Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SPAM, възможни решения.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: От: SPAM, възможни решения.

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Без да ви се бъркам в работатата - достатъчно ще бъде да понижите потр. Реклама до ниво, което позволява индивидуалното му блокиране от потребителите. После, верятно ще трябва да напишете една крива заявка до mysql-a, кояо да връща броя на потребителите, извършили това деяние. Минат ли 10, тогава продължавате с R&D.
    За да може да прави разни неща, потребителя трябва да е с този статут. Демек не става.

    Трябва да се направи група в която членовете да не виждат реклами. Там попадаш и излизаш по някакъв критерий. От тук насетне всяка реклама, демек позиция трябва да се показва, ако потрбителя не е в тази група. Не е чак толкова малко, колкото ви се струва.

    Коментар


    • Re: SPAM, възможни решения.

      Само да добавя, нищо не обещавам. Не съм човека който може да реши и обещае каквото и да е.

      Коментар


      • Re: От: Re: От: Re: SPAM, възможни решения.

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        Предложих ви безплатен труд, ама ми отговорихте с подигравки и триене на постове.
        Днес - утре ще питам Йончев дали продава форума. Колко повече финансово да бъде?
        Не искате да помагаме, поне засега това е истината.
        Аз вече не пиша, на неправилното място го предлагаш.

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Ти ще си отваряш ли въобще кутията да видиш има ли и истински съобщения?! Аз не.
        Колко такива съобщения сте получили за 5 години, заблеязвате, че не е практика, защо е всичко това ???
        Последно редактирано от Daniel; 30-05-16, 09:21.

        Коментар


        • От: SPAM, възможни решения.

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          Имам чувството, че тук някои хора са в трети клас. Още с продажбата на Форума, Венци спомена защо го продава. Трябвало е да внимавате повечко. Оттам всички останали въпроси за разходите стават излишни! А напъните на някои, да искат оправдаване на рекламата с информационно съобщение за финансовото състояние на Форума са направо смешни.
          А аз имам чувството, че напъните ти да защитаваш правото на собствениците да ни дразнят персонално, са продиктувани от измислената позиция на модератор, мислейки се за нещо над останалите. Те това е въображение на третокласник, а моите въпроси макар и неудобни, са за съвсем мъжко и коректно отношение между ръководство и потребители, каквото имаше преди време. И вероятно именно коректните отношения направиха форума такъв какъвто е.
          Ако за теб, нормалната комуникация е останала в трети клас, а след това си приел че нормалното е да те баламосват, проблема си е твой.

          Между другото си един от първите коментирали безполезността на съобщението с линковете му към общия сайт, а впоследствие се явяваш най-големия защитник на правото на форума да те засипва с подобни реклами.

          И не че аз или другите отричаме това право, но го смятам за неетично. А вместо да се вайкаме, че много сложно технически да се ограничат и ала бала, да се включи Владо Йончев и да каже като човек, това което от всичките теми си признахте с триста зора. А именно, че такава опция за реклама има, но за сега се ползва сравнително рядко. И че за сега в общ интерес е да я изтърпим без драми, а ако в бъдеще интереса към нея се увеличи и ползването и, започне да пречи на нормалното ползване на опцията ЛС, ще се мислят опции за ограничаването на рекламите по избор на потребителя.
          И толкова, ние не сме маймуни за да не разбираме от дума, ама то и дума няма.
          И пак казвам - въпроса е за етиката и отношението, а не за реалните права и задължения. Реално ние имаме права и задължения на гости тук, а ръководството на домакини, но без добронамерено и етично поведение, цялата ни сбирка се обезсмисля.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: SPAM, възможни решения.

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            ...мислейки се за нещо над останалите.
            Мне - просто внимавам повечко:
            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Ставаме поне двама алергични към реклами и аз съм така, при това и аз я получавам... Но, или има реклама, или ни няма...!
            Другото съм си казал мнението по всички теми свързани с този проблем.

            ПС: И всъщност да се остави Венци да се разпорежда с Форума, а от наша страна да се изисква само да търпим рекламата, която така или иначе я има навсякъде, ми се струва достатъчно етично. Не чувствам необходимост някой постоянно да ми пише, че за да се издържа форума ще получа лично съобщение или нещо друго.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • От: SPAM, възможни решения.

              И аз получих съобщението, прочетох го и нищо не ми стана.
              Не знам дали ще се възползвам от предложението за ранно закупуване на билети, но бих посетил събитието ако съм свободен.
              За 10 години не помня друг път да съм получавал други реклами, така че не толкова голям проблем. Освен това рекламата е за нещо което би трябвало да ни заинтригува, предвид форума в който пишем. Ако беше някаква тъпотия като реклама за дезедорант или шоколад, сигурно и аз щях да се подразня но в духа на хобито ни, информацията за такова събитие не е натрапчива или обидна. Все едно да получите известие за оффроуда и Лазарово или Трявна.

              Коментар


              • От: SPAM, възможни решения.

                Не знам до колко си в час с видовете реклама, аз също не съм спец, но няма как да не се отбележи старта на точно този вид реклама във форума. Най-малкото защото има дисертационни трудове във форума(че и с твое участие Владо), на тема борбата с активната реклама.

