Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наложен бан в сайт по Javascript

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Наложен бан в сайт по Javascript

    Здравейте,
    търся помощ от членове във форума, които биха ми дали идея как да се отърва от тази забрана !
    Профилът в сайта не ми е блокиран. Мога спокойно да влизам в него с USERNAME и PASSWORD.
    Когато реша да напиша нещо, не мога да го публикувам !?
    При натискане на бутона ПУБЛИКУВАЙ в долния ляв ъгъл на десктопа на лаптопа ми,
    се показва за няколко секунди и изчезва, надписа:
    javascript:
    Прочетох някои статии в Интернет и ги приложих на практика, но не можах да се отърва от проблема.

  • #2
    Абонат
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

    Коментар


    • #3
      Не пишете с недомлъвки, господине !
      Това обяснение по долу което го намерих в нета, може ли да ми помогне !?


      JavaScript от страна на клиента
      JavaScript от страна на клиента се отнася до това как JavaScript работи във вашия браузър.
      В този случай двигателят на JavaScript е вътре в кода на браузъра.
      Всички основни уеб браузъри имат свои собствени вградени JavaScript машини.
      Разработчиците на уеб приложения пишат JavaScript код с различни функции,
      свързани с различни събития, като щракване с мишката или задържане на мишката.
      Тези функции правят промени в HTML и CSS.
      По-долу е преглед на това как JavaScript работи от страна на клиента.
      1. Браузърът зарежда уеб страница, когато я посетите.
      2. По време на процеса на зареждане браузърът преобразува страницата и всички нейни елементи,
      като бутони, етикети и падащи полета, в структура от данни, наречена Document Object Model (DOM).
      3. JavaScript машината на браузъра преобразува JavaScript кода в байт код.
      Този код е посредник между синтаксиса на JavaScript и машината.
      4. Различни събития, като щракване с мишката върху бутон, предизвикват изпълнението на свързания
      блок от JavaScript код. След това машината интерпретира байт кода и прави промени в DOM.
      5. Браузърът изобразява новия DOM.


      JavaScript от страна на сървъра
      JavaScript от страна на сървъра се отнася до използването на език за кодиране в логиката на задния сървър.
      В този случай двигателят на JavaScript се намира директно на сървъра.
      JavaScript функция от страна на сървъра може да осъществява достъп до базата данни,
      да изпълнява различни логически операции и да отговаря на различни събития,
      задействани от операционната система на сървъра.
      Основното предимство на скриптовете от страна на сървъра е,
      че можете в голяма степен да персонализирате отговора на сайта,
      за да отговаря на вашите изисквания, права за достъп и заявки за информация за сайта.


      Страната на клиента и страната на сървъра
      Думата динамичен описва JavaScript както от страна на клиента, така и от страна на сървъра.
      Динамичното поведение е способността да се актуализира показването на уеб страница,
      за да се генерира ново съдържание, ако е необходимо. Разликата между клиентския и сървърния JavaScript
      е генерирането на ново съдържание. Кодът от страна на сървъра динамично генерира ново съдържание,
      използвайки логиката на приложението и модифицирайки данни от базата данни. JavaScript от страна на клиента,
      от друга страна, динамично генерира ново съдържание в браузъра, използвайки логиката на потребителския интерфейс
      и променяйки съдържанието на уеб страница, която вече е от страната на клиента.
      Значението е малко по-различно в тези два контекста, но те са свързани и двата подхода работят заедно за подобряване
      на потребителското изживяване.
      Друга разлика между двете употреби на JavaScript, освен изпълнението на динамични функции, са ресурсите,
      до които кодът има достъп. От страна на клиента, браузърът контролира времето за изпълнение на JavaScript.
      Кодът има достъп само до ресурси, до които браузърът му позволява достъп. Например, не може да записва съдържание
      на вашия твърд диск, освен ако не щракнете върху бутона за изтегляне. От друга страна, функциите от страна на сървъра
      могат да имат достъп до всички ресурси на сървърната машина, ако е необходимо.




      Последно редактирано от Boa; 08-08-23, 18:09.

      Коментар


      • #4
        Не мога да Ви помогна, и за това си мълча, но при Вас винаги се случват такива интересни и нестандартни "казуси", че с удоволствие чета.Спасение от скуката, лошото настоение и ежедневните грижи. Надявам се и тази да е такава...Очаквам с нетърпение развитието!
        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

        Коментар


        • #5
          Такова нещо като "бан по Javascript" не съществува във вселената. Но виж архаичен Windows с архаичен браузер не е като да не се намира, както и не до там адекватни антивирусни, адблокери и прочие.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            Както съм го описал в темата ми най-горе /предполагам/ че в блокировката ми и включен
            компонента JavaScript, след като го виждам да се появява в долния край на десктопа ми,
            при несполучливите ми опити за публикации в този сайт. Този проблем не ми изчезна дори
            след като смених IP адреса и от LAN мрежа, преминах на WLAN - работеща /след рестартиране/
            с различен MAC адрес от този на компютъра.Този факт ме притесни, защото съм почти сигурен
            че блокирането ми е върху най-притеснителната :

