Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е N/А ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какво е N/А ?

    И аз не разбрах ,какво точно е станало,но какъвто и да е спора подкрепям думите на Калаша.Големи хора сме,ужким широко скроени,нека бъдем над дребните неща.Виждам,че Пловдивската група все още е сплотена,не както бях изказал съмнение днес,така че нека направим усилие и леко загърбим балканската гордост..
    Бачо Ицо,не знам къв е спора,но съм сигурен,че не е на война и смърт.Ти като по-голям подай ръка на Стоянчо,разберете се на тихо и кротко 4 очи като големи хора и пак да си бъдем една задружна Пловдивска група..Наздраве !
    [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
    Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

    Коментар


    • #17
      До: Какво е N/А ?

      Ще си позволя да се обадя.
      Снощи, на срещата се повдигна темата, но беше късно - част от участниците в спорчето си бяха тръгнали.
      Мисля, че не е зле да се седне очи в очи и да се поприказва по темата между нас си, преди да правим проблема кардинален и да трябва за решаването му да се взимат кардинални решения.
      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

      Коментар


      • #18
        До: Какво е N/А ?

        Нямаше да пиша по темата, но почна да се изкривява и затова ще го направя.

        За мен поведението на Ицо(chrichri) ми е някак нелогично. Форума предоставя възможности за индивидуална комуникация, телефона ми е в подписа, скайп също имам попълнен с личната ми информация и почти всеки петък се виждаме в Русалка. Който имам някакъв въпрос или проблем има варианти бол, за да го обсъдим. Ицо избра варианта да бие тъпана из форума. Не знам какво постигна освен, че цялата група стана за смях. А до скоро много хора ни се възхищаваха колко сме сплотени, задружни.

        Форума си има правила, които всеки е приел да спазва с регистрацията си. Не може да съществуват теми, които са против тях. Ако някой не го е разбрал досега...

        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
        Във връзка с горните коментари имам питане:
        Кое правило на форума налага преместването на темата ми от "Поздрвления и честитки " и 7 часа по-късно друг колега да пусне същата и тя да остане !?
        Нека отговори някой от по-знаещите,от тези, дето обичат да респектират с наказателни мерки.
        Поздрави !
        Ицо, сигурен съм, че ще ти хареса отговора: "Защото другия колега е модератор" Но не това е истината. Онази тема е в специализиран подфорум за честитки и поздравления. В нашия си подфорум имаме тема за поздравления и честитки, в която бяха преместени твоите публикации.

        Прочетете това мнение още веднъж. Заслужава си!
        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
        Само да припомня, че "пловдивската група" сама си избра мподератор на подфорума. Същия може да бъде сменен, ако по-голямата част от групата не одобрява избора му.

        Моля, ако мислите, че се налага подмяна, обсъдете това внимателно и излезте с ново предложение. Предварително да ви предупредя, че модераторът няма власт, а по-скоро неприятни задължения, като при това обира само негативите... Колко ли от вас, ще са съгласни да поемат бремето на модератор?
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #19
          До: Какво е N/А ?

          Хайде и аз да кажа нещо. Не виждам смисъл от дублиране на теми от общия форум във специализираните раздели. Както например в случая - има си "поздрави и честитки..." в общия форум, но има и такава например във вашия раздел. Защо, кому е нужно такова дублиране? Ами че тогава пуснете си собствен "бар" или "Смях" , или "В памет.." ?! Абсолютно безсмислено, според мене и създаващо предпоставки за дрязги както в случая. Има си няколко теми, които са общи за форума, и няма нужда от клонирането им. Не знам колко са учредените групи по места, но си представям десетина теми за поздрави, още толкова за възпоминания или за състоянието на пътищата например.
          Мисля, че ако си решите този въпрос ще си намалите и стреса.

          Коментар


          • #20
            До: Какво е N/А ?

            Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
            Хайде и аз да кажа нещо. Не виждам смисъл от дублиране на теми от общия форум във специализираните раздели. Както например в случая - има си "поздрави и честитки..." в общия форум, но има и такава например във вашия раздел. Защо, кому е нужно такова дублиране? Ами че тогава пуснете си собствен "бар" или "Смях" , или "В памет.." ?! Абсолютно безсмислено, според мене и създаващо предпоставки за дрязги както в случая. Има си няколко теми, които са общи за форума, и няма нужда от клонирането им. Не знам колко са учредените групи по места, но си представям десетина теми за поздрави, още толкова за възпоминания или за състоянието на пътищата например.
            Мисля, че ако си решите този въпрос ще си намалите и стреса.
            +1,аз също съм на това мнение.Най-жалкото нещо ще е Пловдивската група,да се разделим на "групички".Смятам ,че ако има някакво недоразумение,то трябва да се реши очи в очи (ако има възможност),на сбирките в края на всяка седмица,в Пловдивския подфорум и ако няма ефект чак тогава във форума.
            Все още мисля,че може да сме задружни.
            Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

            Коментар


            • #21
              До: Какво е N/А ?

