Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На къде върви този форум? Защо така?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На къде върви този форум? Защо така?

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
    по данни от в. Пари:

    Очаква се през новата година Тойота да стане най-големия производител на автомобили с прогнозирани 9 060 000бр. Миналата година Даймлер-Крайслер /досегашните първенци/ са произвели 9 080 000, но прогнозират спад до под 9млн.бр за 2006/...

    Много по-добра представа за мащаба на Тойота дава показателя "Пазарна капитализация" /обща стойност на активите/:
    1. Тойота - 147млрд долара
    2. Даймлер-Крайслер - 51,28млрд долара
    3. БМВ - 29,40млрд долара
    ... на 6-то място Форд - 15,10млрд долара

    Печалбата за 2005 година е 8,7 милиарда долара!!!

    Бюджетът за участието на фирмата във Ф1 през 2006 - 500млн долара!

    Не дърпам чергата към никоя определена марка. И Тойота , и Ландроувър , и Мерцедес са добри машини . Ама понякога тук се водят направо войни за това , коя е по-добрата машина , и границите на човешкото разбирателство се нарушават. А пък за мен всички са хубави , и много се нервя като прочета такива явни залитания в някоя посока. Не става въпрос за поста на Тедо по-горе , а въобще. Някой каже нещо за някоя марка и глей кво става - ще го изядат. Че се налага винаги Венци да успокоява топката. Защо е нужно това? И кому? Аз не съм много отдавна член на форума , но в последно време забелязвам доста теми , по които се водят направо сражения - добре , че са в мрежата , а не наяве. Търпението ли се изчерпа , не знам , но не е добре. Ей това ми прави впечатление и не се сдържах. Ако съм засегнал някого , моля за извинение , просто трябваше да си излея огорчението . И не става въпрос само за автомобилите . Тук има много компетентни люде , но почти във всяка тема се разгаря словесна битка , за доказване на това кой знае повече и кой е по-интелигентен , и понякога като чета подобни теми ми става много тягостно и неприятно. А беше толкова приятна атмосфера , без да преувеличавам , това беше най- готиният форум в България . Дали и сега е такъв , не съм сигурен.Просто доста хора афишират и благосъстоянието и финансовите си възможности , и високия си интелект , по начин , който не винаги е достоен. Ами не могат всички да са като тях умни и богати , има и по-бедни , и не толкова знаещи люде. Къде остана човещината и добрия съвет , но даван не от висотата на собственото величие ? Ако искате ме изгонете от форума , но аз така виждам нещата и така ги казвам.

  • #2
    колега не си прав /виж ми аватара/и аз обичам мерцедес и карам такъв, но всяка кола си има достоинства.Преди час щях да пиша в темата за джипа за града и извън пътя относно достоинствата на различните марки и ,че се измества темата защото всеки дърпа чергата към своята кола ,но се отказах ,по простата причина повече хора да представят автомобилите си.Мисля ,че не си карал всичко,а и да си карал от УАЗ до УАЗ и от мерцедес до мерцедес ---балкан разлика

    Колега не мисля ,че някой трябва да гони някого от форума .Форума е създаден за взаимопомощ.Всеки обменя мисли проекти и свои виждания.Всяко едно изказване е ценно за другите относно приложение към собствената машина .какви гуми да сложим,какво масло да използваме какво окачване ,и т.н.С пътеписите си пък други и снимките които предоставят се запознаваме с красоти които не всеки е видял или има възможност да види .Откриват се маршрути непознати досега.А това че има отклонения от темата която се разисква е друг въпрос или изказвания за 4х4 над 100000лв ,не мисля че е обвързваща оферта.
    А в спора се ражда истината,всеки защитава своята истина независимо колко ожесточено.
    B+

    Коментар


    • #3
      Обаче верно е пълна идиотия някой като изтресе Хххх е най-великия автомобил (джип, катафалка, детска шейничка, марка дамски превръзки). И аргумент - Щото е произведен от Хххххххх! И последната Истина на Истините - Щото е хххххски!!!
      Чалга.

