Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SPAM, възможни решения.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: SPAM, възможни решения.

    Ми ела тук и ти няма да имаш проблеми.
    "Реклама" не ми е пращала ЛС, ма пък изнамерих въпросното. Прочетох го от чисто любопитство. И Да. Тъпо ми се види да ми го пращат по коментирания начин (на ЛС). Некси ше дойде, като рекламите по телевизията. Там мога да включа на друг канал, ама тук не мога да прескоча в друг форум. Е мога де, ама няма да е такъв.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #77
      От: SPAM, възможни решения.

      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
      Ми ела тук и ти няма да имаш проблеми.
      "Реклама" не ми е пращала ЛС, ма пък изнамерих въпросното. Прочетох го от чисто любопитство. И Да. Тъпо ми се види да ми го пращат по коментирания начин (на ЛС). Некси ше дойде, като рекламите по телевизията. Там мога да включа на друг канал, ама тук не мога да прескоча в друг форум. Е мога де, ама няма да е такъв.
      Е да де, за да е "такъв" форума някой плаща. Парите трябва да дойдат от някъде. За това "такъвия" форум ползва реклами.
      Кое му е сложното за разбиране? Или получаваш реклами, или утре "този сайт е закрит поради изострената чувствителност на членската маса"...
      Още имам за казване, но ще си замълча, да не се обиди някой.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #78
        Re: От: SPAM, възможни решения.

        Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
        Забелязвам нещо интересно, и то не само тук, а и по други форуми/сайтове. Пускаш в началото нещо интересно без реклами /почти без реклами/ и гадости. Обаче като посъбере потребители и порастне форума/сайта и собственика решава да изкара едни добри парички с вкарването на много реклами или платени услуги, зер има много потребители за пред рекламодателите.
        Справка data.bg, abv.bg, mail.bg и много подобни. Резултата е че накрая потребителите бягат в нещо новопоявило се и не бъкано с реклами. Сайта през 2007-ма нямаше почти никакви реклами.
        Хич не е интересно, а е нужда от ресурси. За 10 потрбителя едновременно е достатъчен хостиг за 5 лв на месец. За нашия размер е достатъчно 2 дедикейтед / физическки сървера/ с отделна база данни и сторидж който върти 10 тина диска, бейкъп сървер с подобно дисково пространство, дизастър рековъри система, който само тока им е доста над 1000 на месец. Това няма как да го знаете. Един хубав сървер е от 3 000 нагоре, сториджите започват от 3 без дисковете. Например 8 диска по 500 лв. Как ви се струва.

        Коментар


        • #79
          От: SPAM, възможни решения.

          И какво точно ще се върти на 10 диска? Това да не са сървърите на data.bg? Това беше форум преди, сега стана новинарска агенция, онлайн радио, платформа за видео стрийминг, снимки и незнам си какво още. Въобще става все по комерсиално, а полезното съдържение не се увеличава за сметка на това
          Ники

          Коментар


          • #80
            Re: От: SPAM, възможни решения.

            Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
            И какво точно ще се върти на 10 диска? Това да не са сървърите на data.bg? Това беше форум преди, сега стана новинарска агенция, онлайн радио, платформа за видео стрийминг, снимки и незнам си какво още. Въобще става все по комерсиално, а полезното съдържение не се увеличава за сметка на това
            Ами въртят се вашите постове и снимки. Бейкъпи и всичко останало. Колко тайм аут сте видяли за тези години. Не ме разбирайте погрешно, мразя рекламите, но всичко струва пари. На дали имаш и най малка идея колко е голям форума, фтп и всичко което се ползва от всички нас. Отдавна имам само приферен поглед. Но откакто го има форума съм бил пряко запознат с нуждите му. И ако омаловажавате 14 годишния ми труд да можете да пишете, аз съм ОК, форума за мен е моя жовот, всичко което съм направил и продължавам да правя е заради всички Вас.

            Коментар


            • #81
              От: SPAM, възможни решения.

              Критиката трудно се приема, било то конструктивна. „Нормална" човешка реакция. Аз пък се чудя на част от противоположните, бих казал твърде крайни изказвания, все едно някакво тяхно месечно възнаграждение се формира от наличието/отсъствието на „реклами" тук. В очакване да получа „червена точка" и за това си мнение...
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #82
                От: Re: От: SPAM, възможни решения.

