Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заравяме главата в пясъка с темите за войната в Украина?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заравяме главата в пясъка с темите за войната в Украина?

    Изхода от войната в Украина продължава да бъде изключително важен за геополитическото разпределение в много близка до България територия.
    Много важен и за икономическото преразпределение в нашата част на света.
    Та ми е изключително странно защо се затварят една след друга теми за такъв горещ и то в непосредствена близост до България конфликт...
    Активността в темите (поне прегледа им) подсказва, че това е конфликт, който интересува доста хора.
    А в същия момент се унищожава възможността на съфорумците да разглеждат конфликта както от военно-техническа гледна точка, както и да се анализират възможностите и ходовете на отделните страни.
    За някои темите могат да изглеждат като спор 'ЛС<-> ЦСКА', но в такива спорове мислещите хора могат да извлекат информация (когато доводите са достатъчно достоверни) и да им се произясни ситуацията.
    А от тези мачове зависят съдбите и на децата ни, така, че затварянето на актуални и то изключително важни теми започва да изглежда прекалено тенденциозно и 'поръчково' (нямам предвид ограничаването на прекалено задълбали се в лични нападки индивиди).
    Та нали 'форум' е точно мястото за дискусии. Къде, ако не тук (и то в раздел Оръжие, бойни действия, тактика и стратегия) могат да се обсъжда тактиката на страните, развитието на ситуацията, военно-техническото приложение и т.н....
    Или е по-добре да си заравяме главата в пясъка и да си казваме, че украински военен конфликт няма?!
    Доводите, че можело да се търси информация из нета издиша - по същата логика и информация за офроуд има много из нета, но сме участници точно в ТОЗИ форум защото ценим събеседниците и приятелите си тук, (дори и да не сме съгласни с дадена тяхна позиция).

    Та затова бих искал да знам има ли теми, които не е препоръчително да се пускат в този форум, въпреки, че отговарят на писаните правила на Форума.
    И какъв формат на темата за Украина би устроил 'управленческото тяло' на форума.
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

  • #2
    От: Заравяме главата в пясъка с темите за войната в Украина?

    За съжаление подобни теми не дават отговори на въпросите, които си поставил.

    За съжаление подобни теми са място за пропаганда. Платена пропаганда.

    Въпреки важността на въпроса досега не сме успели да постигнем качествена дискусия, предвид нежеланието на качествени участници да бъдат замервани от некачествени такива с лайняна пропаганда.

    Не би трябвало съдбата на децата ти да зависи от някаква тема в някакъв форум...

    И ДА, винаги ще има теми, по които дискусията няма да се стимулира.
    Такива са религиозните, гейските и др.
    ______2
    Е = MZ

    Коментар


    • #3
      От: Заравяме главата в пясъка с темите за войната в Украина?

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Изхода от войната в Украина продължава да бъде изключително важен за геополитическото разпределение в много близка до България територия.
      Много важен и за икономическото преразпределение в нашата част на света.
      Та ми е изключително странно защо се затварят една след друга теми за такъв горещ и то в непосредствена близост до България конфликт...
      Активността в темите (поне прегледа им) подсказва, че това е конфликт, който интересува доста хора.
      А в същия момент се унищожава възможността на съфорумците да разглеждат конфликта както от военно-техническа гледна точка, както и да се анализират възможностите и ходовете на отделните страни.
      За някои темите могат да изглеждат като спор 'ЛС<-> ЦСКА', но в такива спорове мислещите хора могат да извлекат информация (когато доводите са достатъчно достоверни) и да им се произясни ситуацията.
      А от тези мачове зависят съдбите и на децата ни, така, че затварянето на актуални и то изключително важни теми започва да изглежда прекалено тенденциозно и 'поръчково' (нямам предвид ограничаването на прекалено задълбали се в лични нападки индивиди).
      Та нали 'форум' е точно мястото за дискусии. Къде, ако не тук (и то в раздел Оръжие, бойни действия, тактика и стратегия) могат да се обсъжда тактиката на страните, развитието на ситуацията, военно-техническото приложение и т.н....
      Или е по-добре да си заравяме главата в пясъка и да си казваме, че украински военен конфликт няма?!
      Доводите, че можело да се търси информация из нета издиша - по същата логика и информация за офроуд има много из нета, но сме участници точно в ТОЗИ форум защото ценим събеседниците и приятелите си тук, (дори и да не сме съгласни с дадена тяхна позиция).

