Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо ми е изтрита темата?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо ми е изтрита темата?

    Сетих се, че бях пускал тема за лични впечатления от евреи, но не я намирам. В някой от началните отговори някой беше казал, че темата била опасна (което явно е така), но не разбирам защо и затова питам тук. Ставаше въпрос за лични впечатления от контакти с евреи. Защото имам Израел за високоразвита държава, но скромните ми два контакта с истински евреи (живеещи в Израел, не потомци, не познати, не ЕЖК...) са меко казано негативни. И много исках това да се окажат изключения, но някой е изтрил темата.
    Може ли да обясни защо? Тук в никакъв случай не става въпрос за антисемитизъм, а за преки лични впечатления. А и от друга страна - дори и да има нещо антисемитско в темата - това забранено ли е, къде и защо?

  • #2
    Имаше нещо в правилата което забраняваше теми за расизъм, религия ……… ма кой ти помни,четох ги почти преди 20 години,виж там за отговор.

    Иначе и на мен ми е интересно как си с евреите,е така като лични впечатления
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      Както каза брат ми, имало там нещо в правилата против антисеметизъм, расизъм и тинтири-минтири. Никога не съм ги чел правилата.
      Мога да споделя преки лични случки с черни индивиди тук. И с мексиканци. И с араби. И с американци. И с индианци /от местното племе Пала, в панделата е “Перото”, баси прякора му ръгнахме.../. И ако има нещо негативно по адрес на коя да е група индивиди, темата няма да просъществува. Що? Ами тънък лед, много подводни камъни, и никаква полза от такива теми. Или поне негативите надвишават неколкократно позитивите.
      Не се ядосвай, една студена бира, две майни... и живота продължава. Собствениците на сайта и те трябва да си покрият млякото. И може и да са прави.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #4
        Аз ли не обяснявам добре?!? Темата беше за преки лични впечатления, а не за насаждане на омраза към евреи. Дори и след двете ми негативни случки аз ги имам за съвременна силноразвита държава и пуснах темата с надеждата да се окаже, че случките са ми изключение.

        Скобата, която отворих в питането ми в тази тема защо да е забранен или опасен антисемитизма (повтарям, че нито изтритата тема, нито тази с цел каквато и да е пропаганда, за да се считат за антисемитски). По същата логика би трябвало да бъде забранено русофилството и русофобството, но такива теми си съществуват и развиват спокойно. Това ми е чуденката, която ми се ще изтрилия темата да разясни.

        И да покаже къде са тия правила...

        Иначе рядко се ядосвам, а за майни не помня да съм имал случай. В случая ми е интересно какво съм сбъркал.

        ПП. Намерих някакви правила, но нищо такова няма описано - https://offroad-bulgaria.com/forum/%...BD%D0%B8%D1%8F
        Последно редактирано от Veselin Monkov; 16-06-21, 21:28.

        Коментар


        • Bogoljub Gagic
          Bogoljub Gagic коментира
          Редактиране на коментар
          Не са ти изключение случаите. Жителите на държавата Израел са високомерни, недружелюбни и гледащи да ти изпразнят джоба. Не са като живеещите на други места по света евреи (прочее имам кума-еврейка, но не е гражданка на Израел), те не изпъкват с такива "качества".

      • #5
        Лични контакти съм имал само с двама, баща и син, собственици на завод тук. Клиенти са ми. Като махнеш това, че запазиха името на завода, кръстен на местен социалист от преди девети, но с не чак толкова черна биография, впечатленията ми са че са много точни и коректни. Не са дребнави, плащат си и съм впечатлен от усилията да е подредено всичко. За сега им се получава.
        По въпроса за триенето - всяко обобщение на база принадлежност към някаква група хора е тъпо и неприемливо за мен. Това без претенции за изчерпателен поглед върху същите, просто от каквото са ме учили мама и тате

        Коментар


        • Veselin Monkov
          Veselin Monkov коментира
          Редактиране на коментар
          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
          ...всяко обобщение на база принадлежност към някаква група хора е тъпо и неприемливо за мен...
          Не знам защо ти е тъпо. Всеки народ си има характерни особености. Които се изследват от немалко хора. Примерно "Бит и душевност на нашия народ" на Иван Хаджийски, книгите на Марко Семов "За Япония като за Япония" и "За Америка като за Америка". Сигурен съм, че има и такъв дял в науките, но не ми идва в момента точното му име.