                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                Хич не е интересно, а е нужда от ресурси. За 10 потрбителя едновременно е достатъчен хостиг за 5 лв на месец. За нашия размер е достатъчно 2 дедикейтед / физическки сървера/ с отделна база данни и сторидж който върти 10 тина диска, бейкъп сървер с подобно дисково пространство, дизастър рековъри система, който само тока им е доста над 1000 на месец. Това няма как да го знаете. Един хубав сървер е от 3 000 нагоре, сториджите започват от 3 без дисковете. Например 8 диска по 500 лв. Как ви се струва.
                Веднага купувам хардуера, и месечните му вноски. Форума с всички права, имам предвид!
                Ако само издръжката е проблем!

                Коментар


                • #83
                  От: SPAM, възможни решения.

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  ...

                  Какви ще са въпросните очаквания и изисквания когато се подлатят с вълшебното "Аз тук съм си платил !!!" не се наемам да преценя, но ще приготвя пуканките.

                  Хора, живота не е безкраен. Подбирайте си битките.
                  Имаше примери с платени обяви, които освен безумието си, носеха и очакванията на авторите, че са неприкосновени и всичко им е позволено.

                  А по темата: личното ми дразнение от рекламното л.с. е съвсем дребно и ще бъде напълно компенсирано с един допълнителен филтър в мейла ми, но някои реакции на от т.н. екип са потресаващи. За да не съм празнословно-многозначителен ще ги цитирам:

                  Първоначално публикуван от Владимир Йончев
                  Няма как съвсем да се скрие. Това, което уговорихме, е при нас да се пусне ексклузивно, много преди да започне рекламната кампания.
                  Да, всеки, който знае, че ще има такова събитие, може да си купи такъв билет от сайта. Но към момента се знае само тук. Ако някой друг разбере, значи някой от тук го е видял и му е казал.
                  Така ще е известно време, не мога да се ангажирам колко дълго.
                  Макар да не се ориентирам добре в Арена Армеец, имам уверението на организаторите, че са ни предоставили най-хубавия сектор. Едва след това ще пуснат останалите.
                  ПП: Имаше опция билетите за нас да се дават само в офиса на Ивентим и след показване на членска карта, но реших, че така ще е по-добре и по-лесно за всички, а рискът друг да го види е пренебрежимо малък. По-добре да не затрудняваме излишно съфорумците.
                  Първоначално публикуван от Стефи Накова
                  Аз пък съм възмутена от недоволстващите. Не че някой ми е искал мнението но пък държа да го споделя.
                  С риск да съм досадна, дразнеща и всичко което се сетите, мисля че трябва да се засрамите, защото така прекрасното и спокойно място, наречено Offroad-Bulgaria.com има не малко разходи, както каза Владо а рекламата във форума е почти никаква. Възмущението ви е оправдано сигурно но аз съм по възмутена точно от него. Ад блока е най - големия помощник на съфорумеца, няма що но от къде се пръква форума/сайта, що трябва да се замисли някой. Най-големия проблем е едно лично съобщение - край, настъпи края на света сигурно.Стига бе хора, грозно е.
                  Нещастното в случая е че плюем вестници и телевизии над които има Пеевски, който нарежда какво да се пише и какво не и в малкото все още свободни медии не се замисляме каква аджаба е основната цел на тази реклама и що е повечко - за кеф ли , за дразнене ли, за що ли..АМАН, сигурно е за украса. Още по - малко пък на някой му минава през акъла че да се издържа медия от реклама не е никак лесно и коства неимоверните усилия на цял екип. Нямате и най-малка представа колко труд е това. Кажете ми кой е форума от такава величина с по-малко реклами от нас!? Няма такъв.
                  Сега нека плюенето по мен започне...
                  Първоначално публикуван от Стефи Накова
                  Доколкото знам всички форуми са частни, държавни няма и всички те се издържат от реклама , не от спущи боже. Редно е малко да свалим капаците и се огледаме наоколо. Праволинейността не е практична.
                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  ...
                  А, г-н Потребител, да Ви напомня - така написаните правила са за регистрирани потребители (какъвто съм и аз). Собствениците на Форума решават кога и как ще осъществяват реклама, служеща за поддържането на същия. Форумът изисква едни средства за да съществува. Малка подробност, която много хара тук пропускат и си мислят, че форумът е даденост и те имат само права и правят аналогия с платени услуги на мобилни оператори и говорят за непоискани рекламни съобщения. Защо ли ми напомня за по-обща такава картинка.