      Коментар


      • #4
        Казах по-горе , че не става въпрос за поста на Тедо. Абсолютно наясно съм , че става въпрос за пазарни проучвания. Наясно съм и , че не тойотаджиите са виновни за екологичните катастофи , собствениците на Ландроувър - за намаляване на световните запаси от алуминий , както и Мерцедесите -за покачването на цените на петрола. Всички теми , които се обсъждат в този форум са от полза за всеки , защото се научава нещо ново . Мисълта ми беше , че в защитата на някаква теза се стига до пренебрежение и отрицание на опонента , макар и завоалирано зад една камара думи. А това оставя неприятен вкус , когато чета подобни постове. Не става въпрос за мен , аз съм господин никой , а изобщо. Примери много , ако се поразровите из темите и сами ще се убедите. В този смисъл дори ще кажа , че ендураджиите във форума се държат много по-ларж с останалите , отколкото джипаджиите. Лично аз не обичам моторите , но винаги с кеф чета писанията и постовете на моторджиите. Както и да е - казах каквото мисля и не държа да съм прав за всичко и всички. Просто споделих личните си наблюдения . Лека нощ на всички.

        Коментар


        • #5
          ендураджиите също се бъзикат здраво на тема марки и модели... обаче джипкаджиите винаги приемат по-насериозно бъзиците...

          аз не приемам да се изкривява истината в посока "самоделната техника - най-добрата на света!!!"

          нямам да намерение да гоня или да обиждам никой - дори не разбирам как някой се е засегнал...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            има такава тенденция във форума и лагерите ги знаем всички.но този форум освен за взаимопомощ помага да се чуят аргументите за и против различни видове машини и марки.разбира се тук е много важна ролята и на модераторите защото е пълно с теми които започват с джипове а завършват с лов(примера с лова е случаен,нямам нищо против него).има случаи форума да се използва за чат вместо място за дискусии.аз лично предпочитам модераторите да са строги,така форумът със сигурност става по-подреден и разнообразен.пробвано е при много големи форуми и работи добре.
            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

            Коментар


            • #7
              Преместено мнение на: derhunter
              Пуснато на: Сря Яну 04, 2006 12:40 am


              За Тихомир Севов:Седиш пред компа,четеш разни мнения
              пък ти писне и излееш това което мислиш.Няма лошо.Искам
              простичко да те оборя.Размисли и ела някой път с ЛРклуба
              на поход.Аз ходих на два.Там ще разбереш че мненията във
              форума са едно ,а хората практикуващи Офроуд са друто.
              Не говоря за състезанията.Ще видиш как с моя мижав Самурай
              съм се пъхнал между Алекс и Вълка,как ако някой закъса
              го измъкват ВСИЧКИ.Как заедно бръмчат джипове от3-4 до
              100х.левчета.И няма по-велики и моя е по-най.Затъналия
              в кал до ушите няма значение с какво е затънал.Ще видиш
              Ровър как тегли Самурай и Ровър теглен от Самурай.
              Пък като дойдеш ще пием по бира,и джиперска наденичка
              ще хапнем/ако организатор е Злати/и няма да спорим а
              ще си говорим като нормални джипери/ако има такива/
              АДМИНИСТРАЦИЯ

              Коментар


              • #8
                Мотористите сме по "народни" хора, можеби и по бедни, докато повечето от джипкаджийте са хора с по голями възможности съответно по нагоре в обществото и от там можеби идва това, че по често има такива които засягат. Но не мисля че проблема главно в това. Този форум е нещо ново за повечето офроудъджий и мисля че трябва да мине време докато се изгради някаква форум култура. Аз също съм писал постове за които после съм съжалявал и съм обидил хора, на които съм се извинил. Просто природата ни е такава (на повечето от нас). Нещо ни издразни и реагираме без да помислиме за интерпретацията и посоката в която ще тръгнат нещата. Не губи вяра, има много-много добри хора в този форум!

                Коментар


                • #9
                  проблема на форума е, че е свръх теоретичен и много малко се обръща внимание на практиката...

                  ще се радвам ако повече се дискутира кой къде е карал, какви проблеми е имал, как ги е решил...