          На всяки е ясно, че няма как особенностите на народа да са характерни за 100% от населението. При мен с двата случая бяха 100%. Даже бях забравил за тези случки, но наскоро ходихме на едно бързо ранно моренце и управителката на ресторанта разпалено ни обясняваше множество подобни случки. Та твоя случай засега единствен намалява този процент. Въпреки, че щом имат завод тук се предполага, че и живеят тук и не са точно по условието, но пък е за хубаво... Отплесваме се с размисли по изтритата тема, а въпроса в тази е съвсем друг.
          Последно редактирано от Veselin Monkov; 16-06-21, 21:58. Причина: Последния абзац.

        • сто
          сто коментира
          Редактиране на коментар
          Има, бре - антропология. Ма нито е наука, нито подпечатва "характерните особености" с мокър печат.
          Хората сме различни. Даже и близнаците.

      • #6
        Мисля, че е редно този, който е затрил темата да съобщи с няколко думи автора й точно кои от записаните правила е нарушил.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • Veselin Monkov
          Veselin Monkov коментира
          Редактиране на коментар
          Първоначално публикуван от BENZBOSS
          според правилата и това не е задължително,за всяко действие да се дава обяснение най-малкото не е нормално
          Силно ме съмнява, че натам ще идат нещата. Дано да не съм прав! Затова пуснах тази тема. Ако има логично обяснение досега не съм виждал случай да не се дава. В противен случай обяснението е твоето.

          За мен е признак на слабост да не можеш да признаваш грешките си. Няма безгрешни хора. Имам спомени за 3 случая (не в този форум), когато съм грешал в твърденията си и после публично съм си посипвал главата с пепел. Човешко е и не виждам нищо срамно в това.

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Няма как да взема страна,не съм чел темата ти и съвсем не мога да преценя дали с право е изтрита или не,но казвам,че ако модератора прецени,че не му се дават обяснения си е в самото право.

          Тук също се е случвало модератор да вкарва лични пристрастия без да е по правилата,по едно време не можеше да се пише сериозно по доста теми та малко или много това доведе до личните подфоруми, където дадени модове не могат да се месят та…….можеш да теглиш майна на евреите примерно като шанса даден модератор да я изтрие е близък до 0.

          Тук въпроса е Защо е изтрита……е не знам,ако прецени някой ще ти каже,но може и да не се случи,не им е това занятието,преценил и изтрил.
          Последно редактирано от BENZBOSS; 17-06-21, 06:17.

        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Считам, че е нормално да се съобщава какво е нарушението, защото така се възпитават участниците да не допускат същите или подобни грешки и е форма на тълкуване на правилата което да е задължително за участниците.

      • #7
        Ако хората бяха еднакви, истината за разликите им нямаше да е забранена за обща употреба. А е мноооого интересно.
        Австрийците са си австрийци. Същото важи и за много народи.

        Коментар


        • Veselin Monkov
          Veselin Monkov коментира
          Редактиране на коментар
          Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
          ...истината за разликите им нямаше да е забранена за обща употреба...
          Е това питам аз - къде е забранена тая истина? Давай ти, щом знаеш!

      • #8
        Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
        Сетих се, че бях пускал тема за лични впечатления от евреи, но не я намирам. В някой от началните отговори някой беше казал, че темата била опасна (което явно е така), но не разбирам защо и затова питам тук. Ставаше въпрос за лични впечатления от контакти с евреи. Защото имам Израел за високоразвита държава, но скромните ми два контакта с истински евреи (живеещи в Израел, не потомци, не познати, не ЕЖК...) са меко казано негативни. И много исках това да се окажат изключения, но някой е изтрил темата.
        Може ли да обясни защо? Тук в никакъв случай не става въпрос за антисемитизъм, а за преки лични впечатления. А и от друга страна - дори и да има нещо антисемитско в темата - това забранено ли е, къде и защо?
        Монков, темата за която си заплакал, при малко повече вглеждане така лекинко се биеше не с правилата на форума, а с НК

        Чл. 162. (1) Който чрез слово, печат или други средства за масова информация, чрез електронни информационни системи или по друг начин проповядва или подбужда към дискриминация, насилие или омраза, основани на раса, народност или етническа принадлежност, се наказва с лишаване от свобода от една до четири години и с глоба от пет хиляди до десет хиляди лева, както и с обществено порицание.
        ...
        Ама не било ставало дума за антисемитизъм, а за личните впечатления на Монков. Когато Монков прехвърля личните си впечатления от 1,2, 3, 5 или 15 души върху цяла етническа група нещата стават малко по-различни ...

