Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Репутация - какво е това в този портал?

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Репутация - какво е това в този портал?

    Е все пак репутацията има своята роля не като състезание а като информация доколко даден човек е познат, приет и уважаван в нашата общност. (Имам в предвид неговите мнения които са оценявани)

    Репутацията няма за цел състезание между хората тук. Щом някой е надхвърлил скалата си остава там. Няма нужда от по-най... ще се радвам с течение на времето много хора да имат такъв индекс и което е много важно да си го задържат...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #47
      До: Репутация - какво е това в този портал?

      Имам предложение да се премахнат кометнарите при гласуване на репутация.
      Нямам никаква нужда от анонимна критика. Нито да знам кои ми дава положителен вот.
      Супер тъпо ми се струва. Пишат се цели мнения като коментар при гласуване.
      Така мога да напиша на всеки че е тъпак като се крия зад миша анонимност.
      Има теми, който има мнение да го пише там.

      Коментар


      • #48
        До: Репутация - какво е това в този портал?

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        Имам предложение да се премахнат кометнарите при гласуване на репутация.
        Нямам никаква нужда от анонимна критика. Нито да знам кои ми дава положителен вот.
        Супер тъпо ми се струва. Пишат се цели мнения като коментар при гласуване.
        Така мога да напиша на всеки че е тъпак като се крия зад миша анонимност.
        Има теми, който има мнение да го пише там.
        Мдааа. По идея коментарите би трябвало да дадат на оценявания идея кое е предизвикало неодобрение. Само че на практика май не е така.
        Отрицателните вотове като че ли по-често се съпровождат с коментари от рода на "...", "да го духаш", "ще береш ядове" и т.н., отколкото от някакво смислено обяснение.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #49
          До: Репутация - какво е това в този портал?

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          Имам предложение да се премахнат кометнарите при гласуване на репутация.
          Нямам никаква нужда от анонимна критика. Нито да знам кои ми дава положителен вот.
          Супер тъпо ми се струва. Пишат се цели мнения като коментар при гласуване.
          Така мога да напиша на всеки че е тъпак като се крия зад миша анонимност.
          Има теми, който има мнение да го пише там.
          Предложението има много сериозни основания. Премахването на такава възможност предполагам че ще бъде трудно от една страна а от друга ако тази възможност се използва както следва си е много полезна. Затова обявявам следното:

          ВСЕКИ КОЙТО ИЗПОЛЗВА КОМЕНТАРИТЕ ЗА ГЛАСУВАНЕ С ЦЕЛ РАЗЛИЧНА ОТ ТОВА ДА ОБЯСНИ ВОТА СИ ЩЕ ПОЛУЧИ СЛУЖЕБНО НАКАЗАНИЕ. ЩЕ МУ БЪДЕ ИЗТРИТ ВОТА И ЩЕ МУ СЕ ОТНЕМАТ ДВОЙНО ПОВЕЧЕ ТОЧКИ ОТКОЛКОТО Е ДАЛ ИЛИ ВЗЕЛ. ТОВА ВАЖИ И ЗА ТЕЗИ КОИТО СЕ ОБОЗНАЧАВАТ ЗА ДА ПОЛУЧАТ НАСРЕЩЕН ВОТ. ТЕЗИ КОИТО ИЗПОЛЗВАТ ВОТА ЗА ДА ОБИЖДАТ ОСВЕН ПРЯКО НАКАЗАНИЕ С ОТНЕМАНЕ НА ТОЧКИ ЩЕ ПОЛУЧАВАТ И БАН ЗА СЪОТВЕТЕН ПЕРИОД...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #50
            До: Репутация - какво е това в този портал?

            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
            в този ред на мисли ми хрумна, няма ли начин да се дават права за червени точки само на хора с наистина висока репутация, а не всеки да ти праска червено за щяло и нещяло...
            Няма смисъл, тези с ниска репутация гласуват с по 1 или 2 точки, гласа им е незначителен.

            Коментар


            • #51
              До: Репутация - какво е това в този портал?