                  Дребните ми угризения от ползването на адблокър с допълнителни правила (нито един друг сайт, посещаван от мен няма такива) са в небитието.

                  Коментар


                  • #84
                    Re: От: Re: От: SPAM, възможни решения.

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Веднага купувам хардуера, и месечните му вноски. Форума с всички права, имам предвид!
                    Ако само издръжката е проблем!
                    Супер. Предложи на Владо, на Венци вече е късно. Щом можеш да си го позволиш. Аз обещавам да ти помагам с поддръжката.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Re: От: SPAM, възможни решения.

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      Веднага купувам хардуера, и месечните му вноски. Форума с всички права, имам предвид!
                      Ако само издръжката е проблем!
                      Гледам и ти си чудя. Като си толкова паралия и разбирач, па да беше взел да спретнеш един супер-пупер форум, без каквито и да било реклами и с правила каквито на тебе ти е кеф, вместо да клепиш от тема на тема.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Re: От: SPAM, възможни решения.

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Гледам и ти си чудя. Като си толкова паралия и разбирач, па да беше взел да спретнеш един супер-пупер форум, без каквито и да било реклами и с правила каквито на тебе ти е кеф, вместо да клепиш от тема на тема.
                        Това имах предвид, явно сте наясно колко струват нещата
                        Инфото струва парите, не хардуера. Инфото дето е изградено от същите тия участници, дето клепате с "наказания".
                        Хората големи фирми купуват и продават, не знам какво толкова обидно ти се видя... Направих ви комплимент!

                        Коментар


                        • #87
                          От: SPAM, възможни решения.

                          За да не отиде умишлено или не темата към вариант „ключ" предлагам да се придържаме към обсъждането на възможните конструктивни решения.

                          Венци спомена нещо, аз лично го приветствам.
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • #88
                            От: Re: От: SPAM, възможни решения.

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Това имах предвид, явно сте наясно колко струват нещата
                            Инфото струва парите, не хардуера. Инфото дето е изградено от същите тия участници, дето клепате с "наказания".
                            Хората големи фирми купуват и продават, не знам какво толкова обидно ти се видя... Направих ви комплимент!

                            Като гледам, не виждам точно тебе някой да те е "клепал" с наказания. Също така нямам и впечатления да си от онези, които имат сериозен принос форумът да е това, което е. Ама претенции и мрънкане ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #89
                              От: SPAM, възможни решения.

                              Сиренето(съдържанието на форума) е продукт на мандрата(форума), но се е произвело от хората в мандрата с техен труд(писане) и суровини(информация). И то безвъзмездно и всички са се съгласили че сиренето принадлежи на мандрата. И никой няма против, че мандрата ползва сиренето за да припечелва и от странични реклами, за големия брой почитатели на това сирене. Нито пък има против другите продукти на мандрата - медията. Но има против, когато мандрата му пълни служебната пощенска кутия(и автоматично личния мейл) с рекламни брошури за да вземе, някакви дребни пари отгоре на нормалните си приходи. И последното още не е факт, но на практика на всеки е ясно, че с едно лично съобщение на година или без него, голяма разлика в приходите няма и за да има трябва количество. А когато има количество, личните съобщения ще останат в историята като полезна опция. Е, ако няма да правим или ядем сирене тук, което ни е приятно, а ще вършим дейност, която ни затормозява и ни е неприятна и то почти по задължение, то е нормално и да потърсим сирене на друго място или да се откажем от него. Това няма да е нито в наша полза, нито в полза на форума.
                              А независимата медия ако разчита от тия лични съобщения да просъществува...значи нещо дълбоко се е объркАла. И въобще идеята беше, че медията ще издържа форума, щото ако беше обратното Венци нямаше да го продава.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #90
                                От: SPAM, възможни решения.

                                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                                Имаше примери с платени обяви, които освен безумието си, носеха и очакванията на авторите, че са неприкосновени и всичко им е позволено.
                                Посочи една такава обява!
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X