Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВАЖНО!!! СИСТЕМНИ КРАЖБИ ОТ АВТОМОБИЛИ НА ПАРКИНГА НА ДЖЪМБО БУРГАС !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ВАЖНО!!! СИСТЕМНИ КРАЖБИ ОТ АВТОМОБИЛИ НА ПАРКИНГА НА ДЖЪМБО БУРГАС !!!

    Здравейте,

    Ако не съм уцелил раздела, моля да ме извините, и ако модераторите преценят, нека залепят темата, поне за известно време, тъй като мисля, че е важно ...


    1. СЪКРАТЕН ВАРИАНТ:

    Миналия ден (петък, 06.09.2013 г.) се прибираме от почивка в Китен и спираме по обед в Джъмбо Бургас. Малко след като сме влезнали вътре отвън ни чупят задно дясно стъкло на автомолила и отвътре изчезват раница с лаптоп в нея (и още куп неща в раницата) + средноскъп фотоапарат с нелоша чантичка, в който беше. Автомобила беше спрян на западния им паркинг, защото там беше сянка, имахме идея да не се бавим много, тъй като дъщеричката ни (на година и 9 месеца) трябваше скоро да яде, а после и да спи на път за Ст. Загора. Обадих се почти веднага на 112 за да дойде полиция, тъй като такава наоколо нямаше, а по принцип стояла там една полицейска кола ...
    Не ми задавайте въпроси защо лаптопа беше на задната седалка сред другия багаж – автомобила е еднообемен миниван, наистина нямаше къде да скрия обемистата раница, тъй като всичко беше претъпкано с багаж – варианта беше да си взема раницата с мен в магазина (но ако знаех, че така ще стане ...) Отзад имаше и детска количка, куп други чанти, всичко беше в парченца стъкло.
    От разговора със служителя на Джъмбо, който ми „вардеше“ колата стана ясно, че НЯМАТ външни камери, НЯМАТ охрана, нямат нищо! Също така служителя сподели, а по-късно и следователите, че това едва ли не си било нещо нормално, ставали редовно такива неща там, даже преди обед почти на същото място пак били разбили кола и пак липсвал лаптоп, който не бил на видно място пък.
    Като се знае това, защо по уредбата не съобщават периодично да имаме едно наум поне???
    След доста чакане и повторно звънене на 112 може би след час дойде една цивилна кола с двама господа, които нито се представиха кои са, нито нищо. Направиха оглед, опис, направиха тест за отпечатъци (такива естествено липсваха), дадоха ми един градски номер в Бургас, който бил факс, и на който да изпратя документите на лаптопа (фактура, гаранционна карта, серийни номера и т.н.). Това ще го направя утре, тъй като се оказа не много лесна задача да се намери факс ...
    Също така следователите споделиха, че нееднократно са правили предписания на магазина да се сложат външни камери или охрана, обаче от магазина им отговаряли, че това бил частен обект и не можели да ги задължат, представяте ли си каква наглост само ...
    На отиване към морето също се отбихме там, лаптопа пак си беше на задната седалка, даже спрях на същия този страничен паркинг, но беше по-късно следобед, а може и полицейската кола да е била там, не знам, също преди седмица мои приятели са спирали там пак с лаптоп вътре в купето и не е имало проблем.
    Не пиша тази тема за да се жалвам или да търся състрадание или нещо такова – пиша я за да имате едно на ум като спирате там, а най-добре го подминавайте директно магазина (както ще правя аз за в бъдеще) – за другите градове не мога да кажа дали и там е така.
    Също така приемам всякакви идеи и съвети какво бих могъл да направя аз оттук-нататък за откриването на откраднатите вещи ...
    Също така нещо срещу Джъмбо мога ли да направя от чисто юридическа гледна точка, или от гледна точка на потребител, тъй като се съмнявам някой да обърне внимание на жалбата ми там ... Знам, че това няма да ми върне липсващите вещи, но поне да вземат някакви в мерки за в бъдеще да не се случват подобни неприятни случки, или поне да се ограничат до минимум.

