Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пожар в БАЛКАНА над ВЪРШЕЦ!!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пожар в БАЛКАНА над ВЪРШЕЦ!!

    Балкана над Вършец гори!Района е силно непристъпен!До сряда бях около този район и снимах съмнителна сеч от другата страна на билото!Съмнявам се ,че са берачи на боровинки!Пълно е с талибани от Български произход ,които се занимават със сечтта и имат джип, могат да се придвижват на доста места в района!Снимах всичко с Кодака,нещо страшно е!Бяха доста притеснени от оживяването в района имаше кросари за Феста на Ком и доста джипаджии,вкл. и аз, та чак не работиха некой ден!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

  • #2
    От: Пожар в БАЛКАНА над ВЪРШЕЦ!!

    Как оценяваш възможността да се разшири пожара ?
    Има ли вероятност да е необходима помощ от форума ?
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #3
      Пожар в БАЛКАНА над ВЪРШЕЦ!!

      Балкана над Вършец гори!До сряда бях в района от другата страна на билото,там има яка съмнителна сеч,съмняваме пожара да е причинен от берачи на боровинки ,както казват,боровинки няма грам видях лично с очите си ,не съм берач !Снимал съм всичко изсечено с апарата!Талибаните дето секат нещо се секнаха ,като се оживи Балкана с някой друг джип и тумба мотокросари из района,та не работиха някой ден!Когато си тръгвехме се активизираха,имат джип ГАЗ и могат да се придвижват безпроблемно!Качвам снимките,/може да нямат нищо общо,но ми се сториха съмнителни/,Горския разбрах ,че не смеел да направи нищо, сече се безразборно млада гора!Може да си подтотвят терени-това е за S.O.S.!Еко мазгочите за такива неща ги няма никакви,щот нема некой уев! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2908.jpg
Прегледи:3
Размер:309.4 КБ
ID:5392529Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2909.jpg
Прегледи:3
Размер:315.4 КБ
ID:5392530Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2910.jpg
Прегледи:3
Размер:311.1 КБ
ID:5392531Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2911.jpg
Прегледи:3
Размер:305.3 КБ
ID:5392532Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2912.jpg
Прегледи:2
Размер:343.0 КБ
ID:5392533Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2916.jpg
Прегледи:3
Размер:306.2 КБ
ID:5392534Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2917.jpg
Прегледи:3
Размер:320.4 КБ
ID:5392535Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2918.jpg
Прегледи:3
Размер:320.4 КБ
ID:5392536Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2919.jpg
Прегледи:3
Размер:312.1 КБ
ID:5392537LOYAL TO NONE!NO FEAR!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #4
        От: Пожар в БАЛКАНА над ВЪРШЕЦ!!

        Има ли снимки на талибаните и мястото?

        Коментар


        • #5
          От: Пожар в БАЛКАНА над ВЪРШЕЦ!!

          Засега ,незнам да има нужда от помощ, събота е все пак и нещата се развиват мудно!По-скоро ми е съмнителна ситуацията около пожара!Качвам снимки на мърляшката сеч!Коментирам това което съм видял ,докато бях в района ,той е обширен,доста е апетитен от години като гора,като знам преди години какви премеждия бяха ,докато тъста уреди документи за сеч на стари дървета от негова гора,а сега изведнъж масова сеч на млади дървета!Нищо не се знае ,но не е лошо да се има в предвид!Ако познавате някой участник в клуба от ВЪРШЕЦ, свържете се за инфо!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2908.jpg
Прегледи:3
Размер:309.4 КБ
ID:5392550Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2909.jpg
Прегледи:3
Размер:315.4 КБ
ID:5392551Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2910.jpg
Прегледи:3
Размер:311.1 КБ
ID:5392552Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2911.jpg
Прегледи:3
Размер:305.3 КБ
ID:5392553Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2912.jpg
Прегледи:2
Размер:343.0 КБ
ID:5392554Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2916.jpg
Прегледи:3
Размер:306.2 КБ
ID:5392555Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2917.jpg
Прегледи:3
Размер:320.4 КБ
ID:5392556Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2918.jpg
Прегледи:3
Размер:320.4 КБ
ID:5392557Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2919.jpg
Прегледи:3
Размер:312.1 КБ
ID:5392558Това е около планинския разклон за Петрохан и Вършец и продължава към вр.Тодорини кукли!За това алармирам,дано не съм прав!!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #6
            От: Пожар в БАЛКАНА над ВЪРШЕЦ!!

            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
            ...снимки на мърляшката сеч...
            Сигурно си имаш собствените основания за такова категоризиране, но всъщност на снимките повече изглежда на отгледна сеч - за прореждане. Гората наистина е млада и очевидно саморасла, много гъста, а вече достатъчно развита, за да се направи адекватен подбор на перспективните екземпляри.
            От снимките не става ясно нещо много важно - има ли марки по оставащите пънове и челата на складираната дървесина.
            А това, че работниците са цигани (предполагам това значи "талибани") нищо не значи - това са обичайните кадри на предприятията, извършващи подобна (и изобщо горска) дейност.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #7
              От: Пожар в БАЛКАНА над ВЪРШЕЦ!!

              Хм, и на мен ми се струва, че са рязани по-невървежни/слаби дръвчета, но от снимки като греда в окото , малко трудно да се види цялата гора. Пък и добре отрязани ми се струват, чернокраките се славят със слаби телесни кръстове и не обичат да се навеждат, та като секат, го правят на нивото на кръста идиотите .

              И все пак какво е положението с пожара.
              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

              Коментар


              • #8
                От: Пожар в БАЛКАНА над ВЪРШЕЦ!!

                Мда - пожар има ли въобще? Или ти така - образно говориш?
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #9
                  От: Пожар в БАЛКАНА над ВЪРШЕЦ!!

                  http://dnes.dir.bg/news/pozhari-star...-11615057?nt=4 Тук пише че има два пожара дори.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пожар в БАЛКАНА над ВЪРШЕЦ!!

                    За пожара си е доста тревожно,а относно сечта изглежда да е санитарна.Само наистина е от мърлячи защото оставените пънове са доста високи.
                    0885719173-Красимир

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пожар в БАЛКАНА над ВЪРШЕЦ!!

                      Не, че много разбирам, ама от дълги години съм по горите. Това си е прореждане откъдето и да го погледнеш. Без него прираста намалява, а опасността от заболявания се увеличава.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пожар в БАЛКАНА над ВЪРШЕЦ!!

                        Пише ,че са изгорели 200 декара сухи треви ,ама дали са само треви!На снимките дето са качени се вижда ,че си е директно гората под билото!Лошото е ,че повече информация мога да дам след връзка с хора от района,но там няма обхват с МТЕЛ само на определени места и часове!Сечта от другата страна не е безобидна,все едно е минало Торнадо, на трупите няма един печат!Може да няма никаква връзка с пожара,но ми направи впечатление!В квартала има един шеф от Горското мисля да го подпитам,имам си и снимки,а следите трудно могат да се прикрият за седмица ,две!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пожар в БАЛКАНА над ВЪРШЕЦ!!

                          Сега съм във Вършец, само от едно място се вдига тънка струя пушек.
                          Георги Гатев

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пожар в БАЛКАНА над ВЪРШЕЦ!!

                            Сега го гледам от Вършец отново, вече струите с пушек са две, близо една до друга. Субективното ми усещане е, че слиза надолу по склона.
                            Георги Гатев

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пожар в БАЛКАНА над ВЪРШЕЦ!!

                              Ще трябваме ли ?
                              Лудак

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X