Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съдействие за автосервиз Пасат4 1.9 TDI/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съдействие за автосервиз Пасат4 1.9 TDI/

    Здравейте колеги,закъсах преди час- два на морската градина в Бургас.Угасих автомобила ,престоя 4-5 часа и след това не иска да запали.Колата е с двигател помпа дюза 116 к.с.Мирише на сурова нафта като въртя на стартер.Пали за миг от раз и след това само върти.Разкачах акумулатора за рестарт за 2,3 Мин но не и не.Трябва ми съдействие от някой в района.Утре до обяд трябва да я махна от там ,че даже и зона ще плащам!
    Благодаря предварително!

  • #2
    Здравей, коя година е колата. Да не й е умрял имобилайзера така както говориш ? Опитай да пораздрусаш инструменталното табло малко (имото е там) белким му дойде свежка да запали.
    И още един съвет - да не ти е изпаднала ампулата от ключа случайно ?

    Коментар


    • #3
      Здравейте колата е 99г.Аз също залагам на имобилайзер или датчик за положение на колянов вал.Ключа е цял та цял.Сега пътувам за Бургас и ще пробвам.
      Силно се надявам да попадна на точния човек .
      Лошото е че ме предаде на 400 км от нас!

      Коментар


      • I.Stoyanov
        I.Stoyanov коментира
        Редактиране на коментар
        Какво да се прави има такива несгоди... Щом припалва най-вероятно е имото. Търся някой с ваг ком да я прочетете, веднага ще си каже. Имото се лекува с човъркане в мозъка на двигателния комп. Работа за половин час е, ако знае какво прави човека. Иначе може да се опита с резервен ключ или презаписване на сегашния.

        Успех!

    • #4
      Трябва ви човек с ВАГ КОМ в Бургас, пиши , по-добре във форума на ВАГ.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • #5
        Няма да повярвате какво се оказа.
        Какви ти диагностики!!!
        Намерих човек-дойде на място момчето.Закачихме и нищо не показва.Най накрая след хубав преглед видях виновника.Клапана на AGR се откачил когато съм угасил снощи.Иди я запали-той затворен.
        Сега всичко вече е наред и почивката продължава.
        Благодаря на всички колеги въпреки всичко!!!
        Прикачени файлове

        Коментар


        • Juiced
          Juiced коментира
          Редактиране на коментар
          Това е клапана за плавно гасене.

      • #6
        Първоначално публикуван от SLAVIKA1980 Преглед на мнение
        Здравейте колата е 99г.Аз също залагам на имобилайзер или датчик за положение на колянов вал.Ключа е цял та цял.Сега пътувам за Бургас и ще пробвам.
        По спомен тоя двигател пали и без датчик на колянов вал. Пали с повече въртене, минава в авариен режим, и работи с датчик на разпределителния.
        Там да е валяло по-обилно тия дни?
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #7
          За плавно гасене ама хич не угасна плавно.
          Направо ми замръзна усмивката снощи.
          Важното е че всичко вече е наред!
          Още веднъж благодаря.
          Темата е за ключ.

          Коментар


          • #8
            Другия ми любим проблем при тези двигатели е "реле 219" оттръгни си едно такова от моргата и го хвърли в жабката да имаш, спестява много главоболия.

            Коментар


            • Juiced
              Juiced коментира
              Редактиране на коментар
              То понякога при роторките се изплъзва от мястото си, зареди вибрациите. В това отношение помпа-дюзите са светлинни години напред.

            • Никола
              Никола коментира
              Редактиране на коментар
              Откак бутах през едно натоварено кръстовище си нося в жабката.
              Угасна със зловещо изтракване дето, викам край, прескочи зъб, след недълго разследване се оказа от предния тампон на двигателя (от Ауди 80 става тамЪн и струва бруталните 4лв.).
              Лашкам тръбичката към дюзата нищо не пуща. Мамата. Обади се на приятел, прави 1, прави 2. Колата тръгна. Та така с народните коли. : ))

          • #9
            Ще попрочета и за тези релета.
            Ако ли не ще ползвам същата тема.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X