Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правоъгълници под потребителско име

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Правоъгълници под потребителско име

    Колеги, какво означават правоъгълниците под потребителското име и за какво служат? Благодаря!
    Defender 110
    Wrangler YJ на трупчета

  • #2
    вече нищо, спомен от отминали времена
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      Май бяха нещо като индикатор за съответния член на форума , някакви зелени точки които се събраха от един вид "харесвания " на останалите членове за положителни мнения на съответния член.
      Може би някои колега дето е в час по темата ще разясни и на мен ми е интересно.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #4
        Репутация...посочи я с мишката и ще видиш... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210211_194342.jpg
Прегледи:541
Размер:115.7 КБ
ID:6707779
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #5
          Толкова време съм тука и не го знаех.
          Благодаря че, ме светна. 😉
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • aldr
            aldr коментира
            Редактиране на коментар
            То затова репутацията ни е на макс...

        • #6
          След едно от поредните обноявания на софтуера на форума в древните времена се появиха тези правоъгълници под ник-а на участниците. Бяха наречени "репутационен индекс" и показваха с какво одобрение се ползват публикацийте и респективно участника. Има го под различни форми в много форуми. Тогава се появиха и буквените съкращения, показващи в какви групи участваш.
          Колкото повече правоъгълници и съкращения, толкова по-твърд член на форума е човека зад ник-а.
          С напредването на времето, всичко това се превърна в архаизъм.
          There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
          No wahalla.

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Обаче за времето си вършеше работа.
            За целта репутацията трябва да се получава трудно, и да е реален показател за това колко читав е даден участник.
            Когато аз се регистрирах репутацията тъкмо беше навлязла, и се дискутираше активно. И като разбрах какво е-започнах да гледам с друго око на тези с многото репутация.
            Не знам как стана, но изведнъж и аз станах с много зелени квадратчета, макар и не всичките. Започнах да се възгордявам... Малко по малко се напълниха и всичките, отначало се кефех, че и аз вече съм напълно зелен, ама малко по малко това отмина. Хора които ги познавам лично и знам, че не са чак толкова ъъъ....... имат пълно зелено, та блясъка на зелените квадратчета потъмня.
            Сега вече не и, обръщам никакво внимание. Просто не работи.

          • Danika
            Danika коментира
            Редактиране на коментар
            Щото си задръстен 😁
            Още тогава си имаше конкретна тема що е репутация и вътре пишеше полезната информация, че можеш да си я забраниш от профила. Направих го тутакси и не съм губила време да броя квадратчета. Добре, че беше тази тема, че да се сетя.

        • #7
          Коле, Шти туря едно червеничко кат нема значение!
          С новия софтуер вярно не работи и спрях да й обръщам внимание.

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Слагай. Ама не можеш, то е само за начинаещи потребители. Или беше, май вече няма опция за червено.
            А и целия да почервенея-все ми е транспенис. Отдавна вече зеленото не означава нищо, нито червеното.

          • Никола
            Никола коментира
            Редактиране на коментар
            Бря че си бърз, дан му спре интернета на човек докат си редактира.
            Ай Наздраве!

        • #8
          Първоначално публикуван от diduan Преглед на мнение
          Колеги, какво означават правоъгълниците под потребителското име и за какво служат? Благодаря!
          сега се загледах, ти си регистриран достатъчно отдавна и явно си знаел какво е, щом си я забранил да се показва в профила ти

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rep.JPG
Прегледи:482
Размер:117.4 КБ
ID:6707993
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • diduan
            diduan коментира
            Редактиране на коментар
            Не, не, не съм забранявал нищо. Ако знаех, нямаше да питам.Благодаря за отговорите.

            Разрових се в менютата и видях, че при мен е спряно показването.
            Последно редактирано от diduan; 12-02-21, 07:46.

        • #9
          Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
          толкова по-твърд член .
          Сутринта само за глупости мисля май
          Mitsubishi Delica 4x4 / Renault Clio III

          Коментар


          • Tramp
            Tramp коментира
            Редактиране на коментар
            Неписано правило е, че сутрин репутация на членовете се дава само от нежните половики!

        • #10
          Точно в настоящия раздел се намира темата по въпроса, стои си там от 2007 г., като последната активност в нея е от около година по-късно и е заключена по специфични за времето си причини, касаещи доста участници, които вече не пишат тук.
          За интересуващите се от архивни дискусии, ето: Репутация - какво е това в този портал?
          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

          Коментар


          • #11
            Хм, гледаш някой с 19384 мнения, регистриран 2009г. и си викаш баси капацитета. Прочетеш му някое мнение и си викаш, тоя май само клавиатури сменя..
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Наздраве

              Аз съм с айпада,клавир няма

            • Стоян Боюков-Sariones
              Стоян Боюков-Sariones коментира
              Редактиране на коментар
              Репутация се получаваше не само от брой мнения! Важно беше да са ценни неща.

            • veskov
              veskov коментира
              Редактиране на коментар
              Беше обяснявано някъде защо се махна тази преценка, но не го намирам. Мисля че се отпочна още в оня форум и се наложи безусловно от изискванията на миграцията

          • #12
            Оле, толкова отдавна беше това... ))))))))))

            Всъщност откакто беше отнета възможността за негативни мнения, репутацията показва единствено, че даденият участник у форумът има (сравнително) стабилно и дълго участие. Без знаение какво, все ще се намери кой да си хареса нещо... )))

            Просто системата за оценка не заработи точно според първоначалните надежди. ))) Та ... маемо це що маемо. ))
            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

            Коментар


            • #13
              А аз толк'ва страдах за една лоша репутация. Коефициента беше нещо от сорта 1/10... а сега... (сега като видях - съм за пример. Научил съм си урока!)
              ;-)
              Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
              нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

              Коментар


              • #14
                Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                ...

                Просто системата за оценка не заработи точно според първоначалните надежди. ...
                Със системата за оценка се злоупотребяваше, което в голяма степен я обезсмисли.

                Като се почне от най-баналната "търговия" - аз на тебе - ти на мене "зеленичко", мине се през псувните и обидите в пояснението за негативен вот и се стигне до целенасочени опити чрез негативен вот да се повлияе статута на даден участник, тъй като системата за репутация беше свързана с него.
                За вече утвърдени участници с по-висок рейтинг това не беше особен проблем, но нови потребители можеха безпроблемно да бъдат "потопени" с по някой и друг негативен вот от 1-2 участници с висок рейтинг.

                Отделно драмите и разследванията, които наставаха, когато на някоя по-чувствителна душа и цъкнеха "червенко".



                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • deyan_h
                  deyan_h коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е така де ))) детска градина. Първоначалните надежди май бяха, че уж сме големи хора. )))))

                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Обаче когато системата се ползваше-форума беше друго място.

                  Може да е от развитието на интернет културата и изминалите години, обаче какъвто беше форума тогава-никога вече няма да бъде.
                  Като за това голям принос имаше и системата за репутация. Не само тя де, и още други неща, но си работеше.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X