Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Към управата на форума - групови отстъпки за гуми!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Към управата на форума - групови отстъпки за гуми!

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Да се поеме част от дистрибуцията ще рече - купуваш си гуми, плащаш си и разходите по доставката им (ако не си забелязал, писал съм нещо по въпроса и за куриерските фирми). Не мога да разбера, защо толкова много се палите (точно определени хора)? Това е само една идея и нищо повече! Никой не е длъжен на никого с нищо! Търговеца ако иска да продава в днешни дни трябва да го прави на адекватни цени! Как ще ми обясните факта, че при обявена средна цена на дребно от около 300 лева за гума (за джипки говорим) на пазара (и то при едрите търговци), масово се сключват сделки на 250 лева, че и на долу при по-дребните търговци..?!! Какъв е този марж и защо аз или който и да е, е длъжен да го плаща само защото Гошо или Пешо трябвало да имат работа..?!! Дали пиша глупости или не - е изцяло за моя сметка Чавдаре! Това се отнася и за всички останали... Дали търговеца щял да се съгласи, как съм щял да му гарантирам еди какво си, са въпроси на които не е моя работа да търся отговорите, а на самия търговец - стоката си е негова! Аз няма да и определям цената, нито ще я продавам! Функцията на форума е: - При мен се събират едни хора на куп... Аз ще им кажа за тебе - толкоз! Ако схемата проработи, никой тук не е длъжен да се възползва от нея (както някой хора се опитват да наложат подобно твърдение)! Не те кефи цената, марката и т.н. - свободен си да купуваш каквото си искаш от когото си искаш! И понеже всеки дава за пример сервизи и гумаджии, ще ви издам една малка тайна - данните които съм цитирал по-горе са реални (за 2000 гуми годишно и отстъпката от 22-23%) - на Радиал-а във Велинград, който обслужва цялата околия там. Смятате ли, че във форума се купуват по-малко гуми годишно...?!! Веднага се хващате за джипките и т.н. А леки коли не карате ли (аз не )..?! Защо си караме гумите по 4-5 години (аз ги карам по една)? Ами защото са СКЪПИ! Ако не им бяха такива цените - щяхме да ги сменяме по-често... И последно - относно това, че се опитвате да ме убедите, че давам наклон на оная работа на собствениците на форума... Ами за ваше огромно съжаление - не го правя! Аз просто предлагам схема, която би била полезна за съфорумците! Не е моя работа да преценявам дали ще е от полза за форума - има си хора за тая работа! Единствения разумен довод "Против" до момента бе, че некоректни търговци ще се възползват от форума и ще го ползват за покупки на едро! Всичко друго поне на мен ми звучи като неубедителна защита на интересите на онези, на които напълно необосновано им пълним гушите! Прекалено много маймунки има на клона! Може би е време да поразклатим дървото...

    Приятел, има една приказка "Дяволът се крие в подробностите". Затова аз не се паля, а ти задавам конкретни въпроси, за да си изясня каква точно е схемата, за която се тупаш в гърдите. И най-вече заради това, че въпросната схема, както беше анонсирана, предвижда на практика борба с посредниците чрез извършване на посредническа дейност.
    Вместо конкретни отговори получавам общи популистки локуми и опити за влизане с бутоните напред с лични обиди и зле завоалирани обвинения. Хубаво, няма да ти придирям. Колкото можеш - толкова.

    Но, понеже типично по български надничаш в канчето на другите и се пишеш голям борец за човешки правдини, искам да те попитам нещо. Ти правиш телевизионни предавания, нали? Паричките за тях идват най-вече от реклами, нали така? От същите тези досадни реклами, които така дразнят повечето от нас. А, доколкото съм виждал тарифи за телевизионна реклама, цифрите там са едни мнооого дебели ...
    Тези рекламни разходи фирмите как ги покриват? Ами, естествено, като ги калкулират в цената на продуктите си. Т.е. какво излиза? Всеки един човек, който си купува от съответната стока, ти плаща (косвено) И на тебе. Без някой да го е питал дали иска да ти плаща, без някой да го пита дали ти гледа предаването, дали го харесва и дали изобщо има телевизор. Но ти вероятно не намираш, че с парите, дадени за телевизионна реклама, необосновано се пълнят нечии гуши? Може би, защото става въпрос за твоите парички?

    В същност, ти наистина ли си сигурен, че искаш да спестиш на търговеца "по-голямата част от парите които дава за реклама"? Я си представи, че фирмите вземат да се рекламират само в Интернет и по форумите и отсвирят телевизионната реклама. Или все пак си за по-внимателно клатене на дървото, така че да се спести само онази част, която не те касае теб?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      От: Към управата на форума - групови отстъпки за гуми!

      1 Куриер.
      2 Хамалогия.
      3 Монтаж.
      И ако трябва да ползваме гаранция по обратния ред.И за какво?
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #33
        От: Към управата на форума - групови отстъпки за гуми!

