Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мобилна тема за форума.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мобилна тема за форума.

    Пусната е мобилна тема за форума, която се зарежда автоматично когато ползвате мобилен браузър.
    Понеже няма как да стане всички да са доволни пускам тази анкета за да реша какво да правя.
    За изход от темата естествено има опция.
    Моля напишете и аргументи към вота.

    Аз съм за:
    1.Не ми пречи да кликна линка и да изляза от темата.
    2.Когато си със слабо покритие е много удобно защото иска по малко трафик и можеш да постнеш нещо набързо без да хабиш ресурси.
    3.Ако си с малък дисплей е по удобно да си четеш мненията.
    4.Хаби по малко процесорно време и е по бърза за слаби процесори.

    Дневно имаме между 300 и 700 посещения с мобилни устройства.

    Забравих да добавя - много лесно може да си спрете мобилната версия като си редактирате букмарка.

    http://www.offroad-bulgaria.com/?styleid=-1
    74
    ДА
    89.19%
    66
    НЕ
    10.81%
    8
    Последно редактирано от Daniel; 25-01-12, 09:23.

  • #2
    От: Мобилна тема за форума.

    Дани, ти си изредил най-важните причини, за да има Мобилна версия на форума. Доста от темите за "Нужда от помощ" се пускат от телефони и т.н.

    Коментар


    • #3
      От: Мобилна тема за форума.

      Мисля че тези изброени причини са достатъчни! Аз съм твърдо за!
      LZ1ZAH

      Коментар


      • #4
        От: Мобилна тема за форума.

        За!

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
        ...3.Ако си с малък дисплей е по удобно да си четеш мненията.
        ...
        Няма телефон с достатъчно голям дисплей, за да се чете спокойно пълната версия.

        Коментар


        • #5
          От: Мобилна тема за форума.

          Не на тази мобилна версия. Неудобно е за ползване. Направете бутон за пускане на мобилната версия и върнете нормалния вариант.
          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
          За!



          Няма телефон с достатъчно голям дисплей, за да се чете спокойно пълната версия.
          Моя телефон има достатъчно голям дисплей.
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • #6
            От: Мобилна тема за форума.

            За!
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              От: Мобилна тема за форума.

              Аз също не се ориентирам с мобилната,нормалния ми е по удобен!

              Между другото от търсих си опция за нормалния вариант.
              Не е важно какво караш, а как го караш !

              Коментар


              • #8
                Re: Мобилна тема за форума.

                Най долу има бутон "изход от мобилна тема" или си смени букмарк линка с посочения в първия пост.

                Коментар


                • #9
                  От: Re: Мобилна тема за форума.

                  Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                  Най долу има бутон "изход от мобилна тема" или си смени букмарк линка с посочения в първия пост.
                  Ахаа, Ок но това е нещо ново аз не бях влизал от 5-6 дни и тогава беше по друго май.


                  Поздрави.
                  Не е важно какво караш, а как го караш !

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Мобилна тема за форума.

                    Мобилната тема е от вчера - преди нямаше такава.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мобилна тема за форума.

                      За!
                      Смятам,че е много по-удобна за ползване от пълната.....Може би,защото и моя телефон не е с голям дисплей,но в случая е в мой плюс!
                      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мобилна тема за форума.

                        Здравейте!

                        Почти не пиша във форума, но за сметка на това редовно чета какво има, както и редовно ползвам мобилни телефони за разглеждане.

                        Пробвах преди малко мобилната версия на форума на следните телефони, ОС и браузери:
                        • HTC Touch HD
                        OS: Windows mobile 6.1
                        Browsers:
                        Internet Explorer Mobile 6
                        Opera Mobile 9.7 Build 35577
                        Opera Mobile 10 Build WMD-50430
                        Opera Mini 5.1.21594 (Windows Mobile native version)
                        Opera Mini 6.5.26955 (Java версията) - тази версия може да се ползва и на не-смартфони, поддържащи Java J2ME
                        • Samsung Galaxy S2
                        OS: Android 2.3.4 (или по-точно ROM Villain Rom 2.4.2)
                        Browsers - всичките последни версии към днешна дата:
                        Opera Mini 5.6.27452
                        Opera Mobile 11.50.ADR-1111101157
                        Вградения броузер на Андроид (нямам идея за версията коя е и как се вижда - не го използвам принципно)
                        Firefox 9.0 (Gecko/20111216 Firefox/9.0 Fennec/9.0)

                        Под Windows mobile следните броузери: Internet Explorer, Opera Mini 5.1 native, Opera Mobile 9.7 и 10.0, показват пълната версия на форума, независимо, че липсва styleid=-1. Най-удобен за телефона като скорост на зареждане и рендване на страниците е Opera Mini 5.1 от нативните приложения.

