Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще оправите ли форума?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ще оправите ли форума?

    Уважаеми администратори и собственици,

    Има ли някакъв план за оправяне на форума? От 10 опита за влизане, 3 са неуспешни. Вчера не просто беше паднал форума ами за пореден път целия хост Ви беше умрял.

    Да не сме 1998 година бре мама му стара, как умира цял хост в наши дни, акъла ми не го побира. Или го продавайте, докато има още някои друг заблуден писач да прави съдържание или ще си го затриете като трошка на улицата, дето е толкова ценна, че никой вече не я иска. Категорично не се справяте с поддържането на форума в изправност

    Миграции, оптимизации, малоумни безкрайни съгласия за бисквитки, извънредно малоумни правила за пароли, глупост след глупост. Една картинка не може да качи човек във форум през 2022 година.

    Докарахте активните участници до 20 човека и копаете надолу.

  • #2
    Иронично - опитвайки се да харесам поста ти, получих това:


    Надявам се поне тази снимка да се вижда.

    Има право колегата, последната година форума работи с хилади проблеми. Ясно, е че е безплатен и че поддръжката на подобна платформа не е шега работа. Но и е ясно, че на база реклами, търговски партньори и тнт се генерират приходи. Ако не са достатъчни уважаеми собственици на офрумната платформа, давайте направо - ако е необходимо, вкарайте такса, месечна, годишна, каквато и да е. Стига това да реши проблемите и платформата да заработи адекватно. Отам, насетне ще мислим как да привлечем обратно напусналите колеги...

    Успех ​​​​​​​

    Коментар


    • #3
      Иронично - опитвайки се да харесам поста ти, получих това:


      Надявам се поне тази снимка да се вижда.

      Има право колегата, последната година форума работи с хилади проблеми. Ясно, е че е безплатен и че поддръжката на подобна платформа не е шега работа. Но и е ясно, че на база реклами, търговски партньори и тнт се генерират приходи. Ако не са достатъчни уважаеми собственици на офрумната платформа, давайте направо - ако е необходимо, вкарайте такса, месечна, годишна, каквато и да е. Стига това да реши проблемите и платформата да заработи адекватно. Отам, насетне ще мислим как да привлечем обратно напусналите колеги...

      Успех

      Коментар


      • #4
        Поста се дублира, че ми извади 20 пъти грешки някакви за несъстоятелност на SQL сървъра, после гледам отговорил съм, без да разбера

        Коментар


        • #5
          Има някои бъгове, освен че не може да се качват снимки, не мога и да изляза от профила си, изписва ми това: There has been a database error, and the current page cannot be displayed. Site staff have been notified., рефрешнах страницата и все съм си активен.

          п.с. Дори като публикувах този ми пост ми излезе прозорец с куп йероглифи, рефрешнах и чак тогава се публикува поста ми.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Ясно, е че е безплатен
            Всъщност никак не е безплатен. Това е казвано много пъти от администрацията.
            ​​​​​​​ Откъде идва плащането-само можем да си мислим. Мисля си и друго-че сегашните проблеми са свързани по някакъв начин със заплащането, ама кой съм аз, та да знам.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              Повторение
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                Потретване
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  Ако мога да помогна с диагностиката:
                  1. Темите с абонамент не ми дават съобщение, че някой е писал. Като разгледам "Какво ново", тогава излизат напред като теми с развитие.
                  2. Тази тема, съвсем примерно, показва в панела 0 (нула) коментара по нея, а всъщност не е така.
                  3. При втори- трети опит, качването на снимки сработва. Мислех че аз се бъркам неяо, но попадам и на други теми с прикачени едни нищозначещи квадратчета.
                  4. Понякога, не ти приема поста, ти го повтаряш, а той вземе, че излезне два пъти.

                  Не че ме бъркат особено тия ралти. Обикновено, сядам тук, когато имам време и нямам бърза работа. Като стане- стане, като не стане- майната.
                  Нямам против някакво плащане за достъп, стига да е годишно, а не всеки месец да се гъбаркам... НО, остава въпросът какво ще промени една такава тактика? Ограничената членска маса в интерес на рекламодателите ли е, каква таргет група ще представлява това "затворено" общество, кой ще има интерес към нея, какво ще накара потребителите да си платят членския внос и след една година и т.н.
                  Има достатъчно умни глави тук, да не са праа, че съм от тях.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Допреди известно време бях готов да си плащам каквото там, само и само да го има форума.
                    Сега вече съм на доста различно мнение. Не си струва, тук стана змиярник...

                  • Тропчо
                    Тропчо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ахааааа, тръгнаха "Известията".

                  • kameno karp
                    kameno karp коментира
                    Редактиране на коментар
                    Когато беше обиден на форума, змиите бяха с една по-малко!

                • #10
                  Едва ли е много полезно но до преди час връщаше грешка в бузата данни при публикуване на коментар.
                  Сега за пост ще видим.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Всъщност никак не е безплатен. Това е казвано много пъти от администрацията.
                    ​​​​​​​ Откъде идва плащането-само можем да си мислим. Мисля си и друго-че сегашните проблеми са свързани по някакъв начин със заплащането, ама кой съм аз, та да знам.
                    Кольо, че не е безплатен форумЪт е повече от ясно. Това, че не го плащаме ние, означава само, че го плаща някой ДРУГ.
                    -Чем занимаетесь по жизни?
                    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                    Коментар


                    • #12
                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Ако мога да помогна с диагностиката:
                      ...
                      Аз ще опитам също.

                      https://offroad-bulgaria.com/forum/%...01#post6814701


                      На 6-ти февруари форума даде тази грешка. Всеки по-квалифициран и/ли опитен ИТ знае, че такъв род грешки се лекува не с рестартиране, а от доста тесен разбирач по конкретната БД или с ролбек до доказано читав бекъп. Ролбек съвсем очевидно не се случи, а за другото може се съди само косвено.

                      Успех!

                      Коментар


                      • #13
                        Нека да кажем, че оправянето на този форум е дълбоко нетривиална задача.

                        Той в момента работи на ръба на архитектурните ограничения.

                        Коментар


                        • bokomo
                          bokomo коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ако говорим за едно и също - архитектурата e linux-nginx-php-mysql(mariadb). Милиони сайтове вървят на нея, с порядъци по-високо натоварване.
                          Какво е толкова специално тук? Освен накачулените сървиси на хоста (чукни един нмап)

                          Ако говорим за недоклатеното vbulletin 5 - там някой взе брутално погрешно решение, въпреки че всичко показваше какво бедствие е тази версия.

                        • Ясен
                          Ясен коментира
                          Редактиране на коментар
                          Няма да чукам никакъв nmap - тук съм само потребител!

                          Пък и не е казано че тия неща не са на други машини. Кой в днешно време оставя гол сървър в нета?

                          Иначе точно vbuletin имах предвид.


                          Вероятно може да му се правят неща по базата данни и тн -

                      • #14
                        Форумът е екстра. Не го ба-рай-те.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X