    В края на поста има и подробно инфо за по-важните откраднати вещи.
    Ще ви бъда изключително много благодарен ако се оглеждате за гореспоменатите вещи (лаптопа и фотоапарата са ми най-важни, но особено лаптопа), било по заложни къщи, било по сервизи, било по обяви в интернет, било и аз не знам къде ...
    За контакт с мен – тук в темата, на ЛС или на тел: нула88девет 33 единадесет 53.
    Благодаря ви предварително!

    =================================================================================================================================
    1. РАЗШИРЕН ВАРИАНТ (хубаво е да го прочетете, въпреки, че е доста дълъг):

    Предварително се извинявам за дългия пост, но това няма как да се опише с 2 думи ...
    Миналия ден (петък, 06.09.2013 г.) се прибираме от почивка в Китен (която по една или друга причина не се получи особено добре). Понеже имаме дъщеря на година и 9 месеца логично спряхме в Джъмбо Бургас за да й понакупим малко играчки, да се почувства и детето малко по-така.
    Спрях около 12:30 часа на западния паркинг на Джъмбо (тоя със само единия ред коли). Колата я спрях след средата на редицата, тъй като там беше първото свободно място, заключих, алармата пусната всичко точно. Влизаме в магазина, обикаляме сред дрънкулките, детето е доволно. По някое време след малко повече от половин час, съобщиха на рецепцията да се яви собственика на автомобил с рег. № еди кой си, т.е. почти нашия номер, само че с 2 различни цифри – все пак реших да проверя – да, оказа се, че за нашия автомобил става въпрос, бил със строшено стъкло – изтръпнах, отидох веднага отвън на паркинга, още повече изтръпнах, колата ми наистина беше със счупено задно дясно стъкло, и отвътре липсваше раницата с лаптопа, както и един средноскъп фотоапарат, чиято липса установих, чак след като се прибрах в Стара Загора ... Това се случва някъде към 13:10 - 13:15 часа. При колата стоеше служител на Джъмбо, мислех, че е охрана, но се оказа, че е просто обикновен работник, който включително бута количките отпред ...
    Моля не ми задавайте въпроси защо лаптопа беше на задната седалка сред другия багаж – автомобила е еднообемен миниван, наистина нямаше къде да скрия обемистата раница, тъй като всичко беше претъпкано с багаж – варианта беше да си взема раницата с мен в магазина (ако знаех, че така ще стане ...) Отзад имаше и детска количка, куп други чанти, всичко беше в парченца стъкло, поне детското столче беше чисто, тъй като беше от другата страна.
    Лаптопа и фотото майната им, все някак ще си купим други – яд ме е за част от информацията в харддиска, тъй като имаше и важна, включително и лична, също така и за снимките от почивката ни, най-вече на дъщеричката ни – всичко замина ...
    Без да пипам нищо, почти веднага звъннах на 112 за да извикам полиция, тъй като наоколо нямаше, а обикновено висяла по една кола някъде по паркинга ...
    Първото ми звънене бе точно в 13:17 часа, обясних какъв е проблема и къде се намирам. Започна голямото чакане съответно. Докато чаках си говорехме със служителя от Джъмбо – оказа се, че не само НЯМАТ външни камери за видеонаблюдение, НЯМАТ и охрана, т.е. на практика спираш колата да пазаруваш в тъпия им магазин и те не носят абсолютно никаква отговорност за автомобила ти и стоките в него. Също така стана ясно, че не съм първия подобен случай (за съжаление едва ли ще съм и последния), даже сутринта същия ден пак е било разбито стъкло на кола през едно паркомясто на моето, и пак доколкото разбрах е откраднат лаптоп, който не е бил на видно място, а и преди това имало още такива случаи. Общо взето едва ли не е нещо нормално, нито служителите от магазина са изненадани, нито пък полицията ...
    По принцип имало една полицейска кола, която стояла на паркинга, обаче сега нещо я нямало. Ако беше там полицейската кола и веднага бяха завардени всички изходи, може би щяха да хванат копеленцето/цата ... Може би.
    Като се знае това, защо по уредбата не съобщават периодично да имаме едно наум поне?
