Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да си спомним за пионерите в мобилната комуникация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Да си спомним за пионерите в мобилната комуникация

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    .....Минах през всички модели на Бенефон - е, как нямаше един с нормални размери, бе.. Само последния им модел - вече не помня името, беше с размери на голям GSM - сиреч - портативен. Ама не работеше читаво.....
    http://www.google.bg/search?q=benefo...HfHa4QT3ruGSDQ
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #32
      От: Да си спомним за пионерите в мобилната комуникация

      Ето я и моята първа машинка:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1231986899mob_pic1.jpg
Прегледи:1
Размер:9.1 КБ
ID:5318147
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #33
        От: Да си спомним за пионерите в мобилната комуникация

        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
        Именно.
        Въпреки всичко, малко ме съмнява да работи със сегашните sim карти. По някое време май им промениха волтажа, но можеш да опиташ.
        LZ1PER

        Коментар


        • #34
          От: Да си спомним за пионерите в мобилната комуникация

          Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
          Benefon Exion
          специално го търсих това чудо

          Коментар


          • #35
            От: Да си спомним за пионерите в мобилната комуникация

            Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
            Въпреки всичко, малко ме съмнява да работи със сегашните sim карти. По някое време май им промениха волтажа, но можеш да опиташ.
            За това не знам, но обратния вариант (стара карта с нов апарат) работи! Аз съм си с първата карта от 98-а година и си работи с всякакъв апарат. Тогава започнах с Сименс S4 - 480 грама с цялата карта. След време си купих сименс SL10 и в офиса на М-тел сложиха картата на една матрица и една девойка с отработено движение (все едно затваря буркан) я направи малка. И с нея съм си до днес...
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #36
              От: Да си спомним за пионерите в мобилната комуникация

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Benefon Exion
              специално го търсих това чудо
              Колеги а този оператор Мобиком дали съществува още
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #37
                От: Да си спомним за пионерите в мобилната комуникация

                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                За това не знам, но обратния вариант (стара карта с нов апарат) работи! Аз съм си с първата карта от 98-а година и си работи с всякакъв апарат. Тогава започнах с Сименс S4 - 480 грама с цялата карта. След време си купих сименс SL10 и в офиса на М-тел сложиха картата на една матрица и една девойка с отработено движение (все едно затваря буркан) я направи малка. И с нея съм си до днес...
                И аз така. Първия ми служебен ЖСМ беше със карта с размерите на кредитна. Това 1995г. Като го смених и аз ходих при каката със затварячката да я направи малка. Работи до преди 3 години.

                Коментар


                • #38
                  От: Да си спомним за пионерите в мобилната комуникация

                  Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                  Колеги а този оператор Мобиком дали съществува още
                  На 5 август БТК спира услугите, предлагани от компанията си „Мобиком“. В момента аналоговата технология се ползва от по-малко от 3 хил. души, като част от тях са служители на БТК. Комисията за регулиране на съобщенията вече е одобрила спирането на услугата. На сегашните абонати на „Мобиком“ ще бъдат предложени преференциални условия при закупуване на нови телефони и тарифни планове на „Вивател“. Аналоговата мрежа ще има няколко приложения, сред които осигуряване на фиксирана телефония на труднодостъпни планински места.
                  За мен Мобиком дълги години беше пример за подражание:
                  • прекрасен екип, който „захрани“ редица други мобилни и недотам оператори. Не случайно в Орбител изсмукахме сигурно повече от 10 човека.
                  • единственият монополист в България, който се държеше добре с потребителите си. На практика те ни научиха, как се обслужват клиенти.
                  • една от най-иновативните български компании. Да напомня, че през 1992 година върхът на комуникацията беше 1200 bps модем без хардуерна корекция на грешките.

                  Нека ги запомним с добро!
                  Струва си!
                  5 август 2008 година е датата
                  R.I.P

                  аа, и тук пише по въпроса доста..

                  Коментар


                  • #39
                    От: Да си спомним за пионерите в мобилната комуникация

                    Новите сим-карти работят на всички стари апарати. Новите апарати може да не работят с някоя сим-карта от цитронските времена, но такива отдавна няма. А, да, м-тел си се казваше Цитрон.

                    Мобифоните не работят, защото нямат мрежа в България. В рядко населени страни (Финландия, Русия) NMT системата си се ползва и мобифоните от България могат да се ползват там.