                  а сега - "карахме еди-къде си, ето 10-15 снимки"... никой не дава подробности: какъв е бил терена, кои гуми са се държали най-добре, коя машина е имала най-малко /най-много/ проблеми...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    Най - добрата марка в този форум е ЧОВЕКЪТ ! Какво значение има каква е колата ,когато духът го няма ? От всичките ни излети най-приятното и ценното е чувството за отборност ! Разбира се че понякога се джанкаме , ама дори и тъща ми понякога ми казва някоя друга остра дума
                    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                    0899187766

                    Коментар


                    • #11
                      проблема на форума е, че е свръх теоретичен и много малко се обръща внимание на практиката...
                      И това е вярно. Трябва да ти кажа, че в началото много се стараех да не оставям хората да вярват в грешна информация (поне според мен грешна), но се оказа че започнах да пиша много в посока която не ми се нравеше и сега като видя някой, че се изказва неподготвен, просто подминавам поста. Друг въпрос е че много от хората не четат какво е написано преди, и не използват функцията "търсене". В крайна сметка, хората с опит не сме толкова много и сме с ограничени възможности, не може да отговаряме на един и същ въпрос всяка седмица...

                      Коментар


                      • #12
                        Излизания

                        Напълно съм съгласен с Чуров. Поне аз си мисля, че идеята е да се излиза и да се кара. Теоретичната подготовка е хубаво нещо, ама докато не се окаляш ( в бувалния смисъл ) не е интересно. Така беше при мен.
                        А доколкото за отчети за излизанията мисля снимките са достатъчни. там се вижда ( в моите имам впредвид http://htftp.offroad-bulgaria.com/pursie/) как Нисан тегли Уаз, пак същото няколко пъти. Уаз тегли Уаз, Уаз тегли ЛК и т.н.

                        Уви нямам дар слово да ги описвам . Когато ме попитат как беше обикновено казвам " кално". Но по-важното е че сме карали ЗАЕДНО и сме си помагали. С това искам да благодаря на всички, които ме изтърпяха да карам с тях
                        Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                        NULLA TENACI INVIA EST VIA

                        Коментар


                        • #13
                          А беше толкова приятна атмосфера , без да преувеличавам , това беше най- готиният форум в България . Дали и сега е такъв , не съм сигурен.Просто доста хора афишират и благосъстоянието и финансовите си възможности , и високия си интелект , по начин , който не винаги е достоен. Ами не могат всички да са като тях умни и богати , има и по-бедни , и не толкова знаещи люде. Къде остана човещината и добрия съвет , но даван не от висотата на собственото величие ? Ако искате ме изгонете от форума , но аз така виждам нещата и така ги казвам.
                          Вече ми се струва много отдавна времето, когато във форума пишехме 10-на човека и имаше по едно две мнения на ден...

                          Но и тогава и надявам се сега се опитвахме да ориентираме посоката на портала към това, което ни се струва правилно и добро за всички. Имам в предвид Аз и Брат ми както и хората, които работят при нас или просто ни помагат. Факта, че има такива изказвания показва, че явно не успяваме да се справим достатъчно добре. Ще се опитаме внимателно да анализираме какво е сбъркано или къде е необходима промяна. Но нека обърна внимание на всички върху следните факти: Регистрирани потребители до днес има над ~1600, от тях участвали с мнения са ~500. Това са много хора, всеки със своето виждане, своята култура и разбирания. Много ни е трудно да направим така, че хем да се спазва добрия тон, хем да няма обидени и същевременно форума да е полезен и пълен с интересни неща. Моля всеки, който вижда нещо нередно или смята, че има добра идея да я напише. Защото, ако искате този форум да е на всички, вие да сте доволни от него следва и да сте готови да помогнете с нещо пък било и критика. Знаете, че добрите идеи винаги са получавали подкрепа, и за в бъдеще ще е така, но не ги пазете за себе си, напишете ги! В тази връзка благодаря и на г-н Севов за неговата критика, която стана повод за тази тема и която се надявам да донесе нещо добро за портала. Ние от ръководството на този портал се отнасяме сериозно към неговото бъдеще и развитие. Ако и всички вие имате желание и хъс да помогнете със сигурност ще успеем. И успеха ще е за всички...