              Уважаеми колеги, моля ви внимателно да прочетете правилата и тогава да решите точно какво искате... В случая напомням на всички, че форумът на Пловдивската група е създаден за комуникация между членовете и, както и за представяне на нейните мероприятия... Той не се подчинява на общите правила тук, и се Модерира изключително от Модераторът и, който е посочен от хората които членуват в нея... Останалите Модератори и СуперМодератори се намесват в подобни закрити форуми, само и единствено при драстично нарушаване на правилата и морала. Всички други проблеми, моля да решавате вътре в самата група. Вие сте посочили Стоян за Модератор. Ако не сте доволни от неговата модерация, откривате си тема в по-горният форум, както сте и направили, и решавате за промяната... Аз просто ще изпълня Вашето желание..., но напомням че има изискване, то да е подкрепено от поне 2/3 от групата... Това е... И аз се присъединявам към колегите по-горе, като ви призовавам, тези неща да си ги решавате вътре в групата...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #22
                До: Какво е N/А ?

                И в заключение ще добавя още нещо... Типична черта е, всичко хубаво да се опошлява и разваля малко след като е създадено... Веднага се появяват течения, недоволни, неразбрани и т.н.

                Моля всички да имате предвид, че единството е определящо за успеха. А за да има единство, трябва да има и компромиси... От всички обаче... Иначе няма да стане... И както с повечето неща в нашата страна, накрая ще имаме много войводи, но нито една чета...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #23
                  До: Какво е N/А ?

                  Така е, толкова е лесно да бъдем добри и просто да си говорим...Защо да търсим "под вола теле", когато всичко около нас е така гадно и тук има ниша в която да си с приятели по форум..Какво толкова се е случило, че да се стига до препирни. Глупаво е да се наежваме и е хубаво да си комуникираме без напрежение. Модераторството си е тежка служба, защото си буфер и рефер едновременно, така че защо да искаме друг модератор, като този си е много добър - толерантен е , работи по правилата на форума, не е агресивен, изчаква...какво още....нима другият ще е по-добър и какво значи още по-добър, ние на състезание ли сме, или просто сме едно голямо семейство, в което хората се харесват, независимо какви са и правят така, че да им е приятно, независимо от временните проблеми, но обединени от обща идея. Ако сме добри и търпеливи, ако не сме егоисти и не скачаме заради едно различно мнение, а се опитаме да го разберем, а и да не го разберем - да кажем - ок, всеки има право на това, но да не се караме, тогава всичко ще е наред. Много е лесно, за мен лично конфликтът е тежест, от която бягам всячески, ако има такъв в наличност - винаги се опитвам да го разреша по възможно най-бързия и мил начин, без повишаване на тон, а просто с позитивизъм... и глупаво е , когато може да ти е кеф, да не ти е ...Пък на мен в този форум ми е кеф! Сори за дългия пост.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какво е N/А ?

                    Така и не разбрах конкретиката за преместването темата на Ицо.
                    Ето решението според мен.

                    1.Ицо спира да е сърдит , за да не обикаляме в кръг , а да решим проблема от тук насетне.
                    2.Стоян си остава модератор.
                    3.Щом като си имаме локални правила за нашия подфорум, те трябва да бъдат публикувани и одобрени(евентуално с гласуване)
                    4.Създава се място(история) за драстична намеса на модератора с пояснение за всяка такава.В правилата трябва ясно да е казано, що е туй "драстична намеса на модератора"
                    5.При наличие на недоволни - четем , гласуваме и решаваме.

                    Демокрация братче, демокрация. Сложно нещо е туй.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Какво е N/А ?

                      Упсс! Нещо сте се газирали.
                      Но, истината е че Стоян бе силно притиснат да стане модератор. Създаде се подфорум, който трябва да се управлява /организира/.
                      Резултатът се очакваше. Групата се разраства бързо. Все още не се познаваме достатъчно, липсват секторни политики /каквото и да означава/ и т.н. Комуникира се на сбирките в петък и във Форума. По-малко на разходки.
                      Стоян е достатъчно малък за да представлява каквато и да е заплаха, за когото и да е. Всеки може да намери път към 17 годишен младеж. Предполагам, че и Стоян ще преглътне някое друго хокане /за разлика от по улегнали/. Той е нещо като четник, но с много повече участие в този Форум. За мен е сериозен младеж, отговорен и много държа, когато го критикувате да сте абсолютно обективни .