    Говорихме, чакахме да дойде някаква полиция отнякъде, и така доста време, на мен ми се стори цяла вечност.
    Служителя от Джъмбо ми сподели, че най-често крадците чупели стъклата посредством запалителна свещ от кола – компактно и тихо ставала работата, даже около колата намерихме две парчета от изолатор на такава свещ.
    Звъннах втори път на 112, това става в 13:44 часа, попитах какво става, защо още няма полиция, служителката ме свърза директно с някакъв дежурен, който ми обясни, че трябва да почакам, защото нямало сега свободен екип, с две думи няма кой да дойде сега ... Каза ми спокойно да си взема детската чанта от задната седалка, да си нахраним детето, да му сменим памперса и т.н., ами викам аз не пипам, защото нали отпечатъци трябва да снемат – беше ми обяснено накратко и с думи прости, да не се притеснявам, тъй като колегите като дойдели едва ли щели да намерят някакви отпечатъци ...
    За съжаление пропуснах да погледна кога точно дойдоха господата следователи, но според мен може би имаше 1 час от първото обаждане на 112, ако не и повече. Дойдоха, нито се представиха, нито се легитимираха по някакъв начин, дойдоха си с една цивилна кола с бургаска регистрация. Огледаха, „опрашиха“ ми колата за отпечатъци, такива естествено нямаше. Извършихме стандартните процедури по опис на липсващите неща, показания и прочие, те много не искаха, но по мое настояване все пак взеха двете парчета от изолатора на свещта, после си тръгнаха, като ми дадоха един градски номер на някакъв факс (!?!?!), да пратя там документите на лаптопа (тъй си имам фактура, гаранционна карта на мое име, на която се вижда серийния № и т.н.). Това ще го направя утре, тъй като се оказа не много лесна задача да се намери факс ...
    Според тях шанса да се намерел лаптопа бил 50/50, т.е. или ще се намери, или няма - на мен това ми е пределно ясно.
    Също така споделиха, че нееднократно са правили предписания на магазина да се сложат външни камери или охрана, обаче от магазина им отговаряли, че това бил частен обект и не можели да ги задължат, представяте ли си каква наглост само ...
    Общо взето към момента нямаше какво повече да направя, отидох в магазина, написах една жалба в книгата им за оплаквания, тъй като те дори нямат и определени бланки затова! На рецепцията тъкмо се случи управителя, който до този момент не се беше появил дори да провери какво става, явно нищо ново за него. Говорих с него относно това защо няма охрана и защо няма камери, ми бил писал вече мейл „по-нагоре“, но нямало отговор, освен това преди това бил управител на голям хранителен магазин, там имало камери и пак ставали такъв тип кражби – явно от натрупания опит досега се е стигнало до извода, че няма нужда от охрана и камери, тъй като пак ще си има кражби ...
    От магазина взех някакъв канап, тиксо и една мушама за покривка, тъй като все пак трябваше да измисля заместител на липсващото стъкло, за да можем да се приберем до Стара Загора. Мушамичката свърши работа, по-бавничко, но се прибрахме благополучно, като от Бургас сме тръгнали някъде към 16 – 16 и нещо часа.
    Равносметката – липсващ фотоапарат CANON SX20IS + чантичката му, лаптоп + зарядно + раница + безжична мишка + рутер + мп3 плеър + 3-те ми флашки + всички зарядни за телефоните ни + 3G модем на Виваком, и кой знае още какви дреболии – както и да го погледнем, над 1000 лв, но пари се изкарват ...
    Притесни ме повече отношението на следователите – едно такова чисто протоколно, вяло, да си кажа честно, в началото имах някакви надежди за положително развитие на нещата, но с всеки изминал ден и час дори, тези надежди намаляват ... Чудна е държавата, в която живеем ... Дори си мисля, че може и полицията да са замесени, а защо не и самия магазин ... Всичко е възможно, вие как мислите?
    На отиване към морето също се отбихме там, лаптопа пак си беше на задната седалка, даже спрях на същия този страничен паркинг, но беше по-късно следобед, а може и полицейската кола да е била там, не знам, също преди седмица мои приятели са спирали там пак с лаптоп вътре в купето и не е имало проблем.

