Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой качвал ли се е в петолъчката на паметника на вр. Бузлуджа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Някой качвал ли се е в петолъчката на паметника на вр. Бузлуджа?

    Такаааа... Малко уп на темата...
    Става дума за някакъв тунел от Паметника до към... някъде... В тунела се влиза откъм ски-влека срещу монумента... Този тунел е бил споменат още от .. Захари Стоянов... Предполага се, че е правен първоначално от траките.. после доработван от хайдути... а на края са вложили труд и "другарите", на с други цели... Тунела е от "Чинията" до... можеби ще се учудите.. до вр. Столетов!!!!!
    В момента разпитвам човека - ще ви държа в течение...

    Предполага се, че единия от входовете е ето това:

    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #32
      От: Някой качвал ли се е в петолъчката на паметника на вр. Бузлуджа?

      Пак ли ще се ходи? Айде поне да се постопли, а?
      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

      Коментар


      • #33
        От: Някой качвал ли се е в петолъчката на паметника на вр. Бузлуджа?

        Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
        Пак ли ще се ходи? Айде поне да се постопли, а?
        Батенцееее... Нямаш идея за какво иде реч... Просто гледам умно!!! Много сме изпуснали, ама и много има да видим... Напролет ще те водя! Сега говоря с баш-човека. От твоя край е.... Като се видим - ще ти разказвам...
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #34
          От: Някой качвал ли се е в петолъчката на паметника на вр. Бузлуджа?

          Ми другата седмица, по някой време. Много започна да се споменава за този тунел, та може и да е истина. Може и ние да го видим, аз да поразпитам ли иманярите. Те много знаят, но нещо не копат, само си приказват. Иначе да са станали милионери с техните приказки.
          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

          Коментар


          • #35
            От: Някой качвал ли се е в петолъчката на паметника на вр. Бузлуджа?

            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
            Такаааа... Малко уп на темата...
            Става дума за някакъв тунел от Паметника до към... някъде... В тунела се влиза откъм ски-влека срещу монумента... Този тунел е бил споменат още от .. Захари Стоянов... Предполага се, че е правен първоначално от траките.. после доработван от хайдути... а на края са вложили труд и "другарите", на с други цели... Тунела е от "Чинията" до... можеби ще се учудите.. до вр. Столетов!!!!!
            В момента разпитвам човека - ще ви държа в течение...

            Предполага се, че единия от входовете е ето това:

            Интересно за тунела!!!!!.....Нещо снимката не се отваря?????

            Коментар


            • #36
              От: Някой качвал ли се е в петолъчката на паметника на вр. Бузлуджа?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0142.jpg
Прегледи:1
Размер:121.1 КБ
ID:5338359
              Едни поздрав и от мен...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0142.jpg
Прегледи:1
Размер:121.1 КБ
ID:5338359

              Коментар


              • #37
                От: Някой качвал ли се е в петолъчката на паметника на вр. Бузлуджа?

                И сега последно как стои въпроса, ще може ли да влиза вътре, строи ли се, СОТ има ли?
                ...и на мен ми стана интересно!
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                08седем9010З60
                MAKE RALLY NOT WAR
                Confidence in Motion

                Коментар


                • #38
                  От: Някой качвал ли се е в петолъчката на паметника на вр. Бузлуджа?

                  Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение
                  И сега последно как стои въпроса, ще може ли да влиза вътре, строи ли се, СОТ има ли?
                  ...и на мен ми стана интересно!
                  Вече не може...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Някой качвал ли се е в петолъчката на паметника на вр. Бузлуджа?

                    Здравейте. Стана интересно. Ако решите нещо пишете на лични имам с какво да дойда интересно ми е може би има с какво да помогна. Бъдете здрави.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Някой качвал ли се е в петолъчката на паметника на вр. Бузлуджа?

                      На пролет на пролет! Сформирали сме група и ще се ходи на една разходка, съвсем скоро условията за участието в групата... Крайната бройка, ще бъде сформирана след строг подбор...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Някой качвал ли се е в петолъчката на паметника на вр. Бузлуджа?

                        Това за "потбора" верно ли е сериозно?
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #42
                          От: Някой качвал ли се е в петолъчката на паметника на вр. Бузлуджа?

                          Първоначално публикуван от rado9308 Преглед на мнение
                          На пролет на пролет! Сформирали сме група и ще се ходи на една разходка, съвсем скоро условията за участието в групата... Крайната бройка, ще бъде сформирана след строг подбор...
                          Хаха, аз мога да лазя, да се катеря и салта да правя, но едва ли ще се наложи! И на други работи нося!
                          Скоро по телефона, говорих с някой, но не се представи. Та обясних му, как седят нещата с паметника, до когато не го изкъртят няма да може да се влезе. Аз лично ще чакам пак да влезна, но няма да посегна на нещо чуждо. СОТ има, и охраната не е в град Шипка, а във ветропарка. За 10 мин. са при паментика.
                          За тунела, с p-pleven вероятно пак заедно ще отидем. Който иска е добре дошъл. Подбор за нинжи няма да има, аз мога всичко за около 10-тина души. Просто трябва да има уговорка, да си резервираме спането и най-важното да си носим пиячка за вечерта. А не е казано да се напиваме, просто да полеем случая. Подробности в темата.
                          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Някой качвал ли се е в петолъчката на паметника на вр. Бузлуджа?

                            Никой не говори за такъв тип група самата мисъл, че ти е дошла на акъла ме отвръщава. И въпроса не е за пиячка, а за нещо като тур на хора от една фейсбук група в и около местата за които имам информация...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Някой качвал ли се е в петолъчката на паметника на вр. Бузлуджа?

                              Лошо няма, организирайте се. На мен такъв вид туризъм не ми харесва.
                              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Някой качвал ли се е в петолъчката на паметника на вр. Бузлуджа?

                                Малко да съживя темата...
                                Преди около месец ни се отдаде възможност да се отбием до Бузлуджа.
                                Отидохме до чинията и както очаквахме тя се оказа отворена. Че имало сот разбирам сега като чета темата но там определено нямаше и помен от нещо подобно.
                                Естествено решихме да поразгледаме и да направим някоя снимка. Gits от форума беше чел как се стига до върха на кулата така че решихме да се пробваме...
                                Така влязохме през широко отворения централен вход и веднага хванахме на дясно. Минахме по тясно коридорче снякакъв дълбок канал минаваш по дължината му. От лявата му страна има стълбище за поднивата.
                                В края на коридора има метална врата от която вече е останала само едната половина. Зад вратата имаше някаво помешение в края на което имаше още една врата като първата.
                                След като преудоляхме и нея се озовахме в основата на кулата. Има асансьорна шахта а покрай нея върви метална стълба.
                                Нагоре има следи от скорошна дейност която обаче безславно е зарязана - било е прекарано ново осветление но след това кабелите са отрязани. На върха също имаше следи от някаво оборудване което до скоро е стояло там но вече е демонтирано.
                                Качването по стълбите беше дълго но славно. Съжалвам че от вътрешността нямам снимки но в условията на пълен мрак светкавицата от фотоапарата те ослепява за минути...
                                Гледката отгоре определено си заслужаваше дългото изкачване по стъмната метална стълба...








                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X