Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да създадем по-добра организация за даване на кръв при необходимост?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да създадем по-добра организация за даване на кръв при необходимост?

    Май тук е мястото на един мой неволен пост в "спешната тема"

    "До: Спешно се търси кръводарител за малко дете - (А-)
    Цитат:Мнение на Yordan Преглед на публикациите
    Що не направим една малка база данни тип "небрежна табличка", в която да се запишат кръвните групи на съфорумниците ?

    (Моят пост): За база данни не знам, но аз още сега си поставям моята в подписа. Ако искате, няма да ни навреди да го направим, нали?"

    Затова Peppy беше съвсем прав в критиката си: "Колега, отворете нова тема и там обсъдете тези подробности. Изрично е помолено тук да се пише само и единствено по случая"

    Ето, затова поставям тук въпроса, повдигнат от Yordan. Ако всички се "обозначим" с кръвна група и резус фактор в подписа, ще може да е по-лесно намирането на "донори" в спешни случаи като този, публикуван от icerunner.
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

  • #2
    До: Един ден в който не бях пред лаптопа или докъде стигат възможностите на offroadbg

    В подписа е досадно. В анкетата - полезно. Там го и сложете, за всеки на който докторите не са забранили да дава кръв. Все едно на вратите на колите и на лодките се пише до фамилията на състезателя. Едно време с кръводаряването даваха и нарочно картонче, което да се сложи в паспорта. Не се признаваше при следващи кръводарявания, но за витални индикации си беше точно на мястото.

    Коментар


    • #3
      До: Един ден в който не бях пред лаптопа или докъде стигат възможностите на offroadbg

      И сега дават картончета. Като си правиш кръвни изследвания за нещо, може да си поискаш да ти изследват и групата. Мисля беше 7-8лв. Аз си го нося при личната карта винаги. Пък и исках да си знам групата.

      Радвам се че е имало резултат. Само по този начин можем да дръпнем напред като общество и изобщо като хора. Респект към всички отзовали се.

      Стефане, всъщност знае ли се кога е забранено да се дава кръв? Или поне най-честите причини? Знам че ако си боледувал от хепатит май неможе. При диабет също. Обаче нищо повече. За мен си знам че мога, слава богу съм в добро здраве. Обаче би била полезна такава информация.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Как да създадем по-добра организация за даване на кръв при необходимост?

        Дарители на кръв и кръвни съставки могат да бъдат всички дееспособни лица на
        възраст от 18 до 65 години, които нямат медицински противопоказания за това.
        А знам, че не трябва да имаш или да си имал HIV, хепатит В и С, сифилис, диабед, полово предавани болести.
        Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
        A2 (+)

        Коментар


        • #5
          До: Как да създадем по-добра организация за даване на кръв при необходимост?

          Моята идея е друга - да направим таблица, както за разхода на автомобилите, в която да има кръвната група на всеки, както и на кого би могъл да дава и съответно получава кръв. Не съм много силен с Ексела, ама ако се напъна бих се справил...стига идеята да се приеме де.
          Във всеки случай кръводаряването е акт "угоден Богу" , а за много хора се явява и животоспасяващ, така че, който желае да окаже тази помощ на себеподобните си - тук е мястото!

          Коментар


          • #6
            До: Как да създадем по-добра организация за даване на кръв при необходимост?

            Това не е наша работа Че е и подсъдно.
            Администраторите да добавят такава графа в анкетата за регистрацията, и толкова. Всеки може да получи лично съобщение, ако е прозяпал темата, когато има спешна нужда.

            За случаите, в които кръв не може да се дава, в декларацията има списък цяла страница. Пиене в последното денонощие, инфекциозни и някои хронични болести, тропически инфекции.

            Коментар


            • #7
              До: Как да създадем по-добра организация за даване на кръв при необходимост?

              Да бе, знам кога е забранено кръводаряването, все пак съм давал над 40 пъти. Моето предложение беше само за доброволни кръводарители от форума. Така и така давам кръв всяка година по 2 пъти - предпочитам да дам аз, отколкото някой мангал срещу пари - това не бива да се превръща в "професия".

              Коментар


              • #8
                До: Как да създадем по-добра организация за даване на кръв при необходимост?

                Това не е за тебе, ами имаше въпрос по-горе

                Коментар


                • #9
                  До: Как да създадем по-добра организация за даване на кръв при необходимост?

                  Съжалявам, пак не съм разбрал.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X