Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Точка 4 от правилника на форума - за или против?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Точка 4 от правилника на форума - за или против?

    "4. Приемате и се съгласявате, че администратора и модераторите на този форум имат правото да премахват, променят или заключват или отключват всяка тема и мнение по всяко време, ако намерят за уместно, без да е необходимо да обясняват причините за своето действие или бездействие."

    Поразрових се и се оказа че има доста пострадали (кой прав, кой крив) от своенравните действия на модераторите.
    Проблема според мен е точно в тази точка.
    Идеята е че тази точка не дава права на администраторите, а лишава потребителите от тяхните. Могат да ви изтриват мнения, да ги редактират, да модифицират, да ви наказват и т.н., но забележете - НЕ ВИ ДЪЛЖЪТ НИКАКВО ОБЯСНЕНИЕ ЗА ТЕЗИ ДЕЙСТВИЯ.

    Правилно ли е това? Аз знам за мен самия - НЕ, НИКАК НЕ Е ПРАВИЛНО, НЯКОЙ ДА СЕ РАЗПОРЕЖДА С МОЯТА МИСЪЛ РЕСПЕКТИВНО С МОЕТО МНЕНИЕ И ДОРИ ДА НЕ МИ ДЪЛЖИ ОБЯСНЕНИЕ!!!

    Според мен потребителите трябва да гласуваме, за да може управата да преразгледа правилника!
    15
    Против - задължително е да има пояснение
    53.33%
    8
    За - не са ми необходими допълнителни права
    46.67%
    7
    Biagini Passo Powered By VW Syncro

  • #2
    От: Точка 4 от правилника на форума - за или против?

    Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
    "4. Приемате и се съгласявате, че администратора и модераторите на този форум имат правото да премахват, променят или заключват или отключват всяка тема и мнение по всяко време, ако намерят за уместно, без да е необходимо да обясняват причините за своето действие или бездействие."

    Поразрових се и се оказа че има доста пострадали (кой прав, кой крив) от своенравните действия на модераторите.
    Проблема според мен е точно в тази точка.
    Идеята е че тази точка не дава права на администраторите, а лишава потребителите от тяхните. Могат да ви изтриват мнения, да ги редактират, да модифицират, да ви наказват и т.н., но забележете - НЕ ВИ ДЪЛЖЪТ НИКАКВО ОБЯСНЕНИЕ ЗА ТЕЗИ ДЕЙСТВИЯ.

    Правилно ли е това? Аз знам за мен самия - НЕ, НИКАК НЕ Е ПРАВИЛНО, НЯКОЙ ДА СЕ РАЗПОРЕЖДА С МОЯТА МИСЪЛ РЕСПЕКТИВНО С МОЕТО МНЕНИЕ И ДОРИ ДА НЕ МИ ДЪЛЖИ ОБЯСНЕНИЕ!!!

    Според мен потребителите трябва да гласуваме, за да може управата да преразгледа правилника!

    Ами да гласуваме.
    GSM 0877 08 99 19
    Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

    Коментар


    • #3
      От: Точка 4 от правилника на форума - за или против?

      Форумът не е демокрация, не е бил и няма да бъде. Той е частна собственост и правилата се определят едностранно от администрацията, а не с гласуване или друг демократичен процес.

      От друга страна, модерацията на този Форум е огромен труд, полаган доброволно. Да ви се осигури това право, от което ползата за Форума е съмнителна, предполага да се вменят допълнителни задължения на хора, които и така са натоварени. В този смисъл, точка 4 е поставена нарочно и е малко вероятно да се отмени.

      Коментар


      • #4
        От: Точка 4 от правилника на форума - за или против?

        Форума е такъв заради правилата такива, каквито са! Тук демокрация няма, не е имало и няма да има! Или по-точно - демокрацията е такава, каквато я виждат администраторите. Другата я виждаме всеки ден като излезем навън, и лично на мен картинката не ми харесва и не желая форума да заприлича на това.

        Настоящото гласуване няма да промени това. Не е първото, не е и последното.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Точка 4 от правилника на форума - за или против?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Форумът не е демокрация, не е бил и няма да бъде. Той е частна собственост и правилата се определят едностранно от администрацията, а не с гласуване или друг демократичен процес.
          Точно в това е проблема, точно заради това стойностните мнения все повече ще намалят. Бих искал с тази анкета администрацията да получи по-точна информация отностно мнението на потребителите си.
          Biagini Passo Powered By VW Syncro

          Коментар


          • #6
            От: Точка 4 от правилника на форума - за или против?

            Гласувах "против" т.е. т4 да си отане. Ако има въпроси, ще отговоря и защо.
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              От: Точка 4 от правилника на форума - за или против?

              Какво и е на точката? Много си е хубава! И на мен не ми харесва да плащам 20% ДДС върху всичко, но няма как да се промени - даже на места се увеличи, например в Ирландия тези дни.
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • #8
                От: Точка 4 от правилника на форума - за или против?