                А рекламата за която Венци пише, отдавна си я има и е приета. Просто това е нещо ново, касаещо и една от функционалностите на форума.
                И не, аз лично не бих пуснал тема за едно съобщение на пет години. И за едно на месец не бих. Но когато някой го направи и не получи адекватен отговор(с изключение на този на Венци, но той не е в позиция да поема конкретни ангажименти), а се почне с баламосване, няма как да не изкажа принципното си мнение.
                За всяка новост има съответните уведомления и теми с коментари, да позная ли защо за тази няма?!
                Един от ангажиментите на медията беше, че за форума нищо съществено няма да се промени и всяка промяна ще се съобразява и с нашето мнение. Преди всичко морален ангажимент.
                И да, наивно е да питам за финансите на една независима медия. Отговора може просто да я дескредитира като независима. Затова опростявам въпроса - без такава реклама, щеше ли да фалира медията и да се закрие форума?

                А за членския внос, проблема не е че няма да се плаща. От една страна не се знае колко точно ще падне прихода от реклама, а от друга, че голяма част от членския внос ще отива за издръжка на медията, от която форума няма да има нужда.

                ПП: Реклама ще е, и ако преди отваряне на всяка тема, всеки път се отваря автоматично рекламно филмче или рекламно съобщение. За или против?!
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: SPAM, възможни решения.

                  Не виждам нищо лошо всеки да може да си изрази позицията.

                  Отново казвам, участвайки в Темата я приемам и като своеобразен експеримент, целящ да проучи нагласите на активните потребители.

                  Убеден съм, че който трябва си е направил вече някакви изводи.

                  Не съм критичен фактор за съществуването на организацията и го осъзнавам. Както и, че света НЕ се върти около мен.
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • Re: От: SPAM, възможни решения.

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Не знам до колко си в час с видовете реклама, аз също не съм спец, но няма как да не се отбележи старта на точно този вид реклама във форума. Най-малкото защото има дисертационни трудове във форума(че и с твое участие Владо), на тема борбата с активната реклама.

                    А рекламата за която Венци пише, отдавна си я има и е приета. Просто това е нещо ново, касаещо и една от функционалностите на форума.
                    И не, аз лично не бих пуснал тема за едно съобщение на пет години. И за едно на месец не бих. Но когато някой го направи и не получи адекватен отговор(с изключение на този на Венци, но той не е в позиция да поема конкретни ангажименти), а се почне с баламосване, няма как да не изкажа принципното си мнение.
                    За всяка новост има съответните уведомления и теми с коментари, да позная ли защо за тази няма?!
                    Един от ангажиментите на медията беше, че за форума нищо съществено няма да се промени и всяка промяна ще се съобразява и с нашето мнение. Преди всичко морален ангажимент.
                    И да, наивно е да питам за финансите на една независима медия. Отговора може просто да я дескредитира като независима. Затова опростявам въпроса - без такава реклама, щеше ли да фалира медията и да се закрие форума?

                    А за членския внос, проблема не е че няма да се плаща. От една страна не се знае колко точно ще падне прихода от реклама, а от друга, че голяма част от членския внос ще отива за издръжка на медията, от която форума няма да има нужда.

                    ПП: Реклама ще е, и ако преди отваряне на всяка тема, всеки път се отваря автоматично рекламно филмче или рекламно съобщение. За или против?!
                    Значи всичко е наред, програмата е стартирана по спомен преди около 5 години и това е втората такава реклама. Точно по тази причина не смятам, че форума е оспамен и че е чак толкова болезнено.

                    Коментар


                    • От: SPAM, възможни решения.

                      Ще може ли следващата такава реклама да е за нещо по-интересно, като Апче за разхлабване, виагра за маймунки или ръбести презервативи с дъх на маргаритки? Така поне ще знам за какво е всичката тая дандания...
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: SPAM, възможни решения.

                        То отдавна няма интересни теми!Освен за кокоши тръни,унищожителни предни брони,как да наръгаме най-големите гуми в най-малкия джиип!Всичко интересно е забранено!!!!
                        П.С.Впрочем по темата......тая простотия я изтрих немедлено без да я чета!
                        П.П.С.Даже го възприех като антиреклама!!!
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • От: SPAM, възможни решения.

                          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                          Всичко интересно е забранено!!!!
                          Казано от човек с 1 картон за неподходящ език, 2 картона за обида и 2 за спам, си е чиста положителна оценка за форума.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • От: SPAM, възможни решения.

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Казано от човек с 1 картон за неподходящ език, 2 картона за обида и 2 за спам, си е чиста положителна оценка за форума.
                            Не завишавай ролята на картоните като нещо реално даващо представа за човека. Не се знае кой за какво ги е дал и колко справедлив е бил.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • От: SPAM, възможни решения.

                              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                              Не завишавай ролята на картоните като нещо реално даващо представа за човека. Не се знае кой за какво ги е дал и колко справедлив е бил.
                              ...каза друг с 5 картона дадени от 5 различни модератора Само несправедливи модератори са се навъдили...
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • От: SPAM, възможни решения.

                                Хе хе, мнооого предсказуемо, не закъсня и с милимунда. Но ако трябва да съм сериозен, точно на базата на моите картони взех отношение и си мисля че по грубо и не-уважително отношение към хора които не познаваш, ти определено водиш всички класации. Аз съм те питал и преди (без резултат), ти в реалния живот наистина ли така се държиш или само тук проявяваш това високомерие?


                                Да знаеш, проблема си е само твой!
                                Последно редактирано от disko04; 30-05-16, 15:05.
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X