Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля Ви, помогнете спешно за покупка на лекарство от Германия, Словакия или Чехия!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля Ви, помогнете спешно за покупка на лекарство от Германия, Словакия или Чехия!!!

    Лекарството може само да се намери в Словакия или Чехия! Моля Ви, всеки който се сети че има близък във въпросните държави да ни съдейства! Спешно е, става дума за инжекции, казват се Calcitonine - Steida amp. 100 mg, 50 броя! Проверили сме всички останали възможности, уви мож да се намери само там! Благодаря на всички отзовали се! Дано имаме късмет, чрез форума!

  • #2
    До: Моля Ви, помогнете спешно за покупка на лекарство от Словакия или Чехия!!!

    Потърсихте ли аналозите?
    http://www.bda.bg/register/drugs/ti2055.htm
    Вносителите?
    Calcitonin -
    STADA Pharma International

    Адрес: гр. София 1407

    кв. Лозенец, ул. Златен рог, 22, ет. 5, офис 13
    тел./факс: 02/ 962 46 26, 962 47 38



    Miacalcic -
    Новартис Фарма Сървисиз
    София 1715, жк. Младост 4,
    БП София, сгр. 11А
    тел.: 02/ 489 98 28
    факс: 02/ 489 98 29
    Между другото, лекарството трябва да е безплатно по програма на НЗОК. Консултирай се с Ендокринолог.
    Успех.

    Коментар


    • #3
      До: Моля Ви, помогнете спешно за покупка на лекарство от Словакия или Чехия!!!

      Имам съученик в Чехия. Мога да му пиша, готин човек е и няма да откаже да помогне. Но рецепта, начин на купуване, изпращане???
      НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
      Omnia vincit amor !

      Коментар


      • #4
        До: Моля Ви, помогнете спешно за покупка на лекарство от Словакия или Чехия!!!

        Първоначално публикуван от Marianski Преглед на мнение
        Лекарството може само да се намери в Словакия или Чехия! Моля Ви, всеки който се сети че има близък във въпросните държави да ни съдейства! Спешно е, става дума за инжекции, казват се Calcitonine - Steida amp. 100 mg, 50 броя! Проверили сме всички останали възможности, уви мож да се намери само там! Благодаря на всички отзовали се! Дано имаме късмет, чрез форума!
        Опитайте да се свържете с фирмите,които пътуват всеки ден от Чехия и Словакия към София.Шофьорите винаги имат налични пари и може при добро желание да помогнат.
        Чавдар Владимиров
        0887/912075
        Ленд Ровър Диско 1
        Самуад в проект

        Коментар


        • #5
          До: Моля Ви, помогнете спешно за покупка на лекарство от Словакия или Чехия!!!

          calcitonin stada 100 IU/ml (INN: calcitonine (salmon synthetic) sol. inj. 100 IU/ml 1ml) в БГ както сте разбрали няма. защо - питайте Стада.
          с Miacalcic (INN: calcitonine (salmon synthetic) sol.inj. 100 IU/ml 1ml)проблеми за 50амп. не би трябвало да има. във всяка аптека с поръчка за след няколко часа. нормална цена в момента - 13-13.5 лв/амп. пределната не ми се проверява.

          Очевидно консулт. с някого е направена...
          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

          Коментар


          • #6
            До: Моля Ви, помогнете спешно за покупка на лекарство от Словакия или Чехия!!!

            Много, се обърках, намерихме човек в Словакия, приятел, той знае и езика, но лекарството е неоткриваемо! Много ще бъда благодарна на Савов, ако ми обясни защо трябва консултация с ендокринолог - ако имаш занижена функция на щитовидната жлеза, те/и/родит на Хашимото може ли да повлияе лекарството, нещо на това заболяване! Благодаря на всички, продължаваме да сме шашнати, надявам се след празничните дни да намериме решение и то благодарение и на вас! Това в рамките на майтапа, какво ли в България ни е наред, та и едно лекарство да ти го предпишат, като хората.....? Сега ще звъниме и на лекаря, който направи операцията, за да питаме за заместителя, доколкото разбрах, "заместителя" бил оригинала!

            Коментар


            • #7
              До: Моля Ви, помогнете спешно за покупка на лекарство от Словакия или Чехия!!!

              Простичко казано, калцитонина е естествен хормон на организма, "вкарващ" калция там, където му е мястото - в костите. Заболяванията, при лечението на които това е необходимо са твърде разнообразни. До колкото зная, по програма на НЗОК след к-ция от ортопед или ендокринолог лекарството може да бъде изписано безплатно. Търговски продукти, съдържащи калцитонин - Calcitonin - Stada, Германия и Miacalcic - Novartis.
              Фармацефтична фирма от Чехия/Словакия - Словакофарма, по настоящем Зентива. Не зная да произвеждат такъв продукт, не виждам и техен, регистриран в РБ.
              PS Лечението с тези продукти по принцип не е от свръхспешен порядък, не се шашкайте, трябва да се намери в България.

              Коментар


              • #8
                До: Моля Ви, помогнете спешно за покупка на лекарство от Словакия или Чехия!!!

                Аз имам позната която патува за Чехия всяка седмица.Телефона ми е 0889414199,обади се да видим как мога да ти помогна
                Със себе си съм имал повече проблеми,
                отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
                Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

                Коментар


                • #9
                  До: Моля Ви, помогнете спешно за покупка на лекарство от Словакия или Чехия!!!

                  Оказа се, че лекарството се продава и се произвежда в Германия, така, че за съжаление поради заблуда на лекаря сега пренасочваме усилията си за търсене в Германия. Чувайки от тук, и там не съм сигурна, че там може да се купи без рецепта, или пък може, чрез познат в аптека. Сега ако има някой нека да ми съдейства, оказа се че не е толкова спешно, благодарение обяснението на Савов. Аз лично, съм се опитвала преди доста години, да си купувам лекарство в Германия и опрях в стена. Не съм ходила, скоро там, може би нещата да са променени, пък и това не е нещо, което има някакви страшни странични ефекти, или пък е опасно, но.... Пак Ви благодаря на всички!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Моля Ви, помогнете спешно за покупка на лекарство от Германия, Словакия или Чехия

                    Без местна рецепта можеш да купиш това което се продава по дрогериите,за лекарство за което се изисква рецепта -нямаш ли такава не си и помисляй да купиш от аптека.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Моля Ви, помогнете спешно за покупка на лекарство от Германия, Словакия или Чехия

                      Можете да проверите дали се продава в Гърция.
                      Обаче според мен си усложнявате излишно живота.
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Моля Ви, помогнете спешно за покупка на лекарство от Германия, Словакия или Чехия

                        За Гърция събота и неделя,аптеките почти не работят,лично се убедих на 31.01 в Солун и Серес.
                        SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X