    Не пиша тази тема за да се жалвам или да търся състрадание или нещо такова – пиша я за да имате едно на ум като спирате там, а най-добре го подминавайте директно магазина (както ще правя аз за в бъдеще) – за другите градове не мога да кажа дали и там е така.
    Също така приемам всякакви идеи и съвети какво бих могъл да направя аз оттук-нататък за откриването на откраднатите вещи ...
    Също така нещо срещу Джъмбо мога ли да направя от чисто юридическа гледна точка, или от гледна точка на потребител, тъй като се съмнявам някой да обърне внимание на жалбата ми там ...
    Знам, че това няма да ми върне липсващите вещи, но поне да вземат някакви в мерки за в бъдеще да не се случват подобни неприятни случки, или поне да се ограничат до минимум.

    Ето малко данни на част от откраднатите неща:
    1. Фотоапарат CANON PowerShot SX20IS -

    Сериен № 0233100829;

    [IMG]http://www.productwiki.com/upload/im...ot_sx20_is.jpg[/IMG]
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:canon_powershot_sx20_is.jpg
Прегледи:1
Размер:44.3 КБ
ID:6025221

    Самия фотоапарат беше в доста добро външно състояние, с минимални следи от употреба.
    Беше в средноголяма черна чантичка на LOWERPRO, точно като тази от сайта им (модела Edit 140):
    http://store.lowepro.com/shoulder-bags/edit-140

    1. Преносим компютър HP Probook 4510s (цвят мерло се води) – отдолу на лаптопа има лицензен стикер за операционната система (Windows XP Professional);

    • Каталожен № VC315EA
    • Сериен № CNU9423M22
    • MAC адрес на LAN картата (ако вече не е сменен): 18:a9:05:92:e3:e2



    • Лаптопа беше в чисто черна раница за лаптоп, марка НР, като дясната й презрамка в горната си част беше разшита и висят част от нишките на самия плат (точно като на тази снимка, само че чисто черна):

    [IMG]http://p.jarcomputers.com/680x680/NO...AA_680x680.jpg[/IMG]
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:NOTCASEHPRU350AA_680x680.jpg
Прегледи:1
Размер:191.9 КБ
ID:6025223

    1. МП3 плеър APACER - модел Audio Steno AU581 – 2 гигабайта памет

    [IMG]http://m.ixbt.com/articles/pics/mult...r/au581/01.jpg[/IMG]
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01.jpg
Прегледи:1
Размер:15.7 КБ
ID:6025224

    До няколко дни ще се опитам да намеря и неговия сериен №, тъй като по гаранционни документи се водят без сериен номер.

    1. Рутер TP-LINK TL-WR740N с OpenVRT фърмуер (друг освен този не може да му се качи, освен това ако му видя платката вътре ще си го позная веднага). Серийния му № няма как да го намеря, тъй като не му пазя документите, но поне ще се опитам да му издиря МАС адреса, който е и отзад на лепенката му.

    Другото са дреболии разни, които няма и как да се разпознаят.

    Ще ви бъда изключително много благодарен ако се оглеждате за гореспоменатите вещи (лаптопа и фотоапарата са ми най-важни, но особено лаптопа), било по заложни къщи, било по сервизи, било по обяви в интернет, било и аз не знам къде ...

    За контакт с мен – тук в темата, на ЛС или на тел: нула
    88девет 33 единадесет 53.

    Благодаря ви предварително!
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

  • #2
    От: ВАЖНО!!! СИСТЕМНИ КРАЖБИ ОТ АВТОМОБИЛИ НА ПАРКИНГА НА ДЖЪМБО БУРГАС !!!

    Съжалявам за неприятностите ви,но според мене ви следят от Китен.Там сте направили впечатление,на съгледвачи.Те предоставят информацията и тръгват след вас други хора.Чакат да спрете някаде и действат.
    Съгледвачите-обслужващ персонал,сервитьори,охрана и др. наблюдават кой с каква техника разполага/лаптопи,таблети../,и другото е ясно.
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • #3
      От: ВАЖНО!!! СИСТЕМНИ КРАЖБИ ОТ АВТОМОБИЛИ НА ПАРКИНГА НА ДЖЪМБО БУРГАС !!!

