Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно потребителските имена на кирилица и латиница

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Относно потребителските имена на кирилица и латиница

    Има проблем с потребителските имена, който си е принципен, но все пак е добре да се изчисти.
    Напоследък редовно бъркам колегите Симеон и Simeon
    Разбира се, те се различават по аватар, но обикновено прочитам темата от RSS или email и ми трябват цели няколко думи, за да различа изказа
    Това е едното дублиране, а другото е с използване на еднакви на вид букви от латиница и кирилица. Не знам дали има такива дупликати в момента, но е вероятно.
    Мисля, че е добре да се помисли да се наложи политика да няма такова повтаряне, аналогично на малки/големи букви както има принципно.
    Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

  • #2
    До: Относно потребителските имена на кирилица и латиница

    Няма начин това да стане автоматично, а ръчно е на практика невъзможно... Тъй че си остава всеки да си сложи неговият аватар...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      До: Относно потребителските имена на кирилица и латиница

      Начин има, стига да има необходимото желание и необходимост.
      Вариантите, които ми хрумват са - тригер, с логика да проверява с пряка транслитерация и за същите букви заместени.
      Другия е втора таблица, към основната с потребителите в която при регистриране на потребител да се вкарват и вариантите му на изписване на потребителското име и уникален индекс по тях, който ще осигури, че няма да може да се вкара друго подобно.
      Не ми се искаше да давам акъл, без да познавам средата. Въпросът беше да се обсъди необходимостта и дали си струва усилията.
      Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

      Коментар


      • #4
        До: Относно потребителските имена на кирилица и латиница

        От тая проверка би имало и друга полза. Няма да позволява регистрацията на съществуващ ник, но със сменена някоя буква с кирилица или латиница. Например - има регистриран Венцислав Петров. Едва ли ще е проблем да регистрирам Beнциcлaв Пeтpoв. На пръв поглед двете изглеждат еднакви, но за компютъра не са. Това е при положение, че не са взети мерки против такива изпълнения де.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #5
          До: Относно потребителските имена на кирилица и латиница

          Третия вариант е уникален индекс по резултата от някаква модифицирана Soundex функция Така ще се избегнат и подобно звучащи или с грешки имена например Венцеслав
          Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

          Коментар


          • #6
            До: Относно потребителските имена на кирилица и латиница

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            От тая проверка би имало и друга полза. Няма да позволява регистрацията на съществуващ ник, но със сменена някоя буква с кирилица или латиница. Например - има регистриран Венцислав Петров. Едва ли ще е проблем да регистрирам Beнциcлaв Пeтpoв. На пръв поглед двете изглеждат еднакви, но за компютъра не са. Това е при положение, че не са взети мерки против такива изпълнения де.
            Това е лесно да се направи, някои бази данни го имат като готова функция, повечет форумни софтуери - също.

            Първоначално публикуван от BAlexandrov Преглед на мнение
            Начин има, стига да има необходимото желание и необходимост.
            Вариантите, които ми хрумват са - тригер, с логика да проверява с пряка транслитерация и за същите букви заместени.
            Другия е втора таблица, към основната с потребителите в която при регистриране на потребител да се вкарват и вариантите му на изписване на потребителското име и уникален индекс по тях, който ще осигури, че няма да може да се вкара друго подобно.
            Не ми се искаше да давам акъл, без да познавам средата. Въпросът беше да се обсъди необходимостта и дали си струва усилията.
            Това е твърде сложно, с частичен резултат и много странични ефекти.

            Проблемът не е нов и не е само на нашия форум. Единственото радикално решение, което съм виждал, е на всеки потребител след никнейма му да се появява уникален номер (примерно ID от базата данни, хубав пример - slashdot). Следващо по удобство решение е да се показва датата/часа на регистрация (това не е толкова удобно, но по някаква причина е по-разпространено). Когато тези неща са навсякъде непосредствено до никнейма, хората свикват с тях и моментално забелязват евентуална измама.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X