      Та затова бих искал да знам има ли теми, които не е препоръчително да се пускат в този форум, въпреки, че отговарят на писаните правила на Форума.
      И какъв формат на темата за Украина би устроил 'управленческото тяло' на форума.
      Споделям мнението на колегата! Не мисля,че някъде в затворените теми имаше пропаганда. По скоро имаше крайни мнения и изказвания ,но това е нормално ..всички сме различни...А и да има пропаганда едва ли би повлияла на някого от форума ...всички сме пораснали отдавна!!!
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Заравяме главата в пясъка с темите за войната в Украина?

        Димо, в посочените теми имаше доста актуална информация 'и от двата лагера' - знаеш, че при толкова активна информационна война не се вярва на нито една от страните, но също така всяка една от страните все пак подава 'частица от пъзела'... И в повечето случаи от двете страни на барикадата се подаваха или оборваха силни факти. Което поне за мен бе доста интересно, защото когато повече хора подават систематизирана и конкретизирана информация, анализа става по-лесен. Другия вариант е търсене на отделни статии в различни медии (където има още повече 'талаш'), което е неизпълнимо за един човек, и съответно вероятността да бъде подведен от 'некачествена' информация в дадена медия (също с платена пропаганда...) скача неимоверно.

        За пропагандата - абсолютно си прав, че е много вероятно, че има платена пропаганда във форума. Но тя може да бъде отсята веднъж на ниво мислещия човек, а също така и на ниво модератор.
        Да, случва се дискусията да излезе от добрия тон, и от това страдат всички. Но не бих отделял участниците на 'качествени и некачествени' - носителя на информация може да е както 'качествения', така и 'некачествения' участник (използвани за събиране частиците от пъзела или 'изхвърляне' на 'фалшивото' парче от пъзела)...

        Относно съдбата на децата ми - съвсем нямах предвид зависимост от темата във форума (как можеш да си помислиш такова нещо? Едното е спора в лафката кой е по-добър - ЛС<>ЦСКА, а другото е самия 'мач' ), а от събитията в непосредствена близост до България.

        Относно религия и т.н. - там нямам никакви претенции - пише си го и в правилата на форума, пък и съвпада с моите 'атеистични' възгледи (стига да не се търси обяснение за някое алогично действие/факт на религиозна основа - там няма как да не се коментират възможните разлики в мирогледа в опит да се намери причината за даденото действие )
        Последно редактирано от slowtraveler; 28-08-14, 11:20.
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Заравяме главата в пясъка с темите за войната в Украина?

          Приемам коментарите ви, като комплимент към модераторския състав

          Темите, които дискутираме всъщност представляват(видими са) около 25% от написаното по тях. 75% е изтрито...

          Това е много модераторски труд.

          Вие намирате така поднесената селекцията за чудесна, за "частички от пъзела" и т.н.

          В условията на информационна война "носителите на информация" са участниците в самата война.

          Доколкото липсват форумни участници на фронта ... не разполагаме и с кой знае какви анализатори, резултатите са по-скоро лоши, отколкото добри.

          Опитахме пет пъти. Не се получава
          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • #6
            От: Заравяме главата в пясъка с темите за войната в Украина?

            Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
            Доколкото липсват форумни участници на фронта ... не разполагаме и с кой знае какви анализатори, резултатите са по-скоро лоши, отколкото добри.

            Всъщност и участници на место има, и анализатори има

            Но няма да се получи де, това не го оспорвам
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Заравяме главата в пясъка с темите за войната в Украина?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Всъщност и участници на место има, и анализатори има

              Но няма да се получи де, това не го оспорвам
              Мхм
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #8
                От: Заравяме главата в пясъка с темите за войната в Украина?