        Та, за сведение на веселинмонковците: Теми, обясняващи какви боклуци са всички ....................................... (попълва се съответната националност, етническа, религиозна или професионална принадлежност) няма да ги бъде. Точка.

        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • NIKSD
          NIKSD коментира
          Редактиране на коментар
          Точно както и предполагах- лични впечатления... Едно е личното ти впечатление да е “абе трети ден ме псуват, явно са тъпи” и съвсем друго “абе трети ден едни негри ме псуват, явно са тъпи”. Вкараш ли раса, религия, цвят... и подкараш ли ги под общ знаменател, лични впечатления или не, все тая. Даже и спорна топка не е, направо си е вкаран автогол. И естествено съдията го е свирил.
          Ей, добре че хич не ми дреме кой какъв цвят или религия е, че щеше и мене да ме е яд за затритата тема!
          За мен евреите са малко странно мислещи хора, поне тукашните де. Ама тяхна си работа.

      • #9
        Веселинмонковците не питат за това, какви боклуци са всички, и не проповядва, търси или подбужда към дискриминация, а се интересува от разликите в обичаи, нрави и поведение. В случая, да, организирани нискокачествени туристи се случва да оглозгат някой мол или хранителен магазин. Само дето не си палят барбекю посред метро за да си опекат неплатените пържоли. Достъпно е за наблюдение от седмица вече.

        Коментар


        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Това къде е, в Бг ли?

      • #10
        Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
        Веселинмонковците не питат за това, какви боклуци са всички, и не проповядва, търси или подбужда към дискриминация, а се интересува от разликите в обичаи, нрави и поведение. В случая, да, организирани нискокачествени туристи се случва да оглозгат някой мол или хранителен магазин. Само дето не си палят барбекю посред метро за да си опекат неплатените пържоли. Достъпно е за наблюдение от седмица вече.
        Случайно да ви минава през ума, че един куп подобни неща могат да се напишат за онези селяндури - българите? При това напоително подкрепено с "лични впечатления" ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • Veselin Monkov
          Veselin Monkov коментира
          Редактиране на коментар
          А мислиш ли, че някой ги спира да ги пишат?

      • #11
        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

        Монков, темата за която си заплакал, при малко повече вглеждане така лекинко се биеше не с правилата на форума, а с НК



        Ама не било ставало дума за антисемитизъм, а за личните впечатления на Монков. Когато Монков прехвърля личните си впечатления от 1,2, 3, 5 или 15 души върху цяла етническа група нещата стават малко по-различни ...

        Та, за сведение на веселинмонковците: Теми, обясняващи какви боклуци са всички ....................................... (попълва се съответната националност, етническа, религиозна или професионална принадлежност) няма да ги бъде. Точка.
        Еми Чавдаре виждаш, че не си прав. В НК ясно пише "проповядва или подбужда". Не съм юрист, но съм съдил десетки пъти и веднъж мен се опитаха да съдят (в повечето случаи без адвокат) и съм сигурен, че няма да намериш съдия, който да е на твоето мнение.

        Ето ти едно просто доказателство - според теб за евреите като се говори (дори и за преки лични впечатления с цел търсене на положителни такива) е проповядване и подбуждане, а за руснаците не е?!?

        Коментар


        • #12
          Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
          ...
          Ето ти едно просто доказателство - според теб за евреите като се говори (дори и за преки лични впечатления с цел търсене на положителни такива) е проповядване и подбуждане, а за руснаците не е?!?
          Най-обичам тия, на които всичко им е простичко. Евреи, ватници, кравари - все тая. Бланкетно оплюване не върви.

          Може ти да се имаш за истина от последна инстанция и да смяташ, че личните ти впечатления от Н броя души са показателни и могат да се приписват на цяла етническа група, обаче това си е твой проблем.
          Като искаш - правиш си един блог и си изливаш личните впечатления, филии и фобии. Или се изливаш във Фейса.

          Ние не сме неутрални!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X