Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гаранционен фонд и изплащане на обезщетения?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гаранционен фонд и изплащане на обезщетения?

    Здравейте,
    претърпях ПТП,при което нямах вина,за което свидетелства и протокола от КАТ.Колата ми има сериозни поражения,отстраняването на които ще ми коства доста средства!
    За съжаление се оказа,че виновното лице няма валидна застраховка "Гражданска отговорност"!
    Разбрах,че при такива случаи трябва да предявя претенциите си към Гранционния фонд,но тъй като никога не ми се е налагало да имам вземане-даване с застрахователи или в случая с Гаранционния фонд,то аз съм абсолютен лаик и нямам никаква представа какво да правя!
    Имам много въпроси,някои от които са:

    1.Как да предявя претенциите си към Гаранционния фонд,когато не живея в София? Доколкото разбрах Гаранционния фонд има офис само в София!
    2.Как точно да предявя претенциите си? Трябва да ида в сервиз да ремонтират колата ми и да ми издадат фактура или трябва да се направи първо опис на щетите и след това да ми платят някакви пари,въз основа на щетите? Въобще може ли да се надявам да ми покрият всички разходи по ремонта и как точно става това?
    3.Има ли някакъв срок,в който да предявя претенциите си към Гаранционния фонд и ако да-какъв е той?
    4.Какви са необходимите документи при предявяването на иска?
    5.Ако не съм доволен от изплатеното обезщетение от гаранционния фонд,мога ли да предприема някакви действие,а които да покрия всичките си разходи по ремонта на колата си?

    Извинете ме за многото въпроси,но просто ми бръмна главата днес,защото ремонта никак няма да евтин,а по улиците ни се разкарват абсолютни идиоти,които на всичко отгоре нямат дори задължителните застраховки!
    Предварително благодаря за оказаната помощ!

  • #2
    От: Гаранционен фонд и изплащане на обезщетения?

    Не разбирам никак ,но нямаш ли право да съдиш виновния?Тоя гаранционен фонд ако плати както плащат от гражданската няма да си много доволен ми се струва ...
    Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

    Коментар


    • #3
      От: Гаранционен фонд и изплащане на обезщетения?

      Ох,не ми се занимава със съдилища и бюрокрация,просто нямам нерви за това.
      Моля някой,ако е наясно да сподели нещо по моя проблем!

      Коментар


      • #4
        От: Гаранционен фонд и изплащане на обезщетения?

        Имаш срок 3 дни да обявиш щетата за целта ти трябва протокола от КАТ и се въоръжи с търпение не става бързо http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=131416 Успех !
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #5
          От: Гаранционен фонд и изплащане на обезщетения?

          Къде и как се обявява тая щета?
          Имам протокол от КАТ,но не разбирам какъв е тоя срок и защо е толкова кратък.
          Моля за повече разяснения!

          Коментар


          • #6
            От: Гаранционен фонд и изплащане на обезщетения?

            Лошоо според теб за колко пари е щетата горе долу и от къде си.

            Коментар


            • #7
              От: Гаранционен фонд и изплащане на обезщетения?

              http://www.guaranteefund.org/bg/ Ето сайта на Гаранционния фонд.Звъни и питай.
              Първо трябва да ти направят оглед,после да ремонтираш МПС-то,за съжеление процедурите са бавни и мъчителни.От обезщетението едва ли ще си доволен.
              Успех и пиши как се развиват нещата.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #8
                От: Гаранционен фонд и изплащане на обезщетения?

                А ти имаш ли автокаско?

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X