                          има такава тенденция във форума и лагерите ги знаем всички.но този форум освен за взаимопомощ помага да се чуят аргументите за и против различни видове машини и марки.разбира се тук е много важна ролята и на модераторите защото е пълно с теми които започват с джипове а завършват с лов(примера с лова е случаен,нямам нищо против него).
                          Много съжалявам, когато тук хората започнат да се делят на лагери от какъвто и да е вид. Нищо лошо няма нито в споровете нито в различните позиции. Има лошо само в разделението. Защото според мен офроуда е повече душевно състояние, отколкото материално изражение. И няма значение кой каква машина има, няма или въобще няма да има. Важни са хората и нека всеки спори и защитава, каквато му е по сърце машина, но да не забравя, че тя е средство, а не божество. И не машината е тази която поставя и преодолява препятствията а човека.


                          Мотористите сме по "народни" хора, може би и по бедни, докато повечето от джипкаджийте са хора с по голями възможности съответно по нагоре в обществото и от там можеби идва това, че по често има такива които засягат.
                          Не съм съгласен с теб Събине, че сте може би по-бедни. Защото не парите правят човека богат. Богат е този, който раздава, а не, който само има. Богат е този, който може и малко знания има, но ги споделя с другите, богат е този, който знае и се опитва още да научи и не се колебае и на другите на помогне. И тук парите нямат нищо общо. Защото според мен малко или почти нищо съществено на този свят не може да се купи с пари. И тежко му на този, който само на тях разчита... Но както и да е, аз не деля хората на такива с пари и такива с по-малко и много се радвам, когато общувам с „богати” хора. Радвам, че тук има такива човеци и ще се радвам те да са повече. Правим, каквото можем „богатите” да са добре дошли тук и гледаме да ограничаваме демонстрациите на душевна бедност т.е. на пари. Но в това ни начинание няма да успеем, ако не получим разбиране и помощ от останалите. Нека всеки се отнася достатъчно критично както към собствените си постинги така и към тези на другите. Защото демонстрацията на пари живее и се развива само от възхищението и завистта, няма ли ги тя сама си умира... Нека всеки се замисли дали това, което пише ще е от полза или просто изтъква нещо, което има...


                          проблема на форума е, че е свръх теоретичен и много малко се обръща внимание на практиката...
                          Да има много какво да се желае. И това е в ръцете на всички. Много хора дневно посещават портала и четат, искат да намерят нещо интересно, но малцина от тях се замислят дали не могат и те нещо да дадат на другите. Това е и проблема, малко са пишещите, много са четящите. Към момента има дни, в които портала реализира по ~10 000 прочитания за денонощие, огромна цифра на фона, на която съществените постинги са капка не в морето, ами в океана. Това е за вас четящите, моля споделете нещо, което знаете с другите и така ще има повече за всички...


                          Трябва да ти кажа, че в началото много се стараех да не оставям хората да вярват в грешна информация (поне според мен грешна), но се оказа че започнах да пиша много в посока която не ми се нравеше и сега като видя някой, че се изказва неподготвен, просто подминавам поста. Друг въпрос е че много от хората не четат какво е написано преди, и не използват функцията "търсене". В крайна сметка, хората с опит не сме толкова много и сме с ограничени възможности, не може да отговаряме на един и същ въпрос всяка седмица...
                          Така е за съжаление. И още веднъж моля всички: Отделете малко време, прочетете правилата за писане, пробвайте как работи търсачката и въобще малко труд е необходимо да вложите, за да видите какво вече е писано по въпроса, да направите цитат, ако е необходимо, да го оформите мнението си правилно. И въобще преди да напишете нещо да поработите малко... Събин е прав, обикновено не са много хората, които знаят това, което търсим, нека да им спестим излишното губене на време като с това покажем и уважение към тяхната готовност за помощ.