                      Относно Групата, то тя вече нарастна доста. Част от хората имат нужда от участие на състезания, част от каране през тежки терени. Други искат да построят нещо или да си организират само пикник. Трети пък са купонджии и е много трудно да се държи такава Група в цялост. Пък едва ли е необходимо.
                      В крайна сметка е нужно малко уважение и повече търпение. Засега!
                      Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Какво е N/А ?

                        Предлагам това обсъждане да продължи в нова тема в нашия си подфорум, за да ни гледат по-малко хора циганиите
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Какво е N/А ?

                          Предлагам това обсъждане да спре до тук.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Какво е N/А ?

                            Мнението на един ветеран:
                            Вече правя 12год. откакто съм влязал във форума на dir.bg
                            още в далечната 1998год., покрай чата на този сайт, който по това време беше единствен в нашия нет и там ставаха хавите.
                            За тези години съм участвал в много форуми и съм се нагледал на чудеса, добри, лоши, зловещи и какво ли не.
                            С чиста съвест отчитам че, този форум е най-доброто място на този етап в нашето нет пространство.
                            Тук сме повече от армията ни по Живково време, а когато има много хора, е нужно и командване. Чудното на този форум е, че има самодисциплина и намесата на админите е рядкост и винаги толерантно-джентълментски.
                            Модераторите, както шеговито ги наричам -заптиета,
                            са супер квалифицирани, знаят тежаста си и виждам, че нямат цел да обидят или нахокат членовете на форума,макар че честичко си го заслужаваме.
                            Всеки един от нас обаче, трябва да си пр сецени сам дали става да е равностоен участник в дискусиите тук.
                            Лично аз прецених, че не ставам за този форум и безшумно се оттеглих, но си поглеждам носталгично и често как вървят нещата тук.
                            Много се натажих, като прочетах тази тема, защото имам преки впечатления от участниците в нея и като по голям от тях и като неутрален в събитията ги призовавам да забравят на мига предисторията на събитията и да са задружни както са били винаги.
                            И двамата спорещи са добри хора, а добрите хора произвеждат само добро и нищо друго.

                            С извинение за дългия пост:

                            Ваш Майкъл

                            Коментар


                            • #29
                              До: Какво е N/А ?

                              "Спам":
                              Я...какви хубави постове, ама...как щяхме да ги прочетем, ако бяха изтрити, като моите !? Опс, забравих, I'm very sorry...то, такава тема вече няма !

                              Коментар


                              • #30
                                До: Какво е N/А ?

                                Моето мнение е че всички членове сме пълноправни членове на форума и независимо кой какъв е,имаме право да изразяваме нашето мнение и мислене.Аз съм член на форума и искам да изразявам моето мнение без някой да ми казва какво да правя(омразнало ми е политици).
                                На мен лично досега не ми е правило впечатление когато са били изтривани мои теми и постове(и когато съм влизал във форума съм се чудил защо дадено мнение не е там кадето съм го писъл но съм махвал с ръка и съм си казвал маината му)но всеки си има достойнство и търпи до определено време.Днес едно,утре друго и се натрупва малко по малко.
                                Ицето го познвам и е добър човек и специално моето мнение е че той е едно от сърцата на нашата група на която съм член от скоро.
                                Стоян не го познавам но моето мнение е че малко много му дойде на неговата възраст това да е модератор и правата които има и малко хварчи във въздуха.Това е хубаво че подрежда нашия подфорум но преди да изтърка някое мнение или тема да се замисли малко върху писаното от дадения човек а не да махне с ръка и да го изтрие според неговото мнение(но да не забравяме че когато аз съм копъл да излезна от някъде и съм обикалял баирите а да не говорим за Ицето-Стоян го е нямало още на тоя свят)
                                В разговор с уважаван член на форума стигнахме до извода че специално за Разходките на Групата-те трябва освен в нашата група да се виждат и във форума защот ако някой иска да дойде с нас на разходка трябва да посети нашия подфорум а ако не го посети може да не се запознаем и да пропуснем едно голямо приятелство занапред.
                                Моето мнение е че Стоян трябва да се извини на Ицето ако не за възгледите които има(малко с по голям опит и принос във форума). поне за годините и най вече за опита който има а неминуемо се знае кой е допринесъл за форума.
                                Стояне ще ти кажа само едно;
                                'Не забравяй хората който си срещал по пътя нагоре защото ще ги срещнеш по пътя надолу.'
                                -а ти накъдето си тръгнал ние оттам се връщаме-уважаваи нашите мнения защото утре и на теб може някои да ти трие постовете и да се чудиш като калвач защо са ти изтрити постовете.
                                Това е мое мнение и споделям мойте убеждения и възгледи.
                                Пускам тема в нашия подфорум(с линк към тази тема) и дано нашия модератор не е изтрие защото ни сме група и не зависим само от неговото мнение.
                                С уважение към администрацията и форума.
                                Със себе си съм имал повече проблеми,
                                отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
                                Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X