      Следи сайтовете за безплатни обяви и до няколко дни ще си намериш откраднатото.
      Имах подобен случай с колега и служебния му лаптоп. Счупили стъклото и отнесоха раницата. След два дни компютъра цъфна в продавалника. Обадихме се в полицията и продавача вече търка наровете, а ние чакаме да ни върнат лаптопа, защото е доказателство по делото. Собственост доказахме с фактура за покупка на лаптопа.
      Гаранционна карта също върши работа.

      Коментар


      • #4
        От: ВАЖНО!!! СИСТЕМНИ КРАЖБИ ОТ АВТОМОБИЛИ НА ПАРКИНГА НА ДЖЪМБО БУРГАС !!!

        Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
        ...
        Също така приемам всякакви идеи и съвети какво бих могъл да направя аз оттук-нататък за откриването на откраднатите вещи ...
        Също така нещо срещу Джъмбо мога ли да направя от чисто юридическа гледна точка, или от гледна точка на потребител, тъй като се съмнявам някой да обърне внимание на жалбата ми там ...
        Знам, че това няма да ми върне липсващите вещи, но поне да вземат някакви в мерки за в бъдеще да не се случват подобни неприятни случки, или поне да се ограничат до минимум.
        ...
        За съжаление, едва ли можеш да направиш нещо особено за откриване на откраднатото. Полицията също не вярвам да направи. По-скоро нещо може да изплува по случайно стечение на обстоятелствата.

        Срещу "Джъмбо" абсолютно нищо не можеш да направиш. Не са длъжни да осигуряват охрана на колите в паркинга си. Други големи магазини направо слагат табели, че не носят отговорност за щети по колите и откраднати вещи.
        То и вътре в магазина, ако те оберат джебчии, пак не можеш да имаш претенции към тях. Да си внимавал!
        И да имат камери - все тая. Апашчетата ще вдигнат качулката на суичъра и няма как да бъдат разпознати.

        Иначе, полицията би могла да ги излови, ако малко се понапъне. Колко му е да се направи една подстава като се заложи на паркинга една кола с примамливи предмети вътре ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: ВАЖНО!!! СИСТЕМНИ КРАЖБИ ОТ АВТОМОБИЛИ НА ПАРКИНГА НА ДЖЪМБО БУРГАС !!!

          Зачестяват случаите на открадната техника от паркинги, като последният случай от Фотофорума е именно относно Джъмбо Бургас. Става въпрос за следене и набелязване, не си оставяйте техниката в колите! Можеш да публикуваш информация на този сайт:

          https://photoplanet.bg/page/9/izdirvana-tehnika.html
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #6
            От: ВАЖНО!!! СИСТЕМНИ КРАЖБИ ОТ АВТОМОБИЛИ НА ПАРКИНГА НА ДЖЪМБО БУРГАС !!!

            Полицията няма да си мръдне пръста...
            Това не значи, че не трябва да се обявяват такива кражби - напротив...
            Понякога при разкриване на някоя 'тайна' квартира, или по случайност могат да попаднат на Вашата техника. И тогава информацията ще помогне за по-сигурно закопчаване (доколкото е възможно в БГ) на крадеца...
            Иначе и на мен са ми разбивали колата - в 14:00ч на много оживено място - до хотел на 20 м от спирка до ЖП гара Варна (с пряка видимост)...
            Наркоманчето бе разбило 2 автомобила - моя и на колегата (заради СД)... Да, губиш половин ден да ти цапат колата и тебе за отпечатъци , да пишеш обяснения и т.н.
            И още половин ден да ти чистят колата от стъклата...
            След няколко години ще получиш честитка от полицията, че поради маловажност на престъплението, и липса за нови данни за извършителя, производството се прекратява...

            П.С. застраховка навярно би помогнала ако попадате по-често в рискова обстановка...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: ВАЖНО!!! СИСТЕМНИ КРАЖБИ ОТ АВТОМОБИЛИ НА ПАРКИНГА НА ДЖЪМБО БУРГАС !!!

