Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко мрежа и колове ми е необходимо за да оградя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко мрежа и колове ми е необходимо за да оградя?

    Как мога да изчисля колко мрежа ми е необходима да си закупя като метри за да обградя 800 кв.м. парцел. Благодаря предварително за отговора.
    Също и колко кола ще ми трябват за опъването на мрежата.
    Последно редактирано от maxxx; 16-09-11, 10:17.

  • #2
    От: Колко мрежа ми е необходима за да оградя?

    Това сериозно ли ...? .....

    Ако, е така ... дай размери ... иначе няма да стане .... защото, ако е 20х40 метра ти трябва 120 м. мрежа, а ако е 10х80 метра ти трябва .... 180 м. мрежа ....!?!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Колко мрежа ми е необходима за да оградя?

      Първоначално публикуван от sisi_78910 Преглед на мнение
      Как мога да изчисля колко мрежа ми е необходима да си закупя като метри за да обградя 800 кв.м. парцел. Благодаря предварително за отговора.
      Между 114 и 1602м.

      Коментар


      • #4
        От: Колко мрежа ми е необходима за да оградя?

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Между 114 и 1602м.

        Корект! С една уговорка. Не се знае формата на парцела. Може да е елипсовиден, което има решение, но ако има части от криви от 2-ра степен???
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #5
          От: Колко мрежа ми е необходима за да оградя?

          Аз около 100.24 го изкарах минимума бе, кво да го набутваме сега...
          А максимума клони към безкрайност - не е задължително да е 1 м широк парцела - ами ако е 1 мм?
          Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

          Коментар


          • #6
            От: Колко мрежа ми е необходима за да оградя?

            [QUOTE=BAlexandrov;1622901]Аз около 100.24 го изкарах минимума бе, кво да го набутваме сега...
            А максимума клони към безкрайност - не е задължително да е 1 м широк парцела - ами ако е 1 мм? [/QUOTE

            113.13 е. Корен от 800 е28.28 по 4 толкоз идва. Освен, ако не е кръгъл???

            Коментар


            • #7
              От: Колко мрежа ми е необходима за да оградя?

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              113.13 е. Корен от 800 е28.28 по 4 толкоз идва. Освен, ако не е кръгъл???
              Я пак?

              Уф! То било за минимума...
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Колко мрежа ми е необходима за да оградя?

                Ами кръгъл де, какъв?
                Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                Коментар


                • #9
                  От: Колко мрежа и колове ми е необходимо за да оградя?

                  Баси математиците имало тука...., момчета я кажете как да сметна тогава размера на сутиена на комшийката, значи нося моторджийски ръкавици XL.
                  Когато съм с изпъната ръка в шепата ми се побира почти всичко, но когато съм със свита, навън излиза доста.
                  Та моля Ви, помогнете ми, че рожденият и ден наближава, или пък ако кажете да и купя някаква готварска книга А

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колко мрежа и колове ми е необходимо за да оградя?

                    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                    Баси математиците имало тука...., момчета я кажете как да сметна тогава размера на сутиена на комшийката, значи нося моторджийски ръкавици XL.
                    Когато съм с изпъната ръка в шепата ми се побира почти всичко, но когато съм със свита, навън излиза доста.
                    Та моля Ви, помогнете ми, че рожденият и ден наближава, или пък ако кажете да и купя някаква готварска книга А
                    Дето ще смяташ и се чудиш, отивай със свита и изпъната ръка при продавачката/гледай долу-горе на око да лови око над ханша/ - ще натаманите размера на подаръка, може и да се почерпите после за тежкия труд...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колко мрежа ми е необходима за да оградя?

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Освен, ако не е кръгъл???
                      Мани ако е кръгъл, я си представи, че не е равен, а изпъкнал?

                      Чинел, недостатъчно данни отвсякъде. Дай снимка на комшийката, с мащабна линийка до нея.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колко мрежа ми е необходима за да оградя?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        ...

                        Чинел, недостатъчно данни отвсякъде. Дай снимка на комшийката, с мащабна линийка до нея.
                        Да бе, а да звънна направо на комшията и да го попитам не искаш ли?????

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колко мрежа ми е необходима за да оградя?

                          Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                          Да бе, а да звънна направо на комшията и да го попитам не искаш ли?????
                          Също е вариант, ако си имате приказка.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колко мрежа и колове ми е необходимо за да оградя?

                            Ако всичко е на сериозно, преди да почнеш поставянето на оградата виж това:
                            ....Необходимо е да се снабдите с актуална скица на имота си (скицата важи 6 месеца), по възможност с координатни точки. Трябва да подадете молба за виза за проектиране на ограда в общината. Обърнете внимание, че имоти извън регулация могат да се ограждат само с леки огради /мрежи/. Когато получите визата за проектирате, трябва инженер конструктор да изготви конструктивно становище, което ще описва каква точно ще е оградата. То се подава в общината, за да вземете разрешение за строеж. След като го получите, потърсете лицензирана фирма (по ЗКИР) да трасира на място имота Ви и да Ви издаде документ за това трасиране (дворищно-трасировъчен карнет, ако става дума за урегулиран поземлен имот или трасировъчна скица – за поземлен имот). При трасирането се заснемат съществуващите огради, които след това се сравняват с регулационния или кадастралния план. Ако разликите са около 20-30 см., се приемат за верни имотните граници, които са на място. Екип от геодезисти отива повторно до имота и поставя колчета по граничните чупки. С този документ може да започнете изграждането на оградата. Изискванията към оградите са описани в чл. 48 от ЗУТ. Оградите към съседните урегулирани поземлени имоти се разполагат с равни части в двата имота. Когато оградата е плътна с височина над 0,6 м, тя се допуска въз основа на изрично писмено съгласие на собствениците на засегнатите имоти и ако разстоянието от оградата до жилище в първия етаж на сграда в съседния урегулиран поземлен имот е по-голямо или равно на височината на плътната част на оградата. Допустимо е оградата да се разположи и изцяло в имота на възложител.В неурегулирани малки населени места оградите се строят по съществуващи имотни граници, без да се дава строителна линия за тях.......Поздрави!
                            Нека силата да бъде с нас!
                            Suzuki Grand Vitara
                            +34 642 91 4154

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колко мрежа и колове ми е необходимо за да оградя?

                              Зависи за какво ще се използва парцела, ако е за игра на футбол например ще трябва да се одарят два реда един в-у друг и всичко става по 2.Ако ще е за отглеждане на зарзават то може да я сцепиш на половина и си на далавера.А и да не забравим цимент за коловете че ще изпадат.
                              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X