Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теглене в Сърбия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теглене в Сърбия

    Ситуацията е следната - закъсах с жена и малко дете на 250км от българската граница в Сърбия. Колата е дизелова Мазда, рязко започна да мига лампата на ДПФ-а и след това влезе в лимп моуд. Имам фабрична диагностика с мен, грешката е сериозно запушен ДПФ (P242F-FF, P2458F-FF). Отказва да пусне Static DPF regeneration като сервизна процедура, което излиза че е нормално при тази грешка. Т.е. колата казва ДПФ-а трябва да се сменя.

    Малко преди да хвърли тия грешки я усетих че не въври добре по нагорнище. Така че до тук всичко се вързва. Откачах акумулатора, грешката изчезва и се появява почти веднага пак. Лошо.

    Утре ще се пробва да дойде баща ми до тук с моя джип и да ме изтегли. Въпросите са два:
    1. Ще му трябва ли пълномощно за колата да мине границата? (документите са с него)
    2. Ще имаме ли проблеми с тегленето в Сърбия?

  • #2
    Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
    1. Ще му трябва ли пълномощно за колата да мине границата? (документите са с него)
    2. Ще имаме ли проблеми с тегленето в Сърбия?
    Пълномощно няма да му трябва, а виж с тегленето не знам как е.
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #3
      тегленето по магистрала е забранено
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        Може да се избяга от магистралата , според мен с дете и жена зарязвай я някъде и се прибирай. После щом имаш и джипка платформа и си я прибери след празниците
        Къде си в Сърбия
        088455338две
        "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
        Джамбазов 2010г..

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          тегленето по магистрала е забранено
          Ами колегата не е написал, че е на магистрала. Ама все едно, 300-350 километра теглене не си е работа.
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            Прибирай жената и детето първо колега с някакъв транспорт , а по-късно автомобила с платформа .
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #7
              На магистралата съм, но може и да не карам по нея. Но нещата май са доста по интересни.

              Детето за да излезе от Сърбия трябва да сме двамата с майка му с него. А ние не можем да излезем без колата с която сме влезли. Иначе все едно сме я внесли тук.

              Единствения вариант е да се теглим с жената и детето в теглещата кола. Или да отстранявам ДПФ-а тук на място в някой шано сервиз и да карам.

              Ако карам така ме е страх да не се запуши съвсем и да угасне....в тоя студ няма да е добре.

              Коментар


              • #8
                Не е добре ситуацията значи , в момента в автомобила ли сте ?
                Пътува ли някой към вас ?
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                  На магистралата съм, но може и да не карам по нея. Но нещата май са доста по интересни.

                  Детето за да излезе от Сърбия трябва да сме двамата с майка му с него. А ние не можем да излезем без колата с която сме влезли. Иначе все едно сме я внесли тук.

                  Единствения вариант е да се теглим с жената и детето в теглещата кола. Или да отстранявам ДПФ-а тук на място в някой шано сервиз и да карам.

                  Ако карам така ме е страх да не се запуши съвсем и да угасне....в тоя студ няма да е добре.
                  Аз бих потърсил хотел за булката и детето и бих раздал мръсна газ към неблизък сервиз.
                  И после - според зависи.

                  Коментар


                  • #10
                    В хотел сме в момента да. Утре баща ми ще направи опит да дойде с моя джип но освен да се теглим с въже 250км ако успее да влезе без пълномощно няма друг вариант май.

                    Коментар


                    • #11
                      Ако отпориш две три дупки с дрелката преди филтъра няма ли да се спаси положението?
                      Отзад от ауспуха излиза ли стабилен поток или едва пушляви? Да не би да имаш някое гърне задънено и да души колата?
                      Последно редактирано от Никола; 29-12-19, 22:07.

                      Коментар


                      • #12
                        Обмислям варианта с дупките да. Дали и как излизат газове не съм гледал. Проблема беше само на магистрална скорост по нагорнище.

                        Коментар


                        • #13
                          Освен баща ти , организирай и с него някоя платформа . Пътувате заедно , избягваш досадното теглене и се прибирате по живо по здраво .
                          Минуса е ясен - финансов , но няма как.
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • #14
                            Колега лятото теглих вуичо ми от Власинското езеро до Стредзимировци, за има няма 40 километра селски път два пъти ни спря полиция и дадох по 10евро... моят съвет е ако има начин колата да стигне до България на ход даваи ако не търси някои да го маха там. Цените на репатрака от чужбина няма да ти харесат... не знам как е дпф а на тая мазда ама ако надупчиш генерацията преди него няма ли шанс да върви макар и в авариен режим?
                            0-

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                              Колега лятото теглих вуичо ми от Власинското езеро до Стредзимировци, за има няма 40 километра селски път два пъти ни спря полиция и дадох по 10евро... моят съвет е ако има начин колата да стигне до България на ход даваи ако не търси някои да го маха там. Цените на репатрака от чужбина няма да ти харесат... не знам как е дпф а на тая мазда ама ако надупчиш генерацията преди него няма ли шанс да върви макар и в авариен режим?
                              А за какво рушвет? Тегленето е изглежда законно в Сърбия. Или не?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X