              Не знам, възможно е и да са ни следили, макар че като отидохме в Китен, директно разтоварихме багажа и лаптопа не е напускал хотела цяла седмица. Както и да е.
              Имам всички документи за техниката - фактури, гаранционни карти, които утре ще изпратя по факса на полицията (не можах по-рано да си уредя факс).
              Следя обявите, засега нищо, също компютъра все още не е вързван в интернет ...
              Иначе въобще не сме в рискова обстановка, т.е. само като ходим на почивка (1-2 пъти в годината) евентуално си взимаме лаптопа с нас (сега имах малко служебна работа, основно затова го взех ), а въобще нямах и идея за случващото се на паркинга на Джъмбо
              Съгласен съм, основно аз съм си виновен, най-добре да не бях спирал там, обаче полицаите казаха, че дори и лаптопа да не се виждал, пак не е гаранция, защото имало и такива случаи - лаптопа в багажника на седан примерно, и пак разбит багажника и лаптопа го няма ... Явно "системата" работи перфектно ...
              Преди месец на едни познати така им гепили лаптопа от багажника (не се е виждал) на Слънчев бряг, и даже щях да проуча някаква застраховка да му направя, обаче бях затрупан с ангажименти, и за мое съжаление не можах да стигна до това, но застраховката не може да ми върне данните, така че не ме топли много ...

              Почти съм убеден, че полицията не иска и няма да си мръдне пръста - като си тръгвахме от паркинга (около 16:00 часа някъде ще да е било) верно имаше полицейска кола, но защо на обед я нямаше? Освен това те ако много искат да ги хванат, логично не би трябвало да са в полицейска кола, т.е. не брандирана, а и както казвате винаги може да им спретнат една постановка, пак ще има резултат, обаче няма желание явно, така е по-лесно. Тогава като се обадих за пръв път на 112, следователите дойдоха сигурно след час, ако има полицейско присъствие постоянно, ако веднага се блокират всички изходи, има по-голям шанс да се хванат крадците, обаче явно пак няма желание, защото е така е по-лесно.
              От друга страна, не знам полицията защо са длъжни да им пазят паркинга на Джъмбо, и каква въобще роля имат там ...
              Управителя на магазина ми спомена, че сега "правели" нещо съвместно с полицията, обаче следователите не споменаха нищо такова, дори напротив ...

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Зачестяват случаите на открадната техника от паркинги, като последният случай от Фотофорума е именно относно Джъмбо Бургас. Става въпрос за следене и набелязване, не си оставяйте техниката в колите! Можеш да публикуваш информация на този сайт:

              https://photoplanet.bg/page/9/izdirvana-tehnika.html
              Благодаря за сайта, ще постна фотоапаратчето там ...

              П.П. Ще се опитам да дам на полицията възможно най-много информация, серийни номера на всичко, и т.н., като все ми е тая дали ще ми намерят рутера или мп3-ката примерно, просто това може да е допълнителна следа ...
              Последно редактирано от HD; 08-09-13, 19:46.
              Hristo Draganov
              http://htftp.domainbg.com/HD/

              И аз искам България чиста ! ! !

              Коментар


              • #8
                От: ВАЖНО!!! СИСТЕМНИ КРАЖБИ ОТ АВТОМОБИЛИ НА ПАРКИНГА НА ДЖЪМБО БУРГАС !!!

                Същите номера ги правят и на големите вериги за хранителни стоки.
                Миналата година се простих с някои вещи и патрона на пасажерската врата.
                Явно са някакви банди,които може да играят и с персонала.
                Полицаите естествено само дигат рамене и викат "Така е постоянно,не сте само вие".
                3 часа при някакъв неграмотен следовател и след 30 дена писмо,че прекратяват делото по маловажност.
                Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                Dacia Duster 4WD

                Коментар


                • #9
                  От: ВАЖНО!!! СИСТЕМНИ КРАЖБИ ОТ АВТОМОБИЛИ НА ПАРКИНГА НА ДЖЪМБО БУРГАС !!!