                    Практически на всички апарати може да се смени елементът на батерийката с по-съвременен.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Да си спомним за пионерите в мобилната комуникация

                      Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                      Въпреки всичко, малко ме съмнява да работи със сегашните sim карти. По някое време май им промениха волтажа, но можеш да опиташ.
                      Последно го пробвах преди година и работеше, но за час-два и му свършваше батерията. Картата ми тогава беше от 1998-ма, но след това я смених и сега съм с нова, така че не съм сигурен.
                      Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                      За това не знам, но обратния вариант (стара карта с нов апарат) работи! Аз съм си с първата карта от 98-а година и си работи с всякакъв апарат. Тогава започнах с Сименс S4 - 480 грама с цялата карта. След време си купих сименс SL10 и в офиса на М-тел сложиха картата на една матрица и една девойка с отработено движение (все едно затваря буркан) я направи малка. И с нея съм си до днес...
                      До миналата година бях с карта от старите, но oт малките и нямах никакви проблеми, освен че не ми излизаше в менюто Mtel club.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Да си спомним за пионерите в мобилната комуникация

                        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                        До миналата година бях с карта от старите, но oт малките и нямах никакви проблеми, освен че не ми излизаше в менюто Mtel club.
                        По-скоро М-тел +. И на мен не ми излиза.
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • #42
                          От: Да си спомним за пионерите в мобилната комуникация

                          Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
                          Пейджърът ме подсеща за една история. Беше през 98-ма година. Случката е в магазин за дрехи и един колега ми я разказва. По това време учихме в МЕИ за А 29.Влизат в магазина наточена майка и дете, което слуша приказки по мобифона и нещо дърпа майка си. А тя му отговаря, внимавай да не счупиш мобифона, че ако го счупиш ще ходиш като някой глупак с пейджър.
                          Аз го знам по-иначе, пак от тази година:
                          Две хлапета си играят в пясъка на тузарска детска градина. Едното чертае с антенката на мобифона фигури в пясъка.
                          Другото му казва: "Внимавай да не го счупиш, защото ще ти купят пейджър като на някой простак".
                          Моят беше служебен пейджър. Началството се намираше в Пловдив, а ние бяхме по регионите. Раздаде ни по един да "ни контролирал и да ни намира бързо когато му трябваме".
                          Истината беше, че бяха направили крупна поръчка за мобифони и пейджърите бяха бонус. И понеже никой от шефовете /много имаше/ не искаше да изглежда "като някой простак" ни ги дадоха на нас. Покритието беше слабо и като влезеш в голяма сграда губеше обхват. Но иначе пискаше и светкаше като получаваше "служебните" съобщения.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #43
                            От: Да си спомним за пионерите в мобилната комуникация

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            2307 DM(нокиа 150) + данък оборот (18% по спомени) ако е за физически лица. Това по цени от 1993г. Бафм@@му част от сега пишещите тогава не са били родени
                            Помня, че точно за толкова ми го продаде + 500марки десктоп.
                            Нямахте още напечатани фактури.
                            Платих, а си взех слушалката след един месец, а след още един ми го включихте да работи. Точно на 24ти декември.
                            Преди това имах Алтай. Там Делчо е спИсиалист. Той ми го уреди. Бая време го носих. Бушона към акумулатора беше 10А. 14W в антената .....по спомени
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #44
                              От: Да си спомним за пионерите в мобилната комуникация

                              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                              По-скоро М-тел +. И на мен не ми излиза.
                              Тъй, тъй. Преди малко се поразтърсих и дори намерих сайт с батерии за Стар Так-а в наличност. Чудо!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Да си спомним за пионерите в мобилната комуникация

                                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                                Помня, че точно за толкова ми го продаде + 500марки десктоп.
                                Нямахте още напечатани фактури.
                                Платих, а си взех слушалката след един месец, а след още един ми го включихте да работи. Точно на 24ти декември.
                                Преди това имах Алтай. Там Делчо е спИсиалист. Той ми го уреди. Бая време го носих. Бушона към акумулатора беше 10А. 14W в антената .....по спомени
                                ЕЕЕххх, Алтай, Алтай. Млади бяхме. Хващаше и до Калотина.

                                П.с. Ама дедо Владо си беше голем търгаш, та ми набута Моторолата 2000, че щяла да хваща и по-надалече!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X