това двоен стандарт, пич...?!! Аз не съм лицемер и каквото мисля и говоря в живота, го пиша и тук, и обратното! Не проявявам физическо надмощие защото ми харесва, а защото реално съм заплашен, защото често е заплашено и семейството ми (когато НАРОЧНО ни бутна ТИР–а на задната седалка в колата бе 9 месечния ми син)! Каквото повикало - такова се обадило и точка! Никой няма право да ми слага етикети и да говори за мен като "последна инстанция" дори и тук! Всеки си има глава на раменете и топки между краката така, че сам да преценява какво да прави! Не мисля, че мнението ми би променило някого... Мишката няма как да стане котка и обратно! Модераторите са тук за да има ред и за да се спазват правилата, а не за да го раздават "остроумни и миродавни"! Ако темата е за "ключ" - заключи я без да се обясняваш и толкоз! Ако не си съгласен с някого - обоснови се и го обори в дискусия! Най-мразим някой като се превъзбуди и се вземе на сериозно!

          Коментар


          • #6
            От: Ода за Супер Мод-а...

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            ...Не е ли лицемерно тук да има тема от типа "Най-добър анти-радар" и в същото време да пледираме за някакъв псевдо-морал и да поучаваме околните какво "Да" и какво "Не" на пътя..?!! ..
            Лицемерно е да.

            Одата ти е готина.
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • #7
              От: Ода за Супер Мод-а...

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              ...Не е ли лицемерно тук да има тема от типа "Най-добър анти-радар"...
              Не, не е!
              В просторечието, антирадар обикновено се използва за радардетектор (и точно за това става въпрос в упоменатата тема). От формалната страна, тези устройства са абсолютно законни (за разлика от насилието и саморазправата). От реалната страна, тези устройства спомагат работата на полицията и безопасността на движението, защото нормалното положение на нещата е полицаите да седят (или разполагат техниката си) на възлови, сюблимни места и да правят всичко възможно, със всички възможни средства (включително и чрез самата демонстрация на присъствието си) за предотвратяване на проблеми. Радардетекторът, може единствено да позитивира присъствието им - и дори - на дистанции извън пряката видимост. Виж, ако полицаите имат някакви (каквито и да е) други цели - то това е основно проблем на обществото, след това (разбира се) и техен, а съвсем не на темата във форума, и още по-малко на модераторите (и супер-такивата).
              Както казва един уважаван участник: Робът разбира свободата като притежание на собствени роби!
              Колкото до "постиженията извън милостта на форума" (засегнати в одата) - Всеки си има собствена скала на ценностите и тази, в която "кармъзъ Чероки V-8" е върхът, съвсъм, а-ма съвсем не е универсална! На абсолютно всички езици по тази планета, "умен" и "богат" - са различни понятия... Това по думите на друг уважаван участник.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                От: Ода за Супер Мод-а...

                davc, я вземи и прочети темата за анти радарите, и спри да разтягаш локуми, че музите ми са много тези дни...! Ок?!!

                Коментар


                • #9
                  От: Ода за Супер Мод-а...

                  Имаше ода и на модератора, ако я намеря ще я ръчна.
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ода за Супер Мод-а...

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    davc, я вземи и прочети темата за анти радарите, и спри да разтягаш локуми, че музите ми са много тези дни...! Ок?!!
                    Чел съм няколко такива (възможно е да съм пропуснал някоя, върху която пък ти конкретно си се фиксирал).
                    А музите не виждам какво ги мешаш тук (от една страна). От друга - не разбирам какво ти пречат (предвид, че се имаш творец).
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ода за Супер Мод-а...

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      Не е ли по-добре някой да отнесе два-три шамара, ако това ще ПОМОГНЕ РЕАЛНО някой да не лежи в болницата или не дай Боже в гробищата..?!
                      Не. Просто и ясно.
                      Ако това работеше, обществата, основани на саморегулиране и саморазправа, щяха да са най-успешните. А чудно защо ли, Афганистан не е прочут напоследък с небивал просперитет. Пък и България.

                      И после - как си се защитил от грешки?
                      Каква полза за детето ти, ако системата вземе да се задейства и отлежиш в пандиза за нечии зъби?
                      Ами ако счупиш врата не точно на виновния, ти ли ще му храниш детето?
                      Ами ако е сгазил лука, ама все пак беля не е станала (примерно щото ти си много добър шофьор), а после все пак му счупиш врата, пак - ти ли ще му храниш детето?

