Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Издирват се трима туристи загубени на Витоша!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Издирват се трима туристи загубени на Витоша!

    Някой знае ли нешо по случая ?

    http://news.ibox.bg/news/id_1028287815
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

  • #2
    До: Издирват се трима туристи загубени на Витоша!

    14 души от ПСС ги търсят. Имат връзка с тях по ГСМ.
    Толкова казаха по новините.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Издирват се трима туристи загубени на Витоша!

      Тия хора, дали са открити ? Някой от МСС , няма ли връзка с планинските спасители ?
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        До: Издирват се трима туристи загубени на Витоша!

        аз бях горе с ПСС ... след сигнала направиха опит да ги окрият с моторните шейни. Имаха връзка с тях и се опитваха да ги насочат ...но безуспешно. В момента не мога да им звъня защото на моя човек му умря батерията и обмисляхме дали да не му дам моя апарат.
        Ситуацията горе е страшна. Вали духа и има около 5 м. видимост. Ние се дърпахме с кайтове горе на платото и се откривахме с мобилни разговори и с помоща на Свирките, които вече са задължителен атрибут към екстремната екипировка. Голяма работа вършат наистина ...
        утре в девет ще ги видя и ще пиша какво става ...
        горе беше пълно с хора по дънки тръгващи в неопределено посока, още в 9 сутринта ПСС вече търсеше и слава богу намери първя затрит за деня ... Изводи си вадете сами

        Коментар


        • #5
          Ние дали можем да помогнем с нешо, по твоя преценка. Имаме радиостанции екипировки, телефони и мощни фенери. Дали да не тръгнем някаква група ?

          Поне съм сигурен, че допълнителна беля няма да направим . Всеки има опит.
          Последно редактирано от cveti; 22-12-08, 09:16.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #6
            До: Издирват се трима туристи загубени на Витоша!

            не може... те самите не знаят къде са, аз също мислех да остана, но ПСС не биха позволили такова нещо. Ще ги чуя сутринта и ако трябва помощ ще пиша. Такива опрерации са риск и за самите спасители.
            сега ще пробвам да се свържа с един от спас. група

            Коментар


            • #7
              До: Издирват се трима туристи загубени на Витоша!

              и аз имам готовност да помогна и за сутринта ако има полза от повече хора да търсят , имам екипировка и доста познавам тази планина
              Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

              Коментар


              • #8
                До: Издирват се трима туристи загубени на Витоша!

                Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
                сега ще пробвам да се свържа с един от спас. група
                Оки чакаме. Аз съм тренирал ски, доста години, може да се каже че съм отраснал на Витоша. Няма да създам проблеми. Имам и екипировка.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #9
                  До: Издирват се трима туристи загубени на Витоша!

                  абе защо някой по авторитетен не звънне в ПСС да ги пита. Това май е най добрият начин. Аз също мога да тръгна но вече надвиших лимита с бирите и не мога да карам иначе съм екипиран

                  Коментар


                  • #10
                    До: Издирват се трима туристи загубени на Витоша!

                    няма да приемат хора по тъмно! но можем да се уговорим за включване по развиделяване, обадете им се и кажете дали са съгласни
                    Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                    Коментар


                    • #11
                      До: Издирват се трима туристи загубени на Витоша!

                      Е кой, всички вече спят. Тези хора дето са се изгубили в 17 часа, вероятно вече са в безпомощно състояние, ако не са намерени. А до сутринта няма да додърпат. Така че в момента бройката на търсещите ще е от голяма важност.
                      Последно редактирано от Nik Nikolov; 22-12-08, 00:10.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • #12
                        До: Издирват се трима туристи загубени на Витоша!

                        http://www.pss.bg/about/about_zapss.php Ако ще звъните - Аз лично в момента нито имам екипировка, /За което ме е яд/ нито тия дето познавам в ПСС им работят телефоните в момента. Успех. Като знам какво е там сега...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Издирват се трима туристи загубени на Витоша!

                          ако някой тръгва да звънне един телефон и съм на линия веднага!
                          Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                          Коментар


                          • #14
                            До: Издирват се трима туристи загубени на Витоша!

                            абе те едвам се кординират, камоли по нощите да се занимават с нас. помощ са искали само като се търсят хора в лавина. Ако не им стигне ресурса викат подкрепление от свойте редици. Наистина е по-разумно да се изчака до сутринта и тогава да се действа. Единия от търсещите трябва в 9:00 да дойде да вземе една кола от мене, така че поемам отговорноста да информирам по случая и ако трябва ще идем.
                            Нямам връзка с тях в момента...
                            Горе е истински АД...
                            Старо правило е, че в лошо време не се правят акции, защото могат да загинат и спасителите. Но момчетата ги търсят ... така че проявете търпение и утре сутрин да видим дали можем да помогнем

                            Коментар


                            • #15
                              До: Издирват се трима туристи загубени на Витоша!

                              02 / 9671155
                              това е телефона на Витошкия пост, ако му се геройства на някой да звънне. По- добре изчакайте до сутринта. Не е Бедствие това, а хора в планината дето не знаят къде се намират ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X