                Уважаеми приятели (пиша така, защото и с двамата - bat_vanko и barzashki се познаваме лично), хайде малко да поразмишляваме.
                Как мислите, дали форумът щеше да се развие по този начин и да достигне до сегашното си ниво, ако изначално беше оставен "на пустопаш"? Не вярвам, да сте чели с месеци наред, за да проследите форумната история и протичащите тук процеси от неговото създаване до момента на регистрацията си.
                Когато основните правила са установени от администраторите на форума, те са имали ясната идея, защо ги формулират по този начин.
                А и не случайно, те се виждат от всеки нов участник, преди приключване на регистрацията, а и точно така са озаглавени. Изводът е, че който не желае да се съгласява с установените правила, просто натиска бутончето "не приемам" и продължава по живо, по здраво да чете форума като гост или да се регистрира на други места в интернет пространството.
                Възможността всички ние да сме тук като участници в един от най-големите и най-стойностния от всички форуми в България, се дължи на неимоверните усилия на администрацията и вложените от тях време, нерви и средства.
                Вероятно сте ходили тук-там и знаете, че когато отивате някъде, не започвате да предлагате промени в организацията или правилата, а се съобразявате с тях.
                Надявам се, че сте ме разбрали правилно.
                proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                Коментар


                • #9
                  От: Точка 4 от правилника на форума - за или против?

                  Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                  стойностните мнения все повече ще намалят
                  Убеден ли си? Правилото си го има от доста време и Форумът не се е затрил. А точно разделът за търговия, където най-често се налага позоваването на тази точка, се пука от стойностни мнения.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Точка 4 от правилника на форума - за или против?

                    Не мисля, че ако модераторите се обосновават с две думи за дадено действие това ще разруши дисциплината. Няма да доведе и демокрация във форума - просто ще внесе малко морал.
                    Biagini Passo Powered By VW Syncro

                    Коментар


                    • #11
                      От: Точка 4 от правилника на форума - за или против?

                      Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                      Не мисля, че ако модераторите се обосновават с две думи за дадено действие това ще разруши дисциплината. ...
                      Само ако знаеш, каква кореспонденция от ЛС водя редовно, за да обяснявам често очевидни неща... Само и само малко (доколкото мога) да пооблекча работата на отговорните модератори в "Продавам", които са може би най-натоварените от целия форум като брой теми и мнения на човек.
                      Призовавам всички, моля, уважавайте труда на maxxx и stroil малко повече и не ги обвинявайте за това, че спазват правилата.
                      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                      Коментар


                      • #12
                        От: Точка 4 от правилника на форума - за или против?

                        Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                        Не мисля, че ако модераторите се обосновават с две думи за дадено действие това ще разруши дисциплината. Няма да доведе и демокрация във форума - просто ще внесе малко морал.
                        Морал не виждам как, понеже не виждам нищо неморално в спазването на правилата и от модераторите, и от участниците.
                        Визирам раздел "Продавам" в случая, която и точка да не ви хареса - ваше право е да не ползвате съответния раздел.
                        Т.4 не е променяна доста отдавна, би трябвало да сте я подписали?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Точка 4 от правилника на форума - за или против?

                          Трудно е да уважаваш нечии труд, без да знаеш какво прави! Изтрива ми темата без обяснения ... ех ако знаех защо бих го уважил ... но дори и след комуникация - така и не се стигна до точен и конкрете отговор. Също попитах маххх за друга тема, пак мълчание.

                          Разбирам че за модераторите ние сме сбирщина от някакви незначителни личности - но този начин на мислене никак не е правилен.
                          Biagini Passo Powered By VW Syncro

                          Коментар


                          • #14
                            От: Точка 4 от правилника на форума - за или против?

                            Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                            ...
                            Разбирам че за модераторите ние сме сбирщина от някакви незначителни личности - но този начин на мислене никак не е правилен.
                            Грешно си разбрал...
                            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                            Коментар


                            • #15
                              От: Точка 4 от правилника на форума - за или против?

                              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                              Морал не виждам как, понеже не виждам нищо неморално в спазването на правилата и от модераторите, и от участниците.Визирам раздел "Продавам" в случая, която и точка да не ви хареса - ваше право е да не ползвате съответния раздел.Т.4 не е променяна доста отдавна, би трябвало да сте я подписали?
                              Подписал съм я като всички останали, но тук размишлявам колко е правилна.Така като гледам мнение на юзери в темата няма, само администраторите са активни...

                              П.П.
                              Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                              Грешно си разбрал...
                              Искрено се надявам да е така.
                              Последно редактирано от bat_vanko; 26-12-11, 22:51. Причина: П.П.
                              Biagini Passo Powered By VW Syncro

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X