Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

    http://news.ibox.bg/news/id_1309891921

    Не че нещо, ама защо не намине някой с дърворезачка и джипка? Изглежда да си отвисят там, а ако ги няма падналите дървета, някак ще се придвижат надолу.

    (аз дърворезачка нямам, но ако на още някой му се ходи, да се пробваме?)

    П.с. за тука ли е, или за съседния раздел?

  • #2
    До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

    Някой знае ли къде е тази хижа Елица?

    Коментар


    • #3
      До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      http://news.ibox.bg/news/id_1309891921

      Не че нещо, ама защо не намине някой с дърворезачка и джипка? Изглежда да си отвисят там, а ако ги няма падналите дървета, някак ще се придвижат надолу.

      (аз дърворезачка нямам, но ако на още някой му се ходи, да се пробваме?)

      П.с. за тука ли е, или за съседния раздел?
      Според информацията от линка излиза, че вече е изпратен екип

      От "Гражданска защита" потвърдиха информацията за блокирани на Витоша туристи. От там съобщиха още, че са изпратили специален екип, който да проведе спасителна операция.
      А иначе, тепърва идва зимата и подобни ситуации ще има често, та не знам колко ще са желаещите да заместват "Пътна помощ" и "Гражданска защита".
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

        Аз и Алекс можем да тръгнем, но идея нямаме къде е тази хижа...

        Коментар


        • #5
          До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

          Най-приятният хотел на Витоша е хотел Елица - намира се на 1/2 час пеша от Златните мостове - по пътя за Момина скала недалеч от хижа "Септември". С кола - от автобусното обръщало на Златните мостове се завива наляво (има табели).
          Хващаш бул.България и караш само направо и нагоре. Минаваш зад резиденцията, през вилната зона на Бояна (Беловодски път) и влизаш в гората. Нагоре се изкачваш само направо към десетина километра - до Златните мостове. Стигаш до площадката, където беше обръщалото на автобуса (автобусът е закрит, обръщалото е полусъборено). От площадката хващаш левия път (там има и голяма табела "Хотел Елица"). Пътят става павиран, на места с деформации, но засега все още е проходимо. С два завоя се набира височина, след което пътят върви през гората. На около километър има разклон (там също има табела), завиваш надясно по пътче, което минава покрай хижа Септември и свършва пред хотел Елица.
          http://for.journey.bg/topic.php?topic=1183

          Коментар


          • #6
            До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

            Аз отивам до Алекс (ще ми отнеме някакво време) и после и двамата тръгваме нагоре от Княжево. Имам резачка, брадва, лопати, ще вземем и станции...

            Коментар


            • #7
              До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Според информацията от линка излиза, че вече е изпратен екип
              Когато аз го четох, нямаше такова нещо.

              Коментар


              • #8
                До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                А иначе, тепърва идва зимата и подобни ситуации ще има често, та не знам колко ще са желаещите да заместват "Пътна помощ" и "Гражданска защита".
                За това сме ХОРА за да си помагаме. Едва ли колегите искат да се изтъкнат като "Пътна помощ" и "Гражданска защита".
                Браво момчета!!!
                Тъкмо мислих да пусна 1 темичка "МСС защо спи?" с риск пак да получа червени картони.
                Но в конкретния случай можеха МНОГО да помогнат.
                Само с 1 резачка и малко да отъпчат пътеките или да дръпнат няколко коли, най-вероятно закъсали заради летните гуми.
                Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                http://www.cardomain.com/ride/2562837

                Коментар


                • #9
                  До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Аз отивам до Алекс (ще ми отнеме някакво време) и после и двамата тръгваме нагоре от Княжево. Имам резачка, брадва, лопати, ще вземем и станции...
                  +1
                  RESPECT
                  Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                  http://www.cardomain.com/ride/2562837

                  Коментар


                  • #10
                    До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

                    Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                    За това сме ХОРА за да си помагаме. Едва ли колегите искат да се изтъкнат като "Пътна помощ" и "Гражданска защита".
                    Браво момчета!!!
                    Тъкмо мислих да пусна 1 темичка "МСС защо спи?" с риск пак да получа червени картони.
                    Но в конкретния случай можеха МНОГО да помогнат.
                    Само с 1 резачка и малко да отъпчат пътеките или да дръпнат няколко коли, най-вероятно закъсали заради летните гуми.
                    Аз не знам колко ли пъти ще трябва да повторя че МСС не е и няма да бъде доброволна организация за безплатна помощ на който и когато му потрябва... Няма да има акция на МСС и не се предвижда такава! Колкото до това дали може да се помогне, то много отдавна наши колеги са там с резачка и каквото друго е необходимо, след малко ще напишат лично повече подробности.
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

                      ---излишно, Венци е написал каквото трябва.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

                        Ако все пак има нужда от още джипки, мога да тръгна веднага, лошото е, че освен брадва,трион и въже за теглене, друго оборудване все още нямам.
                        Чакам на линия.Телефона ми е 0885 396 744.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

                          Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                          Ако все пак има нужда от още джипки, мога да тръгна веднага, лошото е, че освен брадва,трион и въже за теглене, друго оборудване все още нямам.
                          Чакам на линия.Телефона ми е 0885 396 744.
                          Няма кой да ти се обади. Звънни на Yaro и питай. Може и най-после да са стигнали ония от Г.З., тогава няма смисъл да тръгваш изобщо, защото ще те изгонят.

                          Те, обикновено, не обичат доброволците.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

                            Няма нужда от повече помощ. Нашите хора също се връщат в момента. Имало е разчистен участък но на около 50-на метра е имало няколко паднали дървета които всъщност са били проблемът. Оправено е всичко и сега всички си пътуват към домовете... включително и закъсалите туристи...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

                              Е, това е добра новина!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X