              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
              в този ред на мисли ми хрумна, няма ли начин да се дават права за червени точки само на хора с наистина висока репутация, а не всеки да ти праска червено за щяло и нещяло...
              Не мисля, че е редно. Всеки има право на мнение, включително и отрицателно.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #52
                До: Репутация - какво е това в този портал?

                Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                Значи за това мнение някой ми лепнал "червенко", с коментара за препинателни знаци, за което нямам нищо напротив. Обаче да ме нарече смешник . Бих искал този да беше поне да се подписал, че е много лесно да се опиташ да обидиш някой, особено инкогнито.......Очаквам едно ЛС с обяснение защо точно ме нарече по този начин. И призовавам колеги да не си позволяват подобни квалификации. В обратния случай да ги обосновават, и да се подписват.
                Навъдиха се някви .... дето и къщичка за пиленца не са правили ама да критикуват могат.
                Остави репутацията. Нямам нищо против нея. Коментарите ме вбесяват. Защото са анонимни. Ако трябва да ги игнорирам какъв е смисъла от тях.

                Не може ли поне коментара при негативен вот да не е задължителен.

                Коментар


                • #53
                  До: Репутация - какво е това в този портал?

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  Предложението има много сериозни основания. Премахването на такава възможност предполагам че ще бъде трудно от една страна а от друга ако тази възможност се използва както следва си е много полезна. Затова обявявам следното:

                  ВСЕКИ КОЙТО ИЗПОЛЗВА КОМЕНТАРИТЕ ЗА ГЛАСУВАНЕ С ЦЕЛ РАЗЛИЧНА ОТ ТОВА ДА ОБЯСНИ ВОТА СИ ЩЕ ПОЛУЧИ СЛУЖЕБНО НАКАЗАНИЕ. ЩЕ МУ БЪДЕ ИЗТРИТ ВОТА И ЩЕ МУ СЕ ОТНЕМАТ ДВОЙНО ПОВЕЧЕ ТОЧКИ ОТКОЛКОТО Е ДАЛ ИЛИ ВЗЕЛ. ТОВА ВАЖИ И ЗА ТЕЗИ КОИТО СЕ ОБОЗНАЧАВАТ ЗА ДА ПОЛУЧАТ НАСРЕЩЕН ВОТ. ТЕЗИ КОИТО ИЗПОЛЗВАТ ВОТА ЗА ДА ОБИЖДАТ ОСВЕН ПРЯКО НАКАЗАНИЕ С ОТНЕМАНЕ НА ТОЧКИ ЩЕ ПОЛУЧАВАТ И БАН ЗА СЪОТВЕТЕН ПЕРИОД...
                  Оттук насетне горното ще бъде прилагано с пълна сила. Тъй че всеки който си позволи подобни "волности" ще усети "закона" с пълна сила...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #54
                    До: Репутация - какво е това в този портал?

                    Значи за да не се създава излишна работа на администратори и модератори, всеки който мисли че КОМЕНТАРА към вота е в нарушение на правилата трябва да го напише тук.
                    Важно е да се знае че става въпрос само и единствено за КОМЕНТАРА.
                    Самия вот, положителен или отрицателен няма смисъл да се обсъжда.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Репутация - какво е това в този портал?

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Предложението има много сериозни основания. Премахването на такава възможност предполагам че ще бъде трудно от една страна а от друга ако тази възможност се използва както следва си е много полезна. Затова обявявам следното:

                      ВСЕКИ КОЙТО ИЗПОЛЗВА КОМЕНТАРИТЕ ЗА ГЛАСУВАНЕ С ЦЕЛ РАЗЛИЧНА ОТ ТОВА ДА ОБЯСНИ ВОТА СИ ЩЕ ПОЛУЧИ СЛУЖЕБНО НАКАЗАНИЕ. ЩЕ МУ БЪДЕ ИЗТРИТ ВОТА И ЩЕ МУ СЕ ОТНЕМАТ ДВОЙНО ПОВЕЧЕ ТОЧКИ ОТКОЛКОТО Е ДАЛ ИЛИ ВЗЕЛ. ТОВА ВАЖИ И ЗА ТЕЗИ КОИТО СЕ ОБОЗНАЧАВАТ ЗА ДА ПОЛУЧАТ НАСРЕЩЕН ВОТ. ТЕЗИ КОИТО ИЗПОЛЗВАТ ВОТА ЗА ДА ОБИЖДАТ ОСВЕН ПРЯКО НАКАЗАНИЕ С ОТНЕМАНЕ НА ТОЧКИ ЩЕ ПОЛУЧАВАТ И БАН ЗА СЪОТВЕТЕН ПЕРИОД...
                      А какъв ще бъде критерият, по който ще се определя дали подписа е сложен с цел "обратен вот"? Аз например не винаги, но често се подписвам под коментарите си, като това изобщо няма за цел реципрочно гласуване. При положение, че решението остане въпрос на субективна преценка смятам, че е по-добре да се обяви, че подписа под коментар се забранява /поне за положителните/, като по този начин правилата бъдат ясни!
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Репутация - какво е това в този портал?

                        Подписа т.е. обозначаването за това кой е гласувал си е забранен още от самото начало... идеята на всеки такъв вот е да бъде анонимен. Ако някой иска просто да изкаже адмирации може да го напише и в темата...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #57
                          До: Репутация - какво е това в този портал?

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          А какъв ще бъде критерият, по който ще се определя дали подписа е сложен с цел "обратен вот"? Аз например не винаги, но често се подписвам под коментарите си, като това изобщо няма за цел реципрочно гласуване. При положение, че решението остане въпрос на субективна преценка смятам, че е по-добре да се обяви, че подписа под коментар се забранява /поне за положителните/, като по този начин правилата бъдат ясни!
                          Независимо какви са подбудите, при всички положения коментар поясняващ "автора" на положителен вот или вметвания от типа "Те ти малко "зелено"", пуснати в темата, определено могат да бъдат използвани с цел спечелване на благоразположение от "получателя" и очакване на ответен жест.
                          Интересното е, че съм виждал такива изказвания точно от хора, които иначе са изказвали опасения, че можело да се стигне до "търговия" с виртуална репутация ...

                          Та, за да няма такива съмнения и опасения, най-добре гласуването да си остава тайно.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #58
                            До: Репутация - какво е това в този портал?

                            За пореден път искам да изкажа личното си мнение, че тази репутация не е удачна. Мога да дам много премери за да подкрепя твърдението си. Според мен са достатъчни описанията младши участник, утвърден.........и т.н. Освен, че няма нищо полезно в репутацията, тя определено озлобява участниците във форума. Току някой изреве че е получил червенко. Обикновенно напълно незаслужено. При срещите ни вече, не говориме за разходки и пържоли ами за това кой но кого е пуснал или получил червено.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Репутация - какво е това в този портал?

                              Аз обаче съм на мнение че репутацията е много добро решение, работи идеално и върши прекрасна работа... и между другото много добре отразява реалното състояние...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #60
                                До: Репутация - какво е това в този портал?

                                Не разбирам защо трябва да се отделя такова значение на репутацията. Все пак това е виртуален, интернетен рейтиг и едва ли трябва да се взима на сериозно. Верно е, че дава някаква представа за даден участник, за тежеста на мнението му, за това дали е харесван и т.н., но да се стига до кавги и дрязги...
                                Ще дам само един пример: Наскоро, един участник във форума, ми сподели в личен разговор, че е получил първото си "червено картонче", при това ми го съобщи с усмивка и видимо доволен, че това се е случило. Определено не беше съгласен с повода за картончето, но видимо се забавляваше от факта. Прекрасен пример за това, как трябва да се приема тази система.
                                Въпреки, че по-горе става дума и за това, единствената ми забележка към системата за оценяване ми е, че има "таван". То е ясно, че тия които съберат максималния рейтинг, ще го задържат, но не знам дали не е по-удачно да се добавят още "картончета" в друг цвят на всеки, примерно 1000, 2000, или 5000 нови точки. Казано по-просто, "да се вдигне летвата".
                                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X