Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форумни съкращения ползвани от потребителите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Форумни съкращения ползвани от потребителите?

    Като въпрос темата е за коша, но като отговор е свързана с FAQ. За това я пускам тук.
    Какво значи:
    - БТВ
    - ИМХО
    Ако има други въпроси относно съкращенията във форумния език, нека тук да се задават.
    А също и действия, като: Как се прави, еди кое си?
    И темата да се промени на Форумни действия и съкращения ползвани от потребителите.
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

  • #2
    От: Форумни съкращения?

    IMHO. (Internet) In my humble opinion- In my honest opinion -Моето честно мнение,
    BTW- By the way- Между другото
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      От: Форумни съкращения?

      Благодаря, не мислех, че идва от английски. Срещам го изписано на корилица, а имена и съкращения не се превеждат, щото се получават едни преводи, мани, мани.
      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

      Коментар


      • #4
        От: Форумни съкращения?

        WTF, OM(F)G.... има още много други
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • #5
          От: Форумни съкращения?

          IMHO - По скромното ми мнение
          BTW - Между другото
          AFAIK - До колкото знам (As far as I know).
          OP - Авторът на темата (Original Poster).
          OT - Оригиналната тема (Original Thread)
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Форумни съкращения?

            От един форум знам също така че AFK - идвам след малко или почакай!

            Коментар


            • #7
              От: Форумни съкращения?

              Първоначално публикуван от Димитър Насков Преглед на мнение
              От един форум знам също така че AFK - идвам след малко или почакай!
              AFK - away from keyboard /не е пред компютъра/
              10x /10q/ - благодаря
              и много други предимно използващи се в игрите и чатовете. Не мисля че имат място във форум, освен ако автора не го мързи да натисне няколко клавиша в повече /все пак не се гони скорост тук/.

              Коментар


              • #8
                От: Форумни съкращения ползвани от потребителите?

                За повечето поне аз знам, но тзи двете, за които попитах са нещо като дежурни (паразитни) думи в речника на форумистите. А попитах тук, защото не съм убеден, че в друг форум използващите го ще знаят, а тук веднага ми отговориха. Но да не спамя, а да има въпрос-отговор.
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар


                • #9
                  От: Форумни съкращения ползвани от потребителите?

                  И аз отначало не знаех какво е ИМХО( и доста други неща де...), и в частен разговор ми дадоха обяснение на кирилските букви: Имею мнение, хрен отспориш.
                  Няма значение как е написано-винаги означава, че написаното е лично мнение на написалия го, и никого не задължава с него. И не приема спорове по истинноста му.

                  Иначе разните чатовски съкращения-нз; чкм;, както и амове, и дифове са недопустими според мен. ИМХО...

                  Някъде има тема за правописа, и там прочетох, че да пишеш граматически правилно и без съкращения е израз на уважение към четящия. А защо се пише изобщо даден текст? Нали за да бъде прочетен някога от някого. Е, с използването на безумни съкращения и цифри вместо букви се изразява пренебрежение към четящия, и прозира желание за самоизтъкване, и понякога мързел.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Форумни съкращения ползвани от потребителите?

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    И аз отначало не знаех какво е ИМХО( и доста други неща де...), и в частен разговор ми дадоха обяснение на кирилските букви: Имею мнение, хрен отспориш.
                    Няма значение как е написано-винаги означава, че написаното е лично мнение на написалия го, и никого не задължава с него. И не приема спорове по истинноста му.

                    Иначе разните чатовски съкращения-нз; чкм;, както и амове, и дифове са недопустими според мен. ИМХО...

                    Някъде има тема за правописа, и там прочетох, че да пишеш граматически правилно и без съкращения е израз на уважение към четящия. А защо се пише изобщо даден текст? Нали за да бъде прочетен някога от някого. Е, с използването на безумни съкращения и цифри вместо букви се изразява пренебрежение към четящия, и прозира желание за самоизтъкване, и понякога мързел.
                    Абсолютно подкрепям!
                    Веднъж се загледах в чата на дъщеря ми и онемях:
                    ко пр?- какво правиш?
                    нш, н6- нищо...
                    ддз- де да знам...
                    ае- абе...
                    и куп други от сорта. Май след време ще ни трябва преводач, за да разговаряме с децата си...
                    На сърбела майката му е чесането.
                    Борислав Борисов Русе О885 О37815

                    Коментар


                    • #11
                      От: Форумни съкращения ползвани от потребителите?

                      Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                      Веднъж се загледах в чата на дъщеря ми
                      Груба грешка! Децата си имат своя вселена, и ние сме извън нея. Остави детето да си има своя живот, своите тайни, не му бъркай из личните неща. А скайпа е едно от тях.
                      Аз лично не бих искал някой да ми гледа в скайпа с кого съм разговарял, и какво сме си писали А съм вече дрът... И психиката ми е закоравяла като кожата на слонско стъпало.
                      А представи си каква е при децата. При това женски
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Форумни съкращения ползвани от потребителите?

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Груба грешка! Децата си имат своя вселена, и ние сме извън нея. Остави детето да си има своя живот, своите тайни, не му бъркай из личните неща. А скайпа е едно от тях.
                        Аз лично не бих искал някой да ми гледа в скайпа с кого съм разговарял, и какво сме си писали А съм вече дрът... И психиката ми е закоравяла като кожата на слонско стъпало.
                        А представи си каква е при децата. При това женски
                        Аз не се бъркам изобщо- просто помолих детето да ''преведе'' и голям смях падна
                        На сърбела майката му е чесането.
                        Борислав Борисов Русе О885 О37815

                        Коментар


                        • #13
                          От: Форумни съкращения ползвани от потребителите?

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Иначе разните чатовски съкращения-нз; чкм;, както и амове, и дифове са недопустими според мен. ИМХО...

                          Някъде има тема за правописа, и там прочетох, че да пишеш граматически правилно и без съкращения е израз на уважение към четящия. А защо се пише изобщо даден текст? Нали за да бъде прочетен някога от някого. Е, с използването на безумни съкращения и цифри вместо букви се изразява пренебрежение към четящия, и прозира желание за самоизтъкване, и понякога мързел.
                          +1
                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Форумни съкращения ползвани от потребителите?

                            Аз пък съм привърженик на съкращенията. И когато не знам какво значи някое, питам.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Форумни съкращения ползвани от потребителите?

                              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                              Аз пък съм привърженик на съкращенията. И когато не знам какво значи някое, питам.
                              И аз не съм се родил, нито научен, нито след комунизма, затова когато видя някое съкращение, дето хич не го знам, веднага го пействам в Гугъл и .....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X