Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Шут в задника" или за удоволствието да управляваш Jeep с V8 под капака...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Шут в задника" или за удоволствието да управляваш Jeep с V8 под капака...

    И в крайна сметка Чероките 220 поне може ли да вдигне?
    А за 8000 оборота.... що се изказвате толкова "арабий" не мога да разбера!
    Чип? ала-бала.... http://www.youtube.com/watch?v=Sj2HxsrRsV4
    http://www.youtube.com/watch?v=Ub4N3...endscreen&NR=1 1.3 мотор.
    Да не говорим хондичките как са разпилени.
    Следващото клипче е на 10 000rpm.

    Коментар


    • От: "Шут в задника" или за удоволствието да управляваш Jeep с V8 под капака...

      Е сега ако можеше някой да разясни разликите между "сток" и "разпилени" и как стойности непосилни за "сток"-а са в реда на нормалното за "разпилените" , и много от писаното щеше да е излишно. Както и да каже, че има доста автомобили вдигащи към 250-260 км/ч , и не толкова много вдигащи 300. Както че е едно моментно да дъниш до 8000 об/мин, а съвсем друго да караш продължително на такива. Със сток автомобил.

      Коментар


      • От: "Шут в задника" или за удоволствието да управляваш Jeep с V8 под капака...

        Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
        И в крайна сметка Чероките 220 поне може ли да вдигне?
        А за 8000 оборота.... що се изказвате толкова "арабий" не мога да разбера!
        Чип? ала-бала.... http://www.youtube.com/watch?v=Sj2HxsrRsV4
        http://www.youtube.com/watch?v=Ub4N3...endscreen&NR=1 1.3 мотор.
        Да не говорим хондичките как са разпилени.
        Следващото клипче е на 10 000rpm.
        Нито разполагам с гуми, нито с пътни условия към момента, за да проведа този експеримент.?!!

        Коментар


        • От: "Шут в задника" или за удоволствието да управляваш Jeep с V8 под капака...

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          Има достатъчно стари коли за които тази скорост е постижима -260км.Ето един МБ-190.2.3 -16 ,като има и по-мощна версия 2.5-16 -еволюшан-3

          http://www.youtube.com/watch?v=_21KN...eature=related
          Видя ли какво е написал отдолу този, който е качил видеото?

          the video is totally fake. sorry guys! edited for fun. ...
          Казано накратко, клипчето е менте ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: "Шут в задника" или за удоволствието да управляваш Jeep с V8 под капака...

            +1
            Този мерцедес повече от 235км/ч не може да вдигне.
            иначе ми е любим с обратната скоростна кутия и мех.инжекция 185к.с.
            а и този ластик който показват на клипа от 200-до-260+ км/ч за около 10-12 сек. е непосилен с този двигател.

            Коментар


            • От: "Шут в задника" или за удоволствието да управляваш Jeep с V8 под капака...

              Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
              ...макар че аз си мисля че при цивилните гпси грешката трябва да е в пъти над това...те би трябвало да мерят относително преместване (и най вероятно 2D) спрямо спътници на 35 000 км, а не движение по кривооблата и релефноразнообразена земна повърхност...
              GPSсите си мерят и надморска височина като стой та гледай, и проблема тя да се ползва за изчисляване на скоростта е точно никакъв. А грешката при измерване има навика да е еднопосочна, разбирай - и в двете точки на измерване, спрямо които се изчислява скорост, понеже са достатъчно близо една до друга, и при липса на резки промени в околния терен и инфраструктура, грешката се състои в това че към трите координати е прибавена една и съща стойност и за двете точки, а понеже скоростта се изчислява на база разстояние между двете, то при цитираните по-горе условия грешката в скоростта реално може да се окаже доста малка.

              Говоря за нормален GPS с нормална антена, сложен на нормално място, а не за телефон с GPS, метнат на седалката. До сега нито веднъж не съм хванал разминаване между GPS-а и "радарните" знаци мерещи скорост, покрай които съм минавал. Не съм хващал и драстични разлики между скоростомера и GPS-а. При мен и трите показания съвпадат с точност +/- 2км/ч. С гуми по-големи от стандартните, обаче.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: "Шут в задника" или за удоволствието да управляваш Jeep с V8 под капака...

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                GPSсите си мерят и надморска височина като стой та гледай, и проблема тя да се ползва за изчисляване на скоростта е точно никакъв. А грешката при измерване има навика да е еднопосочна, разбирай - и в двете точки на измерване, спрямо които се изчислява скорост, понеже са достатъчно близо една до друга, и при липса на резки промени в околния терен и инфраструктура, грешката се състои в това че към трите координати е прибавена една и съща стойност и за двете точки, а понеже скоростта се изчислява на база разстояние между двете, то при цитираните по-горе условия грешката в скоростта реално може да се окаже доста малка.

                Говоря за нормален GPS с нормална антена, сложен на нормално място, а не за телефон с GPS, метнат на седалката. До сега нито веднъж не съм хванал разминаване между GPS-а и "радарните" знаци мерещи скорост, покрай които съм минавал. Не съм хващал и драстични разлики между скоростомера и GPS-а. При мен и трите показания съвпадат с точност +/- 2км/ч. С гуми по-големи от стандартните, обаче.
                да дори производителя дава отклонение 0.05 м/с
                гпс-а е Garmin 60CSX с който беше проведено измерването от моя пост по-горе.
                no signature no problems

                Коментар


                • От: "Шут в задника" или за удоволствието да управляваш Jeep с V8 под капака...

                  Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                  Е сега ако можеше някой да разясни разликите между "сток" и "разпилени" и как стойности непосилни за "сток"-а са в реда на нормалното за "разпилените" , и много от писаното щеше да е излишно. Както и да каже, че има доста автомобили вдигащи към 250-260 км/ч , и не толкова много вдигащи 300. Както че е едно моментно да дъниш до 8000 об/мин, а съвсем друго да караш продължително на такива. Със сток автомобил.

                  Разяснението може да съдържа и пояснение за това - заводският тунинг (AMG, М-пауър и подобни): "Сток" ли е, или "разпилен".
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X