Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква е тази змия...марка,модел.....!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

    Имал си късмет,те сега вече са мудни защото вече времето е студено,жалко че не си снимал опашката.Края на опашката е зелен,това е отровата.Бях чел някъде,че 20% от хората издържат на отровата на пепелянката без никакви серуми и лекарска намеса.Преди 2 години мой работник го ухапа пепелянка за 15 мин започна да усеща болка в стомаха(това било признак) но на 20 минута вече го бях откарал в спешна помощ и всичко се размина леко.
    0885719173-Красимир

    Коментар


    • #17
      От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Сърнела. НЕ Я СКУБИ С МИЦЕЛА!!!!!!
      Многи вкусна.
      Сигурен ли си ...имаше за цял чувал...аз си мислех че познавам сърнелата ама тая не ми мясаше на такава....инъче сърнелата панирана докарва на паржола...!
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Сигурен ли си ...имаше за цял чувал...аз си мислех че познавам сърнелата ама тая не ми мясаше на такава....инъче сърнелата панирана докарва на паржола...!
        Да 100% това е сърнела,тя сега е широко разпространена и където я има е в големи количества.
        0885719173-Красимир

        Коментар


        • #19
          От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

          Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
          Да не е била усойница?
          По темата:Голям късметлия си,че не си се опитал да я хванеш за опашката.
          Преди 5-6 години,такава пепелянка я прерязах с косачката,и най интересно беше,че продължи да съска срещу мен!
          Тъц. Няма как да се сбърка.http://www.google.bg/images?hl=bg&q=...iw=970&bih=522

          Коментар


          • #20
            От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Сигурен ли си ...имаше за цял чувал...аз си мислех че познавам сърнелата ама тая не ми мясаше на такава....инъче сърнелата панирана докарва на паржола...!
            Това е Сърненка както и викаме по моя край.За вечеря си похапнах 2 гъбарки, имам 1 чанта пълна с такивка гъбки Сега са на всякаде много въля и е фулл, пък е и вкусна И найстина не я откъсвай с корена а я изрежи малко над корена за да може другия път като минеш покрай това място да е изникнала нова
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • #21
              От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

              Гъбите са "сърнели".
              А пепелянката е неповторима- с рогчето на носа.
              ПС: Браво за снимките на змията! На мен лично, щеше да ми се загуби (размаже) фокуса!

              Коментар


              • #22
                От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

                Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                Това е Сърненка както и викаме по моя край.За вечеря си похапнах 2 гъбарки, имам 1 чанта пълна с такивка гъбки Сега са на всякаде много въля и е фулл, пък е и вкусна И найстина не я откъсвай с корена а я изрежи малко над корена за да може другия път като минеш покрай това място да е изникнала нова
                Сърненката отдолу е с игли. Над Лееве към Гъшеница съм брал с чували. Намя нищо общо със сърнелата на вкус.
                Иначе отгоре си приличат. Малко по-тъмни са.

                Коментар


                • #23
                  От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

                  Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                  Това е Сърненка както и викаме по моя край.
                  Писали сме заедно!
                  А днес търсихме точно тези гъби в района на с.Треве (по-скоро махала Треве) до с.Баните в Родопите, но намерихме само 2 годни за консумация. А "бабата" ни уверяваше, че сега им е сезона! Слава-Богу- змии не видяхме...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

                    Ронин ти си попаднал на великолепен екземпляр.Истинска красавица.Чест ти прави че не си я убил.Те и пепелянките вече станаха рядкост.И да те ухапе при твоята физика най много да получиш сърбежи.Може да умреш ако те ухапе случайно по врата около сънната артерия знам за такъв случай на ухапан един по едър и от тебеЛегнал да си дремне на някакви стари траверси и как я е натиснал с главата та тя го ухапе по врата и човека си заминал.

                    Иначе ако я хванеш за опашката може да я вдигнеш пепелянката е тромава и не може да те стигне.
                    Това за гоненето от пепелянкаго разбирам като бягство в различни посоки и на двамата уплашени и змията и човекътПепелянката едвам пълзи как я виждаш да те подгони това да не е черна мамба.

                    Една единствена змия в България гони човек ако и досадиш и това е смокът синурник и то като е по едричък казвам ти от личен опит от двубои с превъзбудени такива животинкити риташ той налита и хапе докато се измори и го настъпиш зад главата после го ловиш за шията и е твой.

                    За умрели от ухапване от змия за последните 20 години се сещам само един случай за едно дете на някаква екскурзия и пак учителите не бяха взели мерки своевременно .А и детето си е с малко тегло.
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #25
                      От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

                      Сърненка

                      Коментар


                      • #26
                        От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Сърненката отдолу е с игли. Над Лееве към Гъшеница съм брал с чували. Намя нищо общо със сърнелата на вкус.
                        Иначе отгоре си приличат. Малко по-тъмни са.
                        Не знам може..На мен така ми викат, така знам, знам, че има и 2ник, но не знаех, че така се казва
                        Такава от снимката не съм виждал..
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #27
                          От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Сърненката отдолу е с игли. Над Лееве към Гъшеница съм брал с чували. Намя нищо общо със сърнелата на вкус.
                          Иначе отгоре си приличат. Малко по-тъмни са.
                          А, аз гъби препоръчани от "бабата" не ям! Оставихме й сърнелките на жената...
                          Взехме си само 4 чувалчета с картофки- има-няма по 45-50 килца чувалчето... Озорих колата на връщане, ама като нямам "джип"...

                          ПС: Майтапя се! Дай-Боже всеки му "баба" като мо'йта!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

                            Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
                            Писали сме заедно!
                            А днес търсихме точно тези гъби в района на с.Треве (по-скоро махала Треве) до с.Баните в Родопите, но намерихме само 2 годни за консумация. А "бабата" ни уверяваше, че сега им е сезона! Слава-Богу- змии не видяхме...
                            Не знам ама по нашия край са се навъдили, знам 2-3 места там сега е фулл макс, но нямам време да отида говоря за сърнелата..Циганите с по 2 чанти ми предлагаха
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #29
                              От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

                              Днес имаше много такива сърнели както уточнихме от село Песнопой посока Баня на чукурлийския баир не на първата отбивка горе а на втората долу след моста има насип и през него се излиза на един асфалт който преди да свърши до асфалтовата база има отбивка през къра пътя го има в офрм топо с червено за джип и там на високото в храстите имаше много в отлично здраве....! Сега ме хвана яд за тях .....ама като не съм сигорен...да взема да пукна за 5-10 лв...в кауфланд или пикадили....!
                              Последно редактирано от Roninn; 17-10-10, 21:31. Причина: уточняване на мястото
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Каква е тази змия...марка,модел.....!

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Сърненка
                                Пенчо, аз също не съм виждал такава! Сърнели брахме със сигурност, като от снимките на Roninn.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X