Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откраднато черно Mitsubishi Pajero 3.2 DID, къса база (3 врати)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Откраднато черно Mitsubishi Pajero 3.2 DID, къса база (3 врати)

    Здравейте приятели,

    Редовно посещавам форума на OFFroad-Bulgaria и се радвам на писаното макар и да не се включвам.

    Искам да ви споделя за моят случай. Откраднаха ми колата- черно Mitsubishi Pajero 3.2 DID, къса база (3 врати), 2001 година, с регистрационен номер СА 2524 СТ. Модела е с хромираните огледала и хромирани задни светлини. Автоматична скоростна кутия и черен кожен интериор.
    Случва се тази сутрин (15/04/2015г.) межу 08:15 и 08:35 ч в столичния квартал Младост 2 пред блок 207, вх. 1.
    В 08:15 мой съсед вижда от прозореца си, че колата е паркирана на мястото където съм я оставил, а аз установявам липсата на автомобила в 08:35ч.
    Колата е пусната за издирване в 7мо РУП и сигнал е подаден при застрахователите (Армеец).
    За съжаление в момента не мога да кача снимка на автомобила, тъй като съм на работа в офиса и нямам под ръка снимки, но предполагам всички знаете как изглежда дадения модел.

    Моля всички, които имат информация да ми пишат или да се обадят на 0879 333 405- Иво.

    Благодаря ви! Бъдете живи и здрави!

    Поздрави,

    Иво

  • #2
    От: Откраднато черно Mitsubishi Pajero 3.2 DID, къса база (3 врати)

    Приятели,

    Благодаря ви за подкрепата!

    Пиша отново тук, за да ви дам малък "ъпдейт":

    1. Джипа не беше намерен. Застрахователите нямат желание да плащат, търсят за какво да се захванат, та да избягат от отговорност.
    2. Полицията работи с джамбазите. След проведен разговор с няколко спецченгета които се занимават с издирване на крадени коли, те направиха признание пред мен, че си "пият бирата" с джамбазите. Увериха ме, че ще кажат на крадците да ми върнат джипа ако не е разглобен.
    3. За ваша сигурност, отделете малко време и направете скрити бутони за запалване- поне два. Просто и ефективно. Алармата е задължителна.
    4. Ако имате финансовата възможност, поставете GPS- проследяващо устройство. Повечето джамбази ползват тапи за заглушаване на сигнала, но рано или късно тапите биват изключени и сигнала възстановен.
    5. Правете застраховка "Каско" в някоя компания, която няма преки връзки с подземния свят. Няма да правя реклама, но всички знаете поне едно име на чуждестранна застрахователна компания.
    6. Четете внимателно договора за "Каско" при подписване. Всяка точка, която несъответства с нещо, бива използвана срещу вас като отказ за изплащане на щетата.

    Това е засега от мен. Желая ви много здраве и да не ви се налага да минавате през тези спънки в живота!

    Поздрави,

    Иво

    Коментар


    • #3
      От: Откраднато черно Mitsubishi Pajero 3.2 DID, къса база (3 врати)

      Кофти работа колега... А за подкрепата - предполагам повечето тук те подкрепят и без да пишат в темата...
      Относно Армеец - имал съм случка с тази компания, при която първия им отговор бе да духам супата (подписано писмо от генералния им директор)...
      След настоятелно писмено искане от моя страна към същия този директор да си изпълни задълженията по застрахователния договор, платиха всичко без по-нататъшни разправии...
      А неофициално ми казаха 'ами то това е стандартната практика - да отказваме първия път - може някой да се откаже да се разправя с нас'
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Откраднато черно Mitsubishi Pajero 3.2 DID, къса база (3 врати)

        Полицията работи с джамбазите. След проведен разговор с няколко спецченгета които се занимават с издирване на крадени коли, те направиха признание пред мен, че си "пият бирата" с джамбазите. Увериха ме, че ще кажат на крадците да ми върнат джипа ако не е разглобен.

        Само не разбрах това сам ли го измисли или някой ти го продиктува.
        Терминология ...

        Коментар


        • #5
          От: Откраднато черно Mitsubishi Pajero 3.2 DID, къса база (3 врати)

          Приятели,

          Не целя да обидя никой служител на МВР, било то от форума или не. Не казвам, че всички полицаи са лоши и корумпирани. Споделям какво се случва и нищо повече. Имам не малко приятели в системата на МВР и смея да твърдя, че всичките до един са изрядни служители, а и като хора са много приятни. Казвам го не защото са ми приятели, ами защото няма да кажа на черното- бяло или на бялото- черно.
          Относно признанието на едно от ченгетата с които говорих: Няма фолклор, няма измама, няма митове и легенди, няма лъжа. Полицията работи с крадците и знае ясно какво се случва и коя кола къде е и накъде отива след като бъде открадната.
          До колегата "ivo-police":
          Ако съм си го измислил, щях да пиша книги, а не да пиша по форумите.

          Ако някой полицай се чувства обиден, значи е част от проблема, а не неговото решение.

          Все пак, бъдете нащрек и подхождайте внимателно при подписване на договори и подобни документи.

          Весело лято желая на всички!

          Поздрави,

          Иво

          Коментар


          • #6
            От: Откраднато черно Mitsubishi Pajero 3.2 DID, къса база (3 врати)

            Първоначално публикуван от ivo1988 Преглед на мнение
            ...

            Ако някой полицай се чувства обиден, значи е част от проблема, а не неговото решение.

            ...
            Интересно... Ако жена се обиди от твърдение че всички жени са к%рви - част от проблем ли ще е, или от решението му ?

            Съчувстваме за отрицателното преживяване и искрено пожелаваме нещата да се развържат в твоя полза, но все пак препрочитай на моменти какво пишеш.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Откраднато черно Mitsubishi Pajero 3.2 DID, къса база (3 врати)

              По-нататъшни коментари в темата - единствено по новини отностно развитието на издирването и/или по конкретни начини с които можем да помогнем в конкретния случай.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                От: Откраднато черно Mitsubishi Pajero 3.2 DID, къса база (3 врати)

                И аз имах проблем със застрахователи,но много по-тежък от твоя и за много по скъп автомобил. След 4год. съдебни битки спечелих благодарение на адвоката, на който съм много благодарен. Така че изобщо не ги чакай,а завеждай дело и ще си платят като поп с лихвите. Много важно е адвоката да е добър в застрахователно право,ако нямаш такъв ми пиши.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X