                Ето, веднъж поне всички сме съгласни
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #9
                  От: Заравяме главата в пясъка с темите за войната в Украина?

                  Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                  Платена пропаганда.
                  Това вече е притеснително. Аз го подозирах, но явно си е точно така.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Заравяме главата в пясъка с темите за войната в Украина?

                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    Това вече е притеснително. Аз го подозирах, но явно си е точно така.
                    Само за тези на които не се плаща..може би
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Заравяме главата в пясъка с темите за войната в Украина?

                      Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                      Приемам коментарите ви, като комплимент към модераторския състав

                      Темите, които дискутираме всъщност представляват(видими са) около 25% от написаното по тях. 75% е изтрито...

                      Това е много модераторски труд.

                      Вие намирате така поднесената селекцията за чудесна, за "частички от пъзела" и т.н.

                      В условията на информационна война "носителите на информация" са участниците в самата война.

                      Доколкото липсват форумни участници на фронта ... не разполагаме и с кой знае какви анализатори, резултатите са по-скоро лоши, отколкото добри.

                      Опитахме пет пъти. Не се получава
                      Димо, модератор и администратор съм в други форуми, така, че ми е напълно познат този тежък и неблагодарен труд на модераторите (и обикновено - винаги не само неоценен, но и трупащ негативни емоции от обидени колеги)...

                      Но съм уверен, че голяма част от хората тук оценяват усилията и резултата от този Ваш безвъзмезден труд.

                      А относно опита и 'неуспеха' (разбирам го - заключването) от такива теми във форума - не си ли се замислял, че това може да е точната цел на някой от участниците в информационната война
                      Да не се говори за тази война, за да може да се прекарва 'правилната официална партийна линия', излизаща по официалните медии....
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Заравяме главата в пясъка с темите за войната в Украина?

                        В света , в който живея - медии много.
                        За щастие. За сега.

                        Приеми, че нашата не желае да е част от конфликта и толкоз.
                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Заравяме главата в пясъка с темите за войната в Украина?

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          А относно опита и 'неуспеха' (разбирам го - заключването) от такива теми във форума - не си ли се замислял, че това може да е точната цел на някой от участниците в информационната война
                          Много сложна конспирация. Значително по-лесно е да се доставя предвиденото съдържание докато някой модератор се вгледа. Същото е като с търговския спам.

                          А "прокарването на линия по официалните медии" е още по-пресилено. По официалните медии върви какво ли не. Лесно се разпознават и про-руските, и про-украинските.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Заравяме главата в пясъка с темите за войната в Украина?

                            Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                            ..Приеми, че нашата не желае да е част от конфликта и толкоз.
                            Медията (официален информационен източник - напълно разбираема позиция) или форума (мястото за споделяне на лично мнение)?
                            Или да ги разглеждам като едно цяло?
                            (въпроса да се чете в контекста на изясняване на позиция, без никакви задни мисли).

                            П.С.
                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            ...А "прокарването на линия по официалните медии" е още по-пресилено. По официалните медии върви какво ли не. Лесно се разпознават и про-руските, и про-украинските.
                            Точно защото тече 'партийна' линия (и заради нея се разпознават про-руските и про-украинските медии), с доста фалшива и тенденциозна информация в медиите и на двете страни, според мен е нужно по-сериозно обмисляне кой-кой е в конфликта.. А това е възможно само в диалог и анализ на повече информация (или оборването на 'фалшивата') на място извън официалните медии..
                            Последно редактирано от slowtraveler; 28-08-14, 12:02.
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Заравяме главата в пясъка с темите за войната в Украина?

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Да не се говори за тази война, за да може да се прекарва 'правилната официална партийна линия', излизаща по официалните медии....
                              Респективно ти признаваш че тези теми се ползват може би от някой, за влияние в едната или другата посока като коректор на други евентуални такива в другата посока. И това според мен не е добре. Мисля че от опити за внушения, конкретната тема преливаше.
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X