        Чавдаре, без да искаш или нарочно - тоя път си познал! Рекламата има най-голям дял в ценообразуването и може да достигне и до 90% от пазарната стойност на един продукт! Търговията в интернет процъвтява именно поради тази причина - рекламата там, поне в класическия и вид е изместена от СЕО и т.н. Що се отнася до моята работа и източника на финансиране на бранша в който работя, първо - радвам се, че си загрижен и второ - щом някой плаща тези пари, значи все още има нужда от това или казано по-просто: Има пазар за услугата на съответната цена! В момента в който този пазар изчезне, ще изчезнат и парите... Цените за които говориш (в телевизията) са такива именно заради посредниците по веригата между тези които произвеждат реално продукта и тези които го консумират! Тук вече примера ти издиша, защото аз не съм посредник, а производител... Така, че мен не мисли!

        П.П. Ако няма реклами в телевизията - телевизията става платена... Ако рекламата стане излишна за един продукт или услуга - той поевтинява като себестойност! Има разлика! Не мислиш ли?!
        Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 09-12-11, 14:00.

        Коментар


        • #34
          От: Към управата на форума - групови отстъпки за гуми!

          Ето това е единия проблем който споменава Ник - легитимацията. Как ще убедиш един търговец че точно твоите колеги / приятели / ще отидат да пазаруват от него . За пример - работя към системата на БТК и ползваме 20 % отстъпка гуми Европа . Но имаме служебни карти с които удостоверяваме тази принадлежност към фирмата.
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #35
            От: Към управата на форума - групови отстъпки за гуми!

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            ... Що се отнася до моята работа и източника на финансиране на бранша в който работя, първо - радвам се, че си загрижен и второ - щом някой плаща тези пари, значи все още има нужда от това или казано по-просто: Има пазар за услугата на съответната цена! В момента в който този пазар изчезне, ще изчезнат и парите... Цените за които говориш (в телевизията) са такива именно заради посредниците по веригата между тези които произвеждат реално продукта и тези които го консумират! Тук вече примера ти издиша, защото аз не съм посредник, а производител... Така, че мен не мисли!

            П.П. Ако няма реклами в телевизията - телевизията става платена... Ако рекламата стане излишна за един продукт или услуга - той поевтинява като себестойност! Има разлика! Не мислиш ли?!
            Нито съм загрижен, нито ти намирам кусури, нито пък примерът издиша. Просто констатирам факта, че, доколкото парите за твоя продукт (макар и косвено) се товарят в цената, която плаща крайният потребител, ти си част от системата, която искаш да друсаш, ама май така, че ти да останеш на клона, а някой друг да падне. Дето се казва, with all due respect, ама това малко нещо бие на демагогия ...

            Лично за мен като краен потребител, телевизионната реклама не ми носи никаква полза. Едно, че гледам малко телевизия (и то по-често платени канали без много реклама) и второ, че досега нямам спомен от ТВ реклама да съм получил някаква полезна за мен информация. Т.е. спокойно мога да мина без нея.
            Виж, за сметка на това мога да се сетя за редица ползи, които бих могъл да имам от един добър търговец на дребно (той и посредник).

            А пък това, че телевизията щяла да стане платена без реклами, би било сериозен повод да си го преместя в другия крачол. Би ми било обаче свръхинтересно как самите телевизионери биха се отнесли към ситуация, в която ще са принудени не просто да накарат много хора да ги гледат, а да ги убедят да се бръкнат в джоба за да гледат ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              От: Към управата на форума - групови отстъпки за гуми!

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Нито съм загрижен, нито ти намирам кусури, нито пък примерът издиша. Просто констатирам факта, че, доколкото парите за твоя продукт (макар и косвено) се товарят в цената, която плаща крайният потребител, ти си част от системата, която искаш да друсаш, ама май така, че ти да останеш на клона, а някой друг да падне. Дето се казва, with all due respect, ама това малко нещо бие на демагогия ...

              Лично за мен като краен потребител, телевизионната реклама не ми носи никаква полза. Едно, че гледам малко телевизия (и то по-често платени канали без много реклама) и второ, че досега нямам спомен от ТВ реклама да съм получил някаква полезна за мен информация. Т.е. спокойно мога да мина без нея.
              Виж, за сметка на това мога да се сетя за редица ползи, които бих могъл да имам от един добър търговец на дребно (той и посредник).

              А пък това, че телевизията щяла да стане платена без реклами, би било сериозен повод да си го преместя в другия крачол. Би ми било обаче свръхинтересно как самите телевизионери биха се отнесли към ситуация, в която ще са принудени не просто да накарат много хора да ги гледат, а да ги убедят да се бръкнат в джоба за да гледат ...
              Примери за последното - бол, но ще изместим темата (на по питие, ако искаш - ела утре на Вакарел)! Аз каквото имам да казвам - казах! От тук нататък форумната управа има думата!

              Поздрави

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X