Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет , помощ и насочване.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет , помощ и насочване.

    Моя приятелка е много болна, а болестта и се изразява, в това , че прогресивно ослепява. Болестта и се нарича Глаукома,която се изразява в повишшено вутрешноочно налягане, което унищожава нервните клетки. Диагнозата е поставена в Бургас и е потвърдена от професор Танев от "вижън"- София.

    Моля , ако някой се е сблъсквал със заболяването или има мнение да го изкаже. Приемам всякакви насоки , също препоръки за чуждестранни очни клиники и всичко, което може да спре болестта.

    Предварително Ви благодаря!

  • #2
    До: Моля за съвет , помощ и насочване.

    Съжалявам пич, докторите нямат ли идея за тези чуждестранни клиники.
    Grand Cherokee WJ 4.7 V8
    Това е положението.

    Коментар


    • #3
      До: Моля за съвет , помощ и насочване.

      Първоначално публикуван от zbytsam Преглед на мнение
      Моя приятелка е много болна, а болестта и се изразява, в това , че прогресивно ослепява. Болестта и се нарича Глаукома,която се изразява в повишшено вутрешноочно налягане, което унищожава нервните клетки. Диагнозата е поставена в Бургас и е потвърдена от професор Танев от "вижън"- София.

      Моля , ако някой се е сблъсквал със заболяването или има мнение да го изкаже. Приемам всякакви насоки , също препоръки за чуждестранни очни клиники и всичко, което може да спре болестта.

      Предварително Ви благодаря!
      Прати лично на Петьо Белята от този форум. Той работи в една такава клиника във Варна. Може би той и Чуров са най-компетентни в областта на очните болести и лекарите из България ( в този форум разбира се ).
      Също и Стефан има доста допирни точки с това съсловие.
      Но Петър е човека според мен, които може да ти помогне тук.
      Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
      NULLA TENACI INVIA EST VIA

      Коментар


      • #4
        До: Моля за съвет , помощ и насочване.

        Има разни причини за глаукомата, те и трябва да се атакуват. Страшно е, когато започне пристъп. Тогава трябва много бързо да стигне до ИАГ, с който да го овладеят. Това е нарочен лазер, във Варна имаше. Но не винаги е само очно заболяване, така че трябва да вземат решение по принцип. Не знам по чужбините да има нещо повече от тука, нито по-добри лекари. В бившето ИЛЧГ в София, работи проф. Петя Василева, те минаваха за големите специалисти по преден сегмент. Макар че не съм сигурен че във Варна не са по-добри.

        Коментар


        • #5
          До: Моля за съвет , помощ и насочване.

          Обадете се на този телефон, това е доктор Топов 0888871089

          От името на Златко кажете че се обаждате ,предупреден е.

          Успех!
          sigpic

          Коментар


          • #6
            До: Моля за съвет , помощ и насочване.

            Не знам как ще се приеме това мое мнение но съм чувал, че марихуаната помага при глаукома...

            Коментар


            • #7
              До: Моля за съвет , помощ и насочване.

              Е то и за астма помага, но е нелегална в БГ.

              Коментар


              • #8
                До: Моля за съвет , помощ и насочване.

                Първоначално публикуван от DEDRITUS Преглед на мнение
                Не знам как ще се приеме това мое мнение но съм чувал, че марихуаната помага при глаукома...
                Бабата страда от същата болест, вече почти не вижда ... лекарите и предписват марихуана обаче тя кашля от нея и не иска да я пуши та и я варихме в мляко . Като изпие 2 млека за закуска и цял ден няма проблеми със зрението ... вижда много неща, даже такива дето ние не ги виждаме явно наистина помага
                Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                Коментар


                • #9
                  До: Моля за съвет , помощ и насочване.

                  Моята баба също има леки забежки към глаукома. Казвам леки, защото не се задълбочава. Казва ми, че когато стане много лошо положението си плакне очите с минерална вода от чешмата на споследната спирка на трамвай #5 в Княжево. Това естествено е само подтискане на симпромите, но не и лечение . Марихуанта си е ценно биле, но също не съм чувал да лекува глаукома, а само облекчава временно. С астмата не е така и помага трайно. Ако става дума за вътрешно-очно налягане, то би следвало при наличие на повече стрес да се влошава положението, а при отпускане, което е напълно нормално, да се подобрява?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Моля за съвет , помощ и насочване.

                    Дай повече данни - възраст, оплаквания, стойност на вътреочното налягане. Глаукомата, ако я има, се лекува предимно консервативно (с медикаменти), възможно е и оперативно лечение. Основен момент е коректната диагноза
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • #11
                      До: Моля за съвет , помощ и насочване.

                      а от кой ъгъл е нещото, закритият или откритият more info? когато потрябват лекарства кал ме , може да има и "доставни цени" с доставката 0885 125 989 deyan_h@abv.bg или ЛС или 0999 600 757
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Моля за съвет , помощ и насочване.

                        http://paper.standartnews.com/archiv...th/s4209_5.htm
                        Виж какво открих тук! защо мислиш, че в чужбина ще е по-добре да се лекува, отколкото у нас?Вярно, че напоследък специалистите лекари останаха малко, но поне в статистиките офталмолозите ни са добри.Проверете по-прецизно дали глаукомата не е следствие от друго заболяване-това е много важно/примерно-диабет/!!!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X