Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евтин роуминг в евросъюза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Евтин роуминг в евросъюза

    http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1031118

    Това определено ме радва. Означава, че най-накрая ще се отърва от различните си номера и ще си оставя само българския, независимо къде пътувам. Роумингът от край време беше бездънно гърне с мед за телком операторите, радвам се, че и се вижда края на тази злоупотреба.

    Да ви кажа най-якя абсурд, с които някога съм се сблъсквал - преди 2-3 години имах пътуване там къде беше и викам айде ще си взема телефона и ще го пускам рядко, само когато трябва да звънна примерно на съпругата вечерта.. Та пестеливо и по-малко изкарах една седмицa, прибирам се - троен тулуп шамар - почти 400 евро сметка. Викам си тея хора са напълно луди, телефона ми беше изключен - звъня им да ги питам за какво иде реч - те ми дадоха следното обяснение - поне съм бил в чужбина телефона ми се е регистрирал нали на клетката там, като съм го изключил има voice мейл. Кой кво ми звънял - бил препратен до роаминг дестинацията, защото там ми се бил регистрирал телефона за последно активен - този трафик бил за моя сметка. Но тъй като телефона бил изключен - имало и обратна комуникация от странта в която бях - обратно до моя тел. оператор където се активира voice-мейл. Та значи защото ми бил изключен телефона съм платил 2х цена роаминг за хората, които ми звъняли и не ме намерили.

    Направо нямах думи в този момент, добре че беше фирмен телефон и успях да нашия сумата като служебен разход.
    VW Touareg V10, 5000cc

  • #2
    Re: Евтин роуминг в евросъюза

    А, нещо друго. В статията пише, че България и Румъния може да не бъдат включени в решението от начало, защото пазарите на мобилните оператори не били достатъчно развити.

    Това ми звучи мнооого странно. Че кое не му е развитото, в Белгия има 3 оператора, в България има 3 и четвърти в подготовка.

    В БГ има 3Г покритие и у село горно нанадолно, в Брюксел 3Г покритие нанаи. Почти няма места, където телефона ми да индикира 3Г и EDGE покритие.

    В Румъния е същото, гледаш некви селяни си пасат кравите и само Дация, обаче EDGE покритие навсякъде

    Как беше, дай му на народа хляб (крави) и зрелище (3г/edge) и всички ще са доволни

    Според мен мобиле пазара и технологиите в БГ са по-напред от не малко страни/места от евросъюза. Пък докато ние сме недоразвити и си правим видеоконференции (не че някои го прави, но има техническата възможност на мрежата ) - евродупетатите на ES v Bruksel ще си щракат старомодни СМС-и поради липса на покритие в мега развития локален пазар
    VW Touareg V10, 5000cc

    Коментар


    • #3
      Re: Евтин роуминг в евросъюза

      Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
      А, нещо друго. В статията пише, че България и Румъния може да не бъдат включени в решението от начало, защото пазарите на мобилните оператори не били достатъчно развити.

      Това ми звучи мнооого странно. Че кое не му е развитото, в Белгия има 3 оператора, в България има 3 и четвърти в подготовка.

      В БГ има 3Г покритие и у село горно нанадолно, в Брюксел 3Г покритие нанаи. Почти няма места, където телефона ми да индикира 3Г и EDGE покритие.

      В Румъния е същото, гледаш некви селяни си пасат кравите и само Дация, обаче EDGE покритие навсякъде

      Как беше, дай му на народа хляб (крави) и зрелище (3г/edge) и всички ще са доволни

      Според мен мобиле пазара и технологиите в БГ са по-напред от не малко страни/места от евросъюза. Пък докато ние сме недоразвити и си правим видеоконференции (не че някои го прави, но има техническата възможност на мрежата ) - евродупетатите на ES v Bruksel ще си щракат старомодни СМС-и поради липса на покритие в мега развития локален пазар
      +1!!! Освен това, поне според рекламите на операторите, броя на абонатите надхвърля броя на населението! Значи от току-що родените та до 90-годишните, всеки има по телефон и нещо!!! От което следва, че реалните потребители ползват по 4 телефона средно.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #4
        Re: Евтин роуминг в евросъюза

        Това не е баш така, защото всеки от нащо семейство има минимум по 2 карти(аз - 3, сестра ми - 4) Това влиза като абонат, но фактически е един и същи човек Та от там идва голяма бройка, не че няма хора и с по два - три GSM-а
        Имама приятели германци, които като доидоха в БГ и се хванаха за главата колко хора използват мобилни. Споделиха че там телефони имат само бизнесмени и хора които постоянно трябва да имат връзка (лекари и др).
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #5
          Re: Евтин роуминг в евросъюза

          Колега Tutin,

          Увереността с която твърдите неистини показва, че не познавате подробности от мобилните комуникации в България.

          1) 3G покритие в Долно Нанагорнище няма. Има само в големите градове и до пълното покритие ще минат много години;
          2) Положението с 3G покритието в Румъния е същото, само в големите градове;

          Бъдете по-конкретен и точен защото създавате една неистинска легенда, която се умножава в хорските уста!

          Успех!

          Т.
          Good guys drive Land Rovers!

          Коментар


          • #6
            Re: Евтин роуминг в евросъюза

            Zmej,

            това, което казвам е от опит а не легенда. Добре, в село еди кое си може да няма 3Г, това го ползвам за образност на нещата, но давам 1000% гаранция, че в големите градове в БГ има по-сериозно 3Д/EDGE покритие отколкото в Брюксел, където са я гласували наредбата.

            Освен това аз не искам да споря с никого, просто подавам интересна информация и то добра (поне за мен).

            За мое (не)щастие съм в Брюксел почти 50% от времето си и мога да ти кажа съвсем точно как стоят нещата тук с покритието. Няма и това е. Има на наистина много малко места. Може би на летището. Но се съмнявам. В момента съм в район на бизнес сгради в един от най-скъпите брюкселски квартали - няма 3G/EDGE. Има GPRS. И пак добре, защото често и GPRS покритие няма. В апартамента ми, които се намира в така търсените външни (но чисти) квартали и ГПРС няма.

            Ако ми не вярваш - да си снимам телефона

            За Румъния наблюдението ми е следствие на двете ми минавания от там с кола за последните наколко месеца - мизеарбъл жесток, но има EDGE покритие.

            На мен нещата ми се струват малко непропорционални, но в обратна посока на твърдението в статията - прекалено добре развити в сравнение с останалата ни инфраструктура и обща икономическа и социална ситуация.
            VW Touareg V10, 5000cc

            Коментар


            • #7
              Re: Евтин роуминг в евросъюза

              С извинение за отклонението, но tutin, това да не е Димитър Стоянов?
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X