                        Opera Mini 6.1 (java под WinMobile) показва мобилната версия на форума и работи добре, но и при пълната версия на форума с нея няма никакъв проблем. Понякога липсват снимките (примерно при някои от разказите от пътешествия и разходки липсват снимките), но това иска допълнителни тестове. Друг път се получава грешка от обработващите сървъри на Опера (unable to transcode url или нещо подобно), така че проблема не е свързан с устройството и броузера.

                        Под Android всички броузери показват мобилната версия на форума, но положението с Opera Mobile и вградения андроидски броузер е трагично. Вградения си има проблеми със скоростта специално в по-старите версии за Samsung Galaxy S2, но Opera Mobile винаги е била най-бързия броузер. С мобилната версия трябва да се изчака около 5-10-15 секунди празен бял екран и после се показва страницата. Скролирането е ужасно бавно, почти невъзможно и вероятността за натискане на грешен линк (без да иска човек) е огромна.

                        Opera Mini за Андроид работи много добре в случая, работи бързо, а и спестява доста трафик, защото страниците се обработват предварително от сървърите на Опера и се конвертират, за да са удобни за ползване от устройството, поискало дадената страница, т.е. за даден размер екран, разделителна способност и т.н. Същи така картинките (снимки, иконки, т.н.) се преоразмеряват и компресират, за да станат по-малки. Тук не съм забеляза

                        Firefox за Андроид работи сравнително бавно с мобилната версия, но доста по-добре от Opera 11, което при нормалната версия е точно обратното. Понякога текстовете на различните под-форуми липсват и остават празни:
                        http://asmlair.net/pics/ofr/sgs2_fir...le_ver_err.png

                        Успях да постигна същия ефект (след доста чакане) и с Opera Mobile 11 под Андроид. Изглежда нещо не се рендва правилно от тези броузери.

                        С пълната версия на форума няма проблеми при страниците и на двата телефона с всички броузери, като няма проблем и Опера Мини, където винаги се минава през техните сървъри.

                        За мен мобилната версия все още не е работеща и използваема за телефоните и броузерите, които имам и ползвам. И като недостатък е необходимостта да се допълва URL в телефон, за да се изключи мобилния вариант, вместо в настолен компютър с голям екран, мишка и клавиатура. По-добре е форума да тръгва с пълната си версия, като да има възможност да се превключва в мобилна такава и информацията какво е избрал потребителя на телефона да се пази в кукитата на мобилния броузер. И друга идея, която би била по-удобна: бутона за превключване към мобилна/нормална (настолна) версия да е най-отгоре, за да се спести голямото чакане за скролиране (все пак Galaxy S2 e един от най-бързите телефони с Андроид на пазара и подобен проблем не ме прави щастлив).

                        Ако е необходимо, мога да направя още тестове, тъй като до момента има основни проблеми с мобилната версия с някои доста разпространени броузери.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мобилна тема за форума.

                          Също ЗА.
                          Изказаните аргументи в първото мнение напълно се препокриват и с моите.

                          Това по принцип Ама дефакто при мен(в случая нокиа е51 и опера мобайл) темата не зарежда. Започва да зарежда, показва някои символи и после бял екран. Изобщо не знам проблема в моя телевизор ли е или? Преди си зареждаше форума съвсем нормално макар и леко бавно...?
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мобилна тема за форума.

                            Дани, на iPhone 4S със iOS 5.0.1 под Safari не зарежда нищо (бяла страница), има и js error (undefined quota_exceeded_err:dom exception 22: an attempt was made to add something to storage...)
                            Дела трябват, а не думи.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мобилна тема за форума.

                              Това сигурно не работи с WAP?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X