            Забрана за уникален системен идентификатор
            Как работи:
            Уникален идентификатор (често наричан ID) се използва за идентифициране на потребител. Този идентификатор се генерира въз основа на различни потребителски предпочитания като инсталирани компоненти на браузъра, разделителна способност на екрана, дълбочина на цвета и т.н.
            В този случай сървърът не може директно да получи тези данни. Следователно страниците на защитения форум имат вграден JavaScript код,
            който се изпълнява от страна на клиента и получава необходимите данни, генерирайки уникален идентификатор, който се изпраща на сървъра,
            където се решава дали да се откаже достъп на такъв потребител или не.

            Този тип забрана се прилага във форумите на FastBB и chat.php.spb.ru
            Плюсове:
            - Трудно заобикаляне
            Минуси:
            - Много сложна реализация
            Как да гозаобиколите:
            Трябва да разберете кода на скрипта, който генерира уникален идентификатор за вас, и да определите какви параметри влияят на този идентификатор.
            След това е достатъчно просто да промените някой параметър, така че да повлияе на изходния идентификатор. За да заобиколите забраната в
            FastBB ,
            има програма
            AntiBan .

            Тук разгледахме всеки тип забрана поотделно. Трябва да се отбележи, че разработчиците на чатове и форуми също са хитри и използват не една,
            а няколко забрани наведнъж.
            Например, в същия
            FastBB, в комбинация със забрана по системен идентификатор, се използва и забрана по IP адрес.
            След това, ако даден потребител е забранен, неговият системен идентификатор и неговият IP адрес са в черния списък. Ако той направи опит да промени своя системен идентификатор, тогава сървърът го открива по IP адрес и нов пакет от ID + IP се добавя към "черния списък". Оказва се, че за да се отървете от забраната, трябва едновременно да промените IP адреса и да повлияете на генерирането на системния идентификатор.

            Така върви забраната и така се отърват. Да се ​​отървем от него не е много трудно, много по-трудно е да познаем по какви параметри сървърът определя,
            че сме нежелан потребител.

            Тук в този коментар е описан най-трудния начин, за преодоляване на бан с използването на JavaScript / за който метод някои хора не са и чували/,
            използван от някои водещи международни сайтове.
            Тук е мястото да спомена че появилия ми се проблем е в български сайт, в който се съмнявам искренно че са достигнали подобно ниво за сигурност,
            като се надявам блокирането ми да е на по-ниско ниво.
            Надеждата ми е евентуално да попадна на компетентен участник в този форум, който е използувал с успех метод за разбиването на подобен род забрана !
            Може би мястото за публикуването на подобна тема, в специализиран сайт за автомобилисти да не е съвсем удачно от моя страна, но в края на краищата
            си струва човек и да опита.

            Коментар


            • #7
              Каквото имах да напиша, написах. Някои хора от 25 години с това си вадим хлябя.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                Не ги слушай. ТЕ ни следят дори в мислите ни. Подслушват ни телефоните, следят ни със сателити, дори ако си ял чесън, знаят. особено ако си ифон.

                Сега са те баннали по Джава, скоро ще ти се отварят и сайтове които ТЕ искат.


                И така можем до безкрай. Купи си нов телефон или компютър или поне си ъпдейтни операционната система до последна, браузери и т.н. също.
                И аз харесвам карбураторни двигатели, но света не е същия.

                Коментар


                • #9
                  Пробвай с друг браузър, желателно последна версия.

                  Коментар


                  • #10
                    Пробвай с друг браузър, желателно последна версия !

                    Пробвах с Microsoft Edge, като включих да работят самостоятелно два VPN(на):
                    Единия да обслужва компютъра, а другия - браузера !
                    И въпреки всичко коментара ми не бе публикуван:





                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Непознато банване.jpg
Прегледи:101
Размер:71.4 КБ
ID:6959316
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      Мисля че са те подгонили от оная охранителна фирма. Особено, ако не си им върнал якето и ключовете.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #12
                        Мдаааа, тия са от ония!
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #13
                          Наистина у нас компетентните хора са в дефицит през последните 30 години,
                          в "блатото" останаха шарлатаните . . . както в политиката, така и в образованието,
                          здравеопазването и икономиката ни !
                          Но всичко предстои "да си дойде на мястото", в пожара на приближаващата ни война !

                          Коментар


                          • #14
                            ААааааа всички ша оМрем...
                            Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                            Коментар


                            • KingofROAD
                              KingofROAD коментира
                              Редактиране на коментар
                              Вече сме омрели, ама още не го знаем....

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X