                      Ами когато ТИ направиш някоя простотия на пътя? Случайно или по недоглеждане или поради авария или по други причини? Нямаше да ти задавам въпроса, ако от висотата на джипа забелязваше дребни френски колици с лепенка на Форума, преди да им изпиташ спирачките и нервите на шофьора.

                      Аз не съм християнин, но за тези, които се слагат в тази група - не съди, за да не бъдеш съден.

                      А в заключение - не ти е виновен никой модератор, че ти е къс фитилът.

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      Модераторите са тук за да има ред и за да се спазват правилата, а не...
                      Не позна - затова преговори правилата на Форума. Ако трябва да го кажа по твоя начин - модераторите са тук, за да прокарват определена политика. Тя включва, но не се изчерпва със спазването на правилата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ода за Супер Мод-а...

                        Ясене, спора (ако има такъв въобще) не е свързан с това - което си писал по-горе (не ми се цитира)! Всеки има право на мнение... Става дума за това, че целенасочено и абсолютно умишлено вадиш цитати от контекста (не само на мои мнения и не само в онзи тема), след това изръсваш нещо в стил - Омбуцмана на Републиката или шефа на Конституционния съд и биеш кепенците на съответната тема, вменявайки неверни неща и оставяйки опонентите си да висят във въздуха... Интелигентен човек си - бих казал доста над средното ниво и много добре знаеш за какво иде реч в момента... Въобще не става дума за политиката която си натоварен да провеждаш, а за твои лични качества, които нямаше да забележа никак, ако през тема не влизаше в ролята на Господ! Не си единствения супер модератор тук, нито единствения модератор (моите уважения към всички които отделят от времето си за този форум), но си единствения или поне един от двамата чийто майки се споменават най-често! Задай си въпроса "защо" дори и в чисто статистически план, пък ако нямаш куража, мога и да спретна една анкета да ти се изяснят изходните данни! Що се отнася до малките френски коли с лепенки на форума - това подмятане е поредното доказателство, че одата в началото на тази тема е напълно заслужена! Преди да обвиняваш някого, си направи труда поне леко да се поинтересуваш колко ще ти издържи тезата... Доста хора тук знаят, че аз от години не карам по асфалта, а само в гората, където няма как да не забележа малка френска кола с лепенка на форума, камо ли да и тествам спирачките, и рефлексите на шофьора! Слез на земята пич и излизай по-често на чист въздух...

                        П.П. Фитила ми не е къс или поне за 39 години не съм чул някой да се оплаче от размера му... И това няма как да знаеш, както и много други неща в тоя живот! Добронамерен съм и литературната форма в началото на темата щеше да остане единственото мнение в нея, ако не се бяха намесили КФОР-ците и дежурните дървени философи! Ако смяташ, че има нужда - с удоволствие бих пил по едно питие с теб и бих ти казал в очите доста неща които няма нужда да ги чете целия форум! Ако продължаваш да се правиш на ощипан и да даваш поводи - хем ще ни четат, хем ще ни се смеят! Обещавам...

                        Поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ода за Супер Мод-а...

                          Значи съм се объркал за това кой не се оглежда. Случва се, ама толкова и обръщам внимание на простотиите по пътя. Имаш извинението ми.

                          Но за темите не съм се объркал. Пак да кажа, покрай сухото много малко мокро е изгоряло.

                          За късия фитил също не съм се объркал. Бързо се палиш и това е лесно видимо във всичката ти форумна дейност.

                          При случай ще се видим и ще си говорим - ама по-натам. Сега не ми се полага излизане на чист въздух. И в момента съм на работа.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ода за Супер Мод-а...

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Значи съм се объркал за това кой не се оглежда. Случва се, ама толкова и обръщам внимание на простотиите по пътя. Имаш извинението ми.

                            Но за темите не съм се объркал. Пак да кажа, покрай сухото много малко мокро е изгоряло.

                            За късия фитил също не съм се объркал. Бързо се палиш и това е лесно видимо във всичката ти форумна дейност.

                            При случай ще се видим и ще си говорим - ама по-натам. Сега не ми се полага излизане на чист въздух. И в момента съм на работа.
                            Респект за това мнение!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X