                  Първоначално публикуван от _Константин_ Преглед на мнение
                  Същите номера ги правят и на големите вериги за хранителни стоки.
                  Миналата година се простих с някои вещи и патрона на пасажерската врата. ...
                  Никакви номера не правят! Осигуряването на почти денонощна и смислена охрана на един голям и натоварен паркинг струва пари, които никой не иска да извади от джоба си.

                  Затова там, както и на улицата - не оставяйте в колата пари и ценни предмети, на които държите! Покрито мляко ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: ВАЖНО!!! СИСТЕМНИ КРАЖБИ ОТ АВТОМОБИЛИ НА ПАРКИНГА НА ДЖЪМБО БУРГАС !!!

                    Е поне едно читаво видеонаблюдение могат да сложат . За техните мащаби е нищо пари а в миг отказва момчетата да пипат там .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: ВАЖНО!!! СИСТЕМНИ КРАЖБИ ОТ АВТОМОБИЛИ НА ПАРКИНГА НА ДЖЪМБО БУРГАС !!!

                      Дали ще ги откаже? След като изчезна автомобил на съсед, съм сложил 4 камери на малкото ни паркингче пред блока... Оня ден гледах доста записи докато видя кой е бил шашавия, дето е напъхал пластмасови парченца по ключалките на входовете...
                      Дали е видял камерите - не знам... Ама въобще не се е притеснявал - поне 10 минути е ходил по входовете (два от входовете явно са били отключени, защото бе влязъл за по няколко минути в тях)...
                      Разпечатах снимки - бабките по входа да дебнат дали ще го видят в бъдеще ... Ама друга полза не виждам...
                      Вярно, че камерите не са HD, а са TV, но и при HD трудно се покрива ясно/разпознаваемо по-голяма площ от 3-4 автомобила...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ВАЖНО!!! СИСТЕМНИ КРАЖБИ ОТ АВТОМОБИЛИ НА ПАРКИНГА НА ДЖЪМБО БУРГАС !!!

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        ..... а в миг отказва момчетата да пипат там .
                        Мен лично в миг ме отказват да пазаря там. Тия също ми влизат в черния списък.
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • #13
                          От: ВАЖНО!!! СИСТЕМНИ КРАЖБИ ОТ АВТОМОБИЛИ НА ПАРКИНГА НА ДЖЪМБО БУРГАС !!!

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Никакви номера не правят! Осигуряването на почти денонощна и смислена охрана на един голям и натоварен паркинг струва пари, които никой не иска да извади от джоба си.

                          Затова там, както и на улицата - не оставяйте в колата пари и ценни предмети, на които държите! Покрито мляко ...

                          Джъмбо в Бургас е на толкова зачукано и изолирано място, че читово видеонаблюдение би могло да се организира за съвсем дребна сума.

                          Впрочем - те отдавна са ми в личен "черен списък", но поради изключителната им политика "не отварай в магазина" и "връщане на стока само в събота от 10 до 12".

                          Коментар


                          • #14
                            От: ВАЖНО!!! СИСТЕМНИ КРАЖБИ ОТ АВТОМОБИЛИ НА ПАРКИНГА НА ДЖЪМБО БУРГАС !!!

                            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                            Джъмбо в Бургас е на толкова зачукано и изолирано място, че читово видеонаблюдение би могло да се организира за съвсем дребна сума. ...
                            Само видеонаблюдение, без постоянен контрол и реакция на момента не мисля, че би свършило някаква работа.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: ВАЖНО!!! СИСТЕМНИ КРАЖБИ ОТ АВТОМОБИЛИ НА ПАРКИНГА НА ДЖЪМБО БУРГАС !!!

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Само видеонаблюдение, без постоянен контрол и реакция на момента не мисля, че би свършило някаква работа.
                              И аз така мисля ...
                              Общо взето в повечето случаи като гледаш видеозаписите от камери постфактум, почти няма ефект, я "субекта" си е закрил лицето някак, а самия запис е доста лош, и т.н.
                              Трябва камерите да се гледат в момента от охраната и при подобен или друг инцидент веднага да се реагира ...
                              Hristo Draganov
                              http://htftp.domainbg.com/HD/

                              И аз искам България чиста ! ! !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X