                          има случаи форума да се използва за чат вместо място за дискусии.аз лично предпочитам модераторите да са строги,така форумът със сигурност става по-подреден и разнообразен.пробвано е при много големи форуми и работи добре
                          Така е! И то въпреки всички изтрити и променени постинги, които повечето от вас не виждат. И да ви кажа има и много недоволни, че им се трият постинги... Колко пъти призовавам, когато някой пусне тема първо да помисли, после да провери какво вече има и дали не е по-добре да пише във вече съществуваща такава. И след като е пуснал тема, нека уважаваме автора и пишем в нея само това, което той е искал. Ако имаме желание да кажем друго или да разклоним разговора в друга посока моля отворете друга тема, дайте цитат и така портала ще е много по-ясен и полезен. И не забравяйте, че модераторите не са в състояние да компенсират всички грешки на пишещите. Тяхното вмешателство следва да е минимално и задачата им не е от хаоса да правят смислени текстове...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            Хм. Това не е нито първият, нито единствения форум върху който имам наблюдения. По темата де. Длъжен съм да доложа , Господа: ВСИЧКИ успешни офроуд форуми и конференции са именно такива по стил и дух. Като този.
                            За противниците на "теоретизирането": не виждам то да е самоцелно или излишно. С просто око се наблюдават смайващи дупки в знанията на хора все пак с опит.
                            За противниците на демонстративното практикуване: ако ги няма бонбонките на края, никой и няма да се затича към финала.
                            За противниците на простото човешко общуване: без него изобщо няма да има форум. Просто техническата информация я има в библиотеките. Те са публични, и никой не ви гони от там за да ви завре тук.
                            За любителите на "чистите" теми: замислете се върху някои от горните забележки. Така или иначе живеем във взаимосвързан свят, и в техниката явленията и логиката на процесите също е навързана. Света е цял, нищо не започва и не свършва от тук до там.
                            За противниците на "празните приказки": почти не се случва технически въпрос да остане без адекватен технически отговор. Каквото друго ви е в повече просто не го четете.
                            Човеците са така направени че се стремят да се събират със себеподобните си и да си говорят за каквото им е интересно. Всяко изкуствено ограничение или налагане на неестествени правила на разговора довежда до разпускане на събранието или не дай боже до място където всички се събират за да се обиждат един друг. Има и такова развлечение, но това май не е този случай.
                            Член съм и на една друга световно известна конференция. Там дневните постове са няколко хиляди, посещенията - няколко стотин хиляди. В нея например няма човек - модератор. Никога не е имало. Единственият модератор е съвестта. И там практически никога не се случват гадости. За разлика от други също световно известни места с колосална посещаемост, където се случват само гадости. Периодически обаче възникват разговори като този, и някой непременно тръгва да иска да се избере модератор. И преди година и преди месец всичките кандидатури се сведоха до мойто име. Обаче по моето дълбоко убеждение конференцията пак няма модератор, няма и да има. Естествено също с дълбокия и убеден консенсус на хилядите хора, които са в нея ежедневно.
                            Светът е голям, шарен и ТАКЪВ. Хубав-лош - друг нямаме и не се предвижда.

                            Коментар


                            • #15
                              хе хе браво бе стефане
                              много интересно мнение
                              форума си е много добре
                              не се впрягайте толкова кой какво казал
                              и аз си пиша от време на време щуротии във форума че после ми звънят по тел а някой път и ми искат сметка...
                              а беее...що съм бил написъл тва или онова и кво съм искал да кажа...да не биии.....еди кво си и че ако е така не съм прав и т.н.
                              ами така съм преценил така съм писал ,форума е отворен всеки може да се регистрира и да напише каквото реши
                              модератори има но ви уверявам че те се намесват само ако някой мноого прекали ,аз също съм модератор на две от темите но по принцип избягвам излишно да се намесвам
                              е появяват се и хора с крайни мнения."..това е най добро ...точка"
                              но това е нормално. просто им отговорете каквото мислите и тва е
                              не виждам проблем

                              П.П.
                              Хубав-лош - друг нямаме и не се предвижда.
                              ааа чувал съм